Jídelníček na středu

Příklad jídelníčku na hubnutí vhodný na jeden den. Ceny jsou počítány orientačně v roce 2015. Jídelníček je vypočítán na denní příjem 8300 kJ (2000 kcal) a doporučuji ho dodržovat. Vzrůstem menší a starší ženy mohou jíst o velmi málo menší porce, muži o málo větší. Tento jídelníček je převzat z knihy Jídelníček na hubnutí. Starší jídelníček, který byl donedávna na této stránce jsem smazal, starší komentáře ke článku se tedy vztahují na jiná jídla.

Příklad jídelníčku na jeden den

Myslete na to, že jídelníček byste si měli umět sestavit samostatně, jinak se vám nepodaří dlouhodobě udržet si hmotnost. Pokud používáte jídelníček, nenaučíte se principy, proč to vlastně funguje. A být odkázán na jídelníčky to není nic příjemné.

 • Otrubová kaše s rozinkami
  Příprava: 10 minut
  Porce: 32 korun
 • Chléb se sýrem
  Příprava: 10 minut
  Porce: 48 korun
 • Čočka s vejcem
  Příprava: 20 minut
  Porce: 24 korun
 • Parní kelíky
  Příprava: 20 minut
  Porce: 43 korun
 • Česnekový tofu salát
  Příprava: 10 minut
  Porce: 54 korun

Snídaně

Otrubová kaše s rozinkami. 2 deci vody dejte vařit do hrnce. Dokud se to zahřeje, přisypte asi 40 gramů ovesných vloček a asi 20 gramů otrub z ovesných vloček. Přimíchejte menší lžičku skořice. Oslaďte stévií. Když to sevře, můžete odstavit. Přidejte asi 10 gramů 80% bílkovin. Asi 20 gramů ořechů můžete rozdrolit do kaše, nebo jej snězte jen tak.

Jako předkrm snězte ze dvě mrkvičky.

Svačina

Chléb se sýrem. Odkrojte si zhruba 100 gramů celozrnného žitného chleba. Do misky dejte asi lžíci olivového oleje (asi 10 gramů). Asi lžičku parmezánu, například Grana Padano je nízkotučný, to se hodí. Přidejte trochu pepře, půl lžičky pepře kurkuma a pokud nejste mezi lidmi, můžete protlačit půl česneku. Do tohoto dresinku si namáčejte chléb.
Před jídlem si dejte asi 300 gramů dušených fazolových lusků. Můžete je velmi jemně osolit.

Oběd

Čočka s vejcem. Uvařte 50 gramů čočky. Přidejte bobkový list a může být jedna cibule. Okořeňte, zlehka osolte. V druhém hrnci udělejte jedno vejce natvrdo. Vše můžete sníst.
Jako předkrm může být barevná paprika.

Svačina

Parní kelíky. Růžičkovou kapustu uduste v páře. Asi 400 gramů. Když je připravena, posypte ji zhruba 20 gramy parmezánu a rychle zamíchejte, aby se chuť pravidelně rozložila. Můžete zakápnout trochu sójové omáčky. Lžíce olivového oleje a půl lžičky kurkumy. Nakonec na to velmi snadno nastrouhejte zázvor. Málo, jinak vás bude štípat.

Večeře

Česnekový tofu salát. Zeleninu zvolte, jaká vám chutná. Řekněme rajčata, papriku, okurky, salát. Asi 200 gramů. Přidejte pár černých oliv bez pecky. Kukuřici mraženou, nebo z konzervy, asi 100 gramů. Na drobnější kousky nakrájejte polovinu tofu, asi 100 gramů. Coby dresink si udělejte zálivku z olivového oleje, s trochou sojové omáčky, balzamikového octa nebo krému a utřeného česneku. Dresink ochutnejte, musí být chutný a velmi silný! Rozmíchejte ho se salátem v míse. Důkladně, aby se vše ochutilo. Můžete přidat i pepř, pokud vás nedráždí.

 

Pridajte komentár: