Nejspíš i trochu přiberete

Je v podstatě jisté, že po skončení redukčního režimu se vaše hmotnost mírně zvýší. S tím počítejte. Organizmus je nastavený na určitou hmotnost, a pokud zhubnete příliš „hluboko“, nedovolí vám to „po dobrém“. Jako příklad mohu posloužit vlastním příběhem. Zhubnul jsem 40 kil, nejméně jsem měl 75 kg. Ale na této hmotnosti se mi nedařilo setrvat. Dokázal jsem to jen, pokud jsem držel velmi striktní dietu. Zuby, nehty. Ale být dlouhodobě na dietě se nedá.

Poměrně záhy jsem však zjistil, že pokud „si povolím“ hmotnost kolem 80 kg, jsou problémy rázem pryč. Na této hmotnosti jsem se držel déle než dva roky, aniž bych si musel vážit potraviny nebo o nich nějak zvlášť přemýšlet. Potom jsem hmotnost přestal sledovat úplně, a tak se začala pomalu zvyšovat. Klasika. Jen to potvrzuje, že „našinec“, tedy bývalý obézní člověk, nesmí nikdy polevit v bdělosti. Je to nepopulární, nepříjemné, ale je to cena. Ber nebo neber.

I vy si po zhubnutí najděte takové množství stravy, které se vám bude dařit jíst dlouhodobě bez těžkostí a pocitů hladu, nebo zásadních dietních opatření. V průběhu několika měsíců budete moci pozvolna zvyšovat energetický příjem, protože váš metabolizmus si zvykne na stabilní příjem energie, přizpůsobí se a přestane tolik šetřit energií.

Hubnout lehce není možné – důkaz

Hubnutí ilustraceZačít hubnout je lehké, ale velice těžké je vydržet. Člověka doslova zaskočí nepohodlí spojené se sníženým příjmem potravy a s potřebou poměrně nečekané disciplíny, kterou je nutno vyvinout. Lehce dietu přerušíte v naději, že časem přijdete na nějaký jiný, účinný a přitom méně nepohodlný způsob, jak zhubnout. Ve věci lehkého hubnutí mám pro vás ale špatnou a, co je horší, i ověřenou správu:

Žádná rychlá a bezproblémová dieta nebo lék na hubnutí neexistují.

A kdo si to chce i ověřit, pustí si některý večer televizi kteréhokoli kanálu na této planetě. Přestože móda (a zdraví) celkem jednoznačně diktují být spíše štíhlí, uvidíte hodně slavných a bohatých, kteří štíhlí nejsou. Mají peníze a také sakramentsky silný motiv zhubnout, když jsou na očích veřejnosti, ale nedaří se jim to. To je důkaz, souhrnná zpráva o stavu redukčních léků a diet na planetě Zemi začátkem dvacátého prvního století: Jestliže chcete zhubnout, bude to velmi těžké.

Myslící člověk má dělat taková rozhodnutí, jejichž důsledky dokáže unést. Za svůj život odpovídáte jen a jen vy a jakmile se rozhodnete pro určitý životní styl, musíte být připraveni nést i jeho následky.

Komentáre k článku: Nejspíš i trochu přiberete

 1. Vali 17. června 2010

  100% potvrzuji vaše slova. Já jsme během roku 2005 zhubla 35 kg dostala jsem se na 168/65. Pak jsem začala sportovat, během roku narostla o 2 kg svalová hmota, cm zůstaly. To bylo fajn. Ovšem váha se mi stále vice přehupovala k 70 kg. Tak jsem si v roce 2007 povolila a rok držela. Jenže pak jak říkáš – hubnutí začíná v hlavě., a mě se začaly hlavou honit myšlenky..proč být na sebe tak přísná, proč furt sledovat sacharidy, sledovat kolik lžiček oeje si ještě můžu dát do salátu, je Fidorka opravdu tak hrozné zlo??? Apod. Přestala jsme vážit a sledovat, jen jsme jedla zdravě – celozrnné věci ovšem s medem, povidla, jogurty ovšem nejvíce mi chutnají smetanové, apod.
  Vysledek byl za 2 roky + 5kg. Nejsem tlustá, mám v pase 75 cm což při 48 letech je fajn. Mám hezky žensky kulaté boky ale….ALE!!! Když si nedám pozor tak můžu být za deset let tam kde jsem byla na 100 kg. Takže držte mi prosím palce ať to stáhnu zpět k té slušivé 70sátce

 2. Miro Veselý 17. června 2010

  Vali to je naprosto přesný popis, jak se člověk chová po zhubnutí. Najednou výjimka zde, koláček tady a ejhle, co se to děje s mým pasem? Držím palce ať se ti daří držet to na uzdě. Já bojuji tenhle boj taky.

 3. iveta41 26. června 2010

  nemas nahodou dvojce nebo dvojnika ?

 4. iveta41 26. června 2010

  pocitac dokaze hodne vnesni dobje ja nevezim ze si zhubl
  zadni znamky na tvazi nic to je uplna blbost

 5. Miro Veselý 27. června 2010

  iveta41 nenutím tě věřit mi. na slovenské verzi mého webu nalezneš více lidí, kteří zhubli i více, než já.

Pridajte komentár: