Hubnutí na břiše

Určitě nejčastější touhou obézních lidí je zhubnout na břiše. Není to náhoda, ale zákonitost – na břiše se totiž hromadí zásobní tuk. Ten, který je nejen dobře viditelný, ale bohužel i ten zdraví škodlivý. Právě proto je zhubnout na břiše dobrý nápad. Bohužel, právě to nejde.

Hubnutí jen na břiše není možné

Stačí, pokud si dobře zapamatujete tuto větu a můžete hned číst jiný článek. Představa mnoha lidí, že nějak zařídí zmenšení břicha je chybná. Velmi často to pak vypadá tak, že obézní:

  • Cvičí cviky na břicho, tedy na břišní svalstvo. Nejčastěji jsou to „sklapovačky“.
  • Podstupují liposukci Hledej si odstranit podkožní tuk na břiše.
  • Ve studiích krásy podstupují procedury, které slibují odstranění tuku na břiše.
  • Kupují si přístroje, které slibují že zařídí zhubnutí na břiše, například elektrické pásy, které „cvičí“ za vás.

Všechny tyto snahy jsou zaměřeny na to jak zhubnout břicho. Pochopitelně – velké břicho není dnes v módě. Je přesným indikátorem, že člověk s velkým břichem dělá něco špatně. Velké břicho je nejviditelnější část obezity a obézní lidé by ho rádi nějak zakryli, nebo zmenšily. Proto

Hledají cvik pro hubnutí na břiše …

… Sice marně, ale o to úpornejšie. Nepříjemná zpráva totiž zní, že hubnutí jen na břiše není možné. Zásobní tuk se totiž hromadí na celém těle. Podívejte se na obézního člověka. I ze samotné obličeje se dá vidět, že je obézní. Vůbec nemusíte vidět jeho břicho. Tučné jsou nohy, ruce, stehna …

Je však pravda, že nejvíce tuku se hromadí na břiše. Pokud začnete hubnout, tuk bude ubývat průběžně ze všech tělesných partií. Je to nepříjemné, protože mnoho žen zjistí, že jak hubnou, tak se jim začínají ztrácet prsa. Tvář, jak bude hubnout se bude měnit a může vypadat i starší. Ramena po té co budou hubnout začínají vypadat divně. No tuk na břiše vítězoslavně setrvává. Je to na šľaktrafenie. Člověk chce zhubnout na břiše a tělo ne a ne vyhovět.

Nezkoumejte co je na břiše, ale to, co je v břiše

Proč to tak je? Proč není možné hubnutí pouze na břiše? Protože zásobní tuk se hromadí nejen na břiše – ale i v břiše. Jinými slovy, tuková tkáň přibývá okolo střev, jater a AJ pod kůží kolem břicha. To se následně spočítá – břicho roste i uvnitř, i pod kůží. Naproti tomu tuk na lících, nebo na předloktích se nachází jen pod kůží, tedy obrazně řečeno „jedna vrstva“.

Pokud se na to podíváme z pohledu zdraví, je to ještě horší. Zásobní tuk se totiž hromadí iv hrudi, například kolem srdce. Hrudní koš však neumožňuje aby se zvětšil a tak obezita tlačí na srdce jako obruč. Není divu, že srdce, které je obrostlé tukem nebude fungovat normálně. Připočítejte k tomu i zúžené cévy a máte nejčastější příčinu úmrtí u obézních – kardiovaskulární choroby, nejčastěji infarkt.

Pokud vás v této chvíli stále ještě zajímá shazování oblasti pupku, skočte do řeznictví a kupte si jedno srdce. Skoro všechny jsou přerostlé tukem. Doma si zkuste, jaký pevný ten tuk je. Je problém rozřezat ho. Pokud ho chytíte do rukou, je problém ohnout ho. Je to pevná obruč, tisková na srdce. Začněte se proto v první řadě zajímat o to, že se vám vyplatí hubnout tento vnitřní tuk. Ať vypadáte jak chcete, ale důležitější je přežít a pokud se dá, tak ve zdraví. Pokud si totiž dáte břicho zmenšit liposukcí, zmenší vám právě ten tuk, který vás vlastně vůbec nezajímá. Podkožní tuk má jen malý vliv na naše zdraví. (Má, zvyšuje v těle pohotovost ke zánětu.)

Zhubnout nitrobřišní tuk je možné. Pokud si prohlédnete to srdce, které jste si koupili v řeznictví, vytušit, že to není práce na pár dní, ani na pár týdnů. Odbourat tuto nepříjemnou hustou masu si vyžádá hodně času. Je jisté, že pokud se začnete věnovat zdravému životnímu stylu, zhubnete i na břiše. I ten tuk uvnitř břicha se dá značně zredukovat. No nesmíte hubnout dietami.

Potřebujete přijímat přiměřené množství stravy a to zdravé stravy. Nitrobřišní tuk se snadno hromadí zejména tehdy, když jíte nepravidelně, nebo když držíte diety a občas si povolíte výjimky … Proto musíte začít systematickou stravou. K ní přidejte hojnost pohybu v aerobním pásmu zatížení. Tak zajistíte, že během sportu budete jako palivo využívat i tuková tkáň. To je to, o co vám jde. Rychlé procházky vám umožní dosáhnout výsledky. To, že se přitom mohou měnit i proporce těla je daň, nebo „trest“ za to, že jste si na břiše nechali vyrůst tu pneumatiku. Je nerozumné nejdříve si zkazit postavu a pak chtít její dokonalou nápravu. To obvykle nejde.

Pokud chcete aby vaše postava byla co nejlepší, kromě cvičení se věnujte i posilovacího tréninku. Ten musí řídit trenér, nebo někdo, kdo ví, co dělá. Ať vám chybné cvičení neublíží. Posilujte svalstvo korzetu. To jsou břišní svaly a spodní svaly zad. Tyto cviky vám zlepší postoj, zajistí stabilitu – například pokud zakopnete, nespadne, protože máte pevný korzet. Lidé, kteří necvičí ve starším věku snadněji spadnou, protože to neubalansujú. A jak padají, jejich slabé svaly už nedokáží proti pádu udělat nic. Tvrdý náraz obvykle znamená zlomeninu …

Kromě korzetu cvičte i cviky na ramena, nohy a vrchní zádové svalstvo. Zpevnění nohou a rukou vám zlepší vzhled. Výsledný dojem bude právě ten, že se bude zdát, že hubnete na břiše a ostatní partie budou vypadat lépe. Ještě k cvikům na vrchní části zádového svalstva – ty vám významně zlepší držení těla. Jsou zároveň ochranou před bolestmi páteře.

Uvědomuji si, že jsem vám vlastně právě velmi zdlouhavě řekl, že máte zapomenout na hubnutí na břiše a že máte začít cvičit cviky na celé tělo. To se vám nemusí líbit. Mnoho tučných lidí má málo času (chuti) na nějaké cvičení. Je to nepohodlné a tak si snadno najdeme záminku, že musíme dělat něco jiného, ​​než kdykoli dříve. Je to sebeklam.

Na druhou stranu mnoho tučných lidí je ochotno podniknout pro schudutie něco. Chtějí zhubnout na břiše a to jsou ochotni „vyměnit“ za určitou dávku nepohodlí. Za dietu a trochu cvičení. No denně chodit na procházky a 3 krát týdně do posilovny, racionální výživa k tomu – to už je příliš. To už je příliš vysoká cena. Proto mnozí tlustí lidé takový recept nechtějí ani slyšet a raději hledají jiné návody jak zhubnout. A hle! Najdou!

Nevěřte reklamě

Na trhu najdete nečekaně mnoho možností, které slibují zhubnout pouze na břiše a to dokonce velmi rychlé. Knihy, které již v názvu slibují, že hubnout se dá bez diet, bez cvičení. Diety slibující jíst kolik chcete. Metody, kdy hubnout můžete jen tím, že si „naprogramujete“ svůj mozek nějakou mantrou. Nevěřte tomu. Je to byznys rafinovaných s hlupáky.

Nuž a jak se z dospělého člověka stane takový hlupák? Velmi jednoduše. Co znamená pokud je někdo hloupý? Zpravidla to znamená označení pro určitou míru mentální nedostatečnosti. Hloupý člověk neví nabrat, nebo pochopit informace. Jinými slovy – hloupý neví. Někteří lidé se tak narodí. Jejich mozková kapacita je nižší. Nestíhají ani běžné úlohy. Nevyštudujú a nemohou dělat náročnější rozhodnutí. Je to osobní tragédie narodit se tak.

No zdravý, moudrý člověk se může v oblasti stravování chovat jako hlupák. Stačí, aby nevěděl. Pokud si nenaštudujete základní se zásad výživy, tak nevíte. Pokud nevíte, je úplně jedno, jestli jste mentálně retardovaní, nebo líní. Jednoduše nevíte a tak nemůžete dělat kvalifikovaná rozhodnutí. Podobně se dá říci že pokud nečtete knihy jste na tom zhruba stejně, jako člověk, který neumí číst. Pokud víte, že kouření vážně škodí zdraví a přitom kouříte, jste na tom stejně, jako strýček před sto lety, který nevěděl.

Komentáre k článku: Hubnutí na břiše

  1. Kopretina 25. února 2018

    Jedno je jisté,lidé se preziraji a pak si myslí že mávnutím kouzelného proutku budou štíhlí aniž by pro to něco dělali.mysli si,že když si lehnout na cvičící stoly nebo budou polykat tabletky na hubnutí,tak to bude stačit.malokdo je otylý skutečně že zdravotních problémů.jist střídmě,dodržovat pitný režim (čistou vodu ne sladké sajrajty), pravidelný pohyb a ne lenost.

Pridajte komentár: