Jak zhubnout ze stehen a ze zadku

Jednou z nejčastějších otázek v souvislosti s hubnutím je „jak zhubnout ze stehen a zadku“. Takže dnes krátce, ale zato srozumitelně. Tato otázka se týká prakticky výhradně žen. Normální ženská postava má mít široké boky. Je to výhodné nejen pro porod, ale i mužům se takové tvary líbí. Toto rozšíření boků a hýždí tělo reguluje hormonální. Je dáno av průběhu života se vám ho jen těžko podaří ovlivnit cvičením, nebo dietami. Velikost boků a hýždí je způsobena tukovou tkání. V této části těla pokud je tuku velmi mnoho mluvíme o takzvané gynoidní obezitě.

Tuk na stehnech a hýždích ve vztahu ke zdraví

Začněme zdravím. Tuk v oblasti hýždí a stehen pro zdraví ženy není velkou zátěží. Tím nechci říci, že je dobré aby ho bylo hodně, ale není třeba dělat paniku. Mnohem horší je pokud má žena hodně tuku v oblasti břicha. Taková obezita je zdravotně riziková. Pak je dobré zajímat se jak zhubnout břicho.

Velký zadek a hrubé stehna nejsou v módě

Zde je asi hlavní problém. Módní průmysl vytvořil jakýsi ideál krásy ženské postavy. Není to přímo Barbie ale určitě mluvíme o vlastnostech dříve dětské, dívčí postavy. Žádný zadek, štíhlá stehna. To je cíl, po kterém touží mnoho žen s normální postavou. A problém se může začít.

  • Ženská postava se po pubertě začne měnit. Mladá žena si to všimne a lekne se, že se jí rozšiřují boky. Navíc si všimne, že váha stoupá. Neuvědomí si, že v období růstu je to normální jev.
  • Sáhne po tom jediném, co ji napadne – začne hubnout. Buď se postaví na stepper, nebo cvičí jiné cviky na „problémové partie“. Případně k tomu nasadí dietu.

Výsledky se však nedostavují a tak přitvrdí dietu a tím si začne zpomalovat metabolismus.

V této chvíli už možná začne opravdu přibírat. Zpomalený metabolismus to akceleruje. V horším případě se může rozvinout některá porucha příjmu potravy, například mentální anorexie.

Je škoda, pokud jsou ženy nespokojené se svou postavou. Sráží jim to sebevědomí zpravidla zcela zbytečně.

Jak zhubnout ze zadku a stehen?

Pokud trpíte obezitou, tak hubnutí možné bude. Něco sundáte klasickými opatřeními na hubnutí tak jak je zde na webu popisuji.

Pokud ale máte postavu prakticky normální a chcete jen vizuálně zmenšit zadek a stehna, tak se připravte na to, že se vám to asi nepodaří.

Tyto partie jsou řízeny geneticky. Zhubnete drastickou dietou možná nějaký ten centimetr a po krátkém čase se tělo postará o to, že se to všechno vrátí do původního stavu. Je to zbytečný boj. Smiřte se s tím, že se nedá selektivně hubnout.

Tuková tkáň se bude při hubnutí postupně ztrácet zhruba proporcionálně z celého těla. Nejen ze zadku, nebo jen z břicha, nebo jen ze stehen.

Často vidíme ženy cvičit na steppri „problémové partie“. To je také nedorozumění. Je naivní věřit, že pokud budete cvičit hýžďový sval, bude se tuk „nad ním“ více ztrácet. Rovněž pokud máte velké břicho nepomůže vám cvičit sklapovačky. Na to zapomeňte, to jsou mýty, které jste asi viděli někde v reklamě.

Tuk se chová jinak, než sval

Mýtus o tom, že pokud budete hubnout ze zadku nebo stehen cvičením těch partií se asi zrodil v posilovnách. Pokud totiž budete cvičit některý sval, ten se zvětší. Tak to dělají kulturisté. Vědí si vyformovat tělo jak chtějí. No hubnout se takto nedá.

Proto pokud máte zadek:

  • Dohlédněte na to abyste měli přiměřené množství tělesného tuku a tedy normální postavu. Zdravá postava vám vylepší zdraví a vzhled. To, že máte větší boky či hýždě si nevšímejte. Je to normální.
  • Pokud se vám postava vidí nevyvážená, spojte se s trenérem. Může vám pomoci navrhnout cviky pro horní část těla. Tím že posílíte ramena, prsa zda zádové svalstvo se vám postava zformuje a také pár milimetrů svalstva navíc může opticky postavu vyvážit.
  • Pokud ani pak nemáte postavu srovnatelnou s modelkou která je anorektička a přesto ji do časopisů ještě musí retuší zhubnout zkuste se smířit s tím, že ta postava, kterou máte je vaše. Jezte zdravě, cvičte a vše bude v pořádku. Pokud cítíte nespokojenost se svým vzhledem, poraďte se s psychologem. Problém totiž není ve vaší postavě, ale ve vaší hlavě. Pocity nespokojenosti s sebou jsou příčinou.

Hubnutí ze zadku a stehen tedy vlastně prakticky není velmi možné. Neplaťte firmám, které vám s příslibem praktických zázraky na počkání. Tuk se z těch partií sice dá různými způsoby na chvíli vyhnat. Ale život trvá déle než chvíli. Co uděláte pak, když po pár týdnech či měsících zjistíte, že jste tam kde jste byli?

Krátké video na téma jak zhubnout ze zadku a stehen.

Cvičení hýždí a stehen – hubnutí s podmínkou?

Je mi jasné, že v tomto článku to beru trochu radikálně. Ve smyslu na steppri nezhubnete a ještě se vám zvětší zadek a stehna. V reálném životě je to trochu méně jednoznačné.

Pokud na steppri budete cvičit správně, tak zcela určitě budete pálit i zásobní tuk. Cvičení by pak nemělo být extrémně namáhavé. Spíše se soustřeďte na tepovou frekvenci. Cvičte kolem 120 tepů srdce za minutu. Přesněji číslo při jakém cvičit si spočítáte v kalkulačce BMI. Po 20. minutě cvičení se začne tělo přepínat a větší část energie už bude brát z tukových zásob. Takže délka cvičení kolem 40 minut je optimální pro hubnutí.

Při tomto cvičení se zapojuje hlavně svalstvo v „problémové partii“ takže výsledkem může být i formování postavy. Pokud netrpíte obezitou, formování může být i žádoucí cíl cvičení. Chcete-li pevnější zadek, tak toto je vhodný způsob. Jediné s čím je třeba počítat je to, že pokud sval zpevní, zpravidla se i trochu zvětší.

Je dobré myslet i na to, že vaše cvičení bude na steppri poměrně jednostranné. Zatížíte jen několik svalů a ostatní nedělají nic. I proto doporučuji na hubnutí spíše komplexnější pohyby.

  • V posilovně je výbornou věcí eliptický trenažér a jemu podobné stroje, kde se zapojí i ruce.
  • Mimo posilovny je ideální rychlá chůze.

Komplexní cvičení zapojí celé tělo a nejlepší je pokud přitom co nejvíce střídáte stroje.

Jízda na kole – velikost hýždí a stehen

Dalším velmi oblíbeným cvičením je kolo. Tím, že se zapojují velké svaly na nohou (podobně jako u steppri) snadno a rychle se cvičení stane účinným a namáhavým. To se lidem líbí. Chtějí shodit ze zadku a stehen a tvrdé cvičení se zdá být ideálním nástrojem.

Při jízdě na kole však platí stejný problém, jako při kráčení do schodů – nezatěžuje se horní polovina těla. Znovu tedy mohou mohutnět stehna.

Samozřejmě, i při jízdě se snadno a rychle dostanete do zóny při níž se rychleji hubne – to se dá měřit pomocí tepové frekvence. Takže potud cyklistika určitě patří mezi efektivní sporty na hubnutí z břicha. Ale znovu tam je trochu riziko, že obézní žena může na stehnech mírně zhubnout a zároveň se trochu posílí její svalstvo. Stehna a zadek pak paradoxně i po zhubnutí mohou zůstat zhruba stejné.

Nejhorší výhrada vůči jízdě na kole pro zdraví se týká toho, jak na kole sedíte.

Zejména při jízdě v přírodě je tělo často uloženy tak, že musíte hlavu zaklonit, abyste viděli dopředu. To není nic dobré pro vaši páteř. Zejména její horní část pak může trpět.

Většina cyklistů jezdí v podstatě shrbená, ramena dopředu. Tím se stabilizuje oblast prsního svalstva a může se tak zhoršovat prostředí uvnitř hrudního koše. Nerozhýbaná páteř a stabilizovaný hrudník mohou omezovat práci srdce.

Při jízdě na kole je riziko pádu. Myslete na to, že pokud spadne 60 kilový pružný mladý sportovec je to jiné, než když stejně spadne 120 kilový starší muž.

Hubnutí ze zadku a stehen se tak stává tak trochu raketovou vědou. Nejčastěji bude efektivní následující postup:

Denně si dávejte rychlou procházku. Podle tepové frekvence tak dosáhnete hubnutí tukových zásob pěkně po celém těle.

Když můžete, zároveň přidejte některé cvičení na zpevnění korzetu. Velmi dobrá je metoda SM Systém od doktora Smíška, ale začít musíte pod dohledem certifikovaného trenéra. Bez správného dýchání a techniky je cvičení neúčinné. Tímto cvičením předcházíte bolestem páteře. Pokud s páteří problémy už máte, tak tato cvičení mohou pomoci zcela řešit jako bolesti plotének, tak potíže se skoliózou a jiné problémy s páteří. Tyto cvičení provádějte denně, pokud nestíháte, stačí i pár minut cvičení. Pokud stíháte, tím lépe.

Pokud máte větší zadek a stehna, 2 až 3 krát týdně můžete přidat posilovací cvičení. I zde je dobré konzultovat dobrého trenéra, aby vám pomohl nastavit cvičení zejména na horní polovinu těla. Cviky na ramena, záda a prsa mohou přispět k lepšímu vyvážení postavy tak, že případný větší zadek zas není až takovým optickým problémem.

Tento postup vám do života vnese asi jeden problém: vyžaduje to čas. Vy určitě máte svůj den plně obsazen programem. Kde vzít více času? Doporučuji, abyste si pár dní zapisovali, čemu se přes den věnujete. Často se pak podaří odhalit něco, co se dá z programu škrtnout.

Pokud ale máte větší zadek a stehna, ale štíhlý pas, nehubněte. Zbytečně byste si „rozhasili“ metabolismus. Jednoduše přijměte svou postavu taková jaká je, ale hubnutím zadku si nepomůžete. Jediné co se dá zkusit je posílení horní části těla.

Pridajte komentár: