Při hubnutí pozor na diety

Hubnutí ilustraceSamostatné varování bych rád věnoval dietám. Ne jenom v hubnutí, ale všude platí zásada: všeho moc škodí. Jestli chcete jednou větou recept na hubnutí, který je zároveň dietou, tady je:

Jezte často, jezte pestrá a chutná jídla, ale v rozumné míře.

Co je to rozumná míra, to napíši v kapitole o tom, jaký příjem potravy potřebujete, abyste nepřibírali. Opatrně s různými pokusy se zázračnými dietami, které slibují rychlé výsledky. Některé jsou nechutné, nebo neuvěřitelně drahé. Nebo musíte jíst věci, jaké by nežral ani váš pejsek či papoušek!

Diety mají jednu společnou vlastnost – jsou to jednorázové akce. Svým způsobem jsou vlastně extrémem. Proč škodí jednostrannost diet? Protože při nich nevydržíte dlouho. Dietu zkusíte ve falešné naději, že to nějaký ten měsíc nebo půl roku vydržíte a zlepšíte si postavu. Vidina, že po dietě se vrátíte k normálu, je bláhový nápad, protože i kdybyste opravdu trochu zhubli, po ukončení diety budete zakrátko na původní váze nebo dokonce na váze vyšší.

Kolísání tělesné hmotnosti velmi škodí vašemu zdraví!

V tomhle směru neexperimentujte – organismu prospívá stabilita, ne časté změny váhy. Ještě horším důsledkem diety mohou být další nepříjemnosti.

Velmi často se mě lidé ptají, proč nehubnou. Začnou nějaký režim, pár dní vydrží a zjistí, že nic nezhubli. Panika, pohroma, co mám dělat?

Začněme odzadu. Od diet.

Diety obvykle znamenají rychlé hubnutí s pomalým koncem

Většina lidí své výsledky hubnutí hodnotí pomocí váhy. Po přechodu na (asi kteroukoliv) dietu se vaše váha obvykle prudce propadne. Pár dní a najednou máte pár kilo dolů! To potěší srdce Dietary. „Funguje to“ řekne si Dietary a dále se těší z výsledků.

Ty první dny se však většinou z těla uvolní jen hodně vody. I několik kilo na váze pak může být voda a poměrně málo slaniny.

Později diety zvyknou přivodit postupnou stagnaci. To se už dostavuje postupné zpomalování metabolismu. Pokud jste totiž na dietě (čti energetické hluboké mínus) tak tělo zpomalí vaši čilost. Začnete šetřit pohyby, začnete být pomalejší, letargičtí. Co zvenčí nevidět je práce orgánů. I ta se přenastavit. Tělo se prostě přizpůsobí nedostatku potravy. Jinými slovy po pár týdnech či měsících diety je výsledek podobný jako před dietou.

 • Před dietou jste možná jedli 10 000 kJ a nechudli jste.
 • Při dietě lze sníte 6 000 kJ a už zase nehubnete.

Nejhorší nápad pak je ještě více ubrat z energie. Proč? Protože i tělo ubere z „obrátek“. Ale ne tak ochotně bude pálit i tuk.

Proto dieta – kterákoliv – není řešením hubnutí. Jednoduše vy omezíte jídlo a tělo omezí výdej. Energetická rovnice má dát / dal se nijak podstatně nezmění. Jediné co se změní jsou nastavení vašeho těla. Ty i po dietě budou značně zpomalené. Co uděláte pak?

 • Více jíst znamená ihned přibírat.
 • Jíst ještě méně znamená za nějaký čas umřít hlady.

Proto pokud z diétovania přecházíte na rozumnou stravu, obvykle nejdříve i trochu přiberete.

Hubnutí racionální stravou po dietě

Pokud přejdete na rozumnou stravu, ne vždy se hned dostaví očekávané hubnutí. To se týká zejména těch, co v minulosti opakovaně drželi různé diety.

Máte zpomalený metabolismus? Pak můžete jíst polovinu toho, co byste měli jíst a dokonce z toho můžete přibírat.

Navíc pokud z toho mála co si dáte budou některá jídla obsahovat cukr (med, Agávový sirup, sladký jogurt a podobné malé mňamky) tak ukládání tuku v oblasti břicha je jisté. Jen to po první müsli tyčince není vidět.

Chcete zhubnout a už jste drželi diety?

Cesta nevede k další dietě. To by bylo jen více téhož. A pokud to nefunguje, nebude to fungovat ani když toho dáte víc.

Budete muset jít opačným směrem, než dosud.<

Jakkoliv je to nepříjemné, musíte nyní zcela zapomenout na hubnutí.

 • Nejdříve si dejte do pořádku zpomalený metabolismus. Začněte pravidelně jíst zdravou stravu a váhu či obvod pasu si příliš nevšímejte.
 • Za pár týdnů se tělo začne vzpamatovávat a velmi pomalu dávat do pořádku. Stále nebudete asi hubnout. Někteří možná přiberou pár málo kilo.
 • Někdo může i pár měsíců být v tomto stavu. Je těžké vydržet to, protože chápu jak moc chcete zhubnout. No a místo toho aby vám váha každý den ukázala alespoň o 5 kilo méně tak již druhý měsíc setrvává. Nejraději byste si nedali alespoň večeři … Ať tu Torture vidět ve výsledcích! Nedělejte to a vydržte.
 • Pokud vydržíte na nějakém rozumném příjmu, po čase by se váš metabolismus měl natolik normalizovat, že tělo začne „pouštět“ i trochu tuku.
 • Ideální bude, když proces budete konzultovat i se svým lékařem. Pokud jste tlustí, je třeba se ujistit, co je příčinou.

Pokud jste tedy roky diétovali, nečekejte, že tělo přepnete na jiný režim za tři dny. Může trvat několik měsíců, než začnete hubnout při rozumném energetickém příjmu. Vydržte to.

To dlouholeté ubírání potravy vás dovedlo až k tomu, že potřebujete hubnout. Asi tušíte, že ubírání potravy není cesta ke zdraví ani ke štíhlé linii.

Nakonec zásady stravování alespoň telegraficky

Sacharidy budete hlídat. Jíst je můžete, ale striktně se řiďte glykemickým indexem. Cokoliv co umí měnit hladinu inzulínu se během hubnutí nesmí.

 • Během hubnutí nesmíte jíst nic sladké. Držte se toho. Žádné drobné výjimky. Doporučuji vynechat i banány a sladší druhy ovoce.
 • Žádné smoothies. Žádné odšťavňování. Těmito postupy totiž z ovoce a zeleniny Extrahujete cukr a ten po vypití okamžitě míří do krve a část z něj změní na tuk. To nechceme. Chcete-li jíst ovoce, jezte ho. Nepijte ho.
 • Víte, že během hubnutí (nejlépe i po něm) nesmíte jíst nic z bílé mouky? Žádná bílá rýže.

Bílkoviny jsou složka výživy kterou při hubnutí můžeme malinko navýšit, ale nebudou to vysoká čísla. Nepřehánějte to. Pokud je bílkovin příliš mnoho, zatěžujete tělo. Nejen ledviny.

Nakonec tuk. I používáte převážně vhodný tuk, netřeba se ho hystericky bát. I při dávce kolem 70 gramů denně se dá hubnout. Pokud chcete výsledky hubnutí urychlit, dá se tuk stáhnout někde ke 50 gramům na den. Větší restrikce tuku (30 gramů na den) se sice v literatuře doporučuje jako jeden z nástrojů k léčbě potíží se srdcem, ale tak tvrdý režim bych nedoporučoval nasadit svévolně. Chcete-li se řídit radami z knihy Mějte znovu zdravé srdce, kterou napsal Dean Ornish. Přílišné omezení tuku může totiž naopak přivodit i dost problémů, zvláště pokud je to málo tuku nevhodné.

Ve stravě tuk potřebujeme i během té nejpřísnější diety.

Takže to byly tipy co v případě že jste se rozhodli hubnout, ale zatím nehubnete i když dodržujete všechny potřebné „přikázání“.

Je tlustý kuchař zárukou dobrého jídla?

Tlustý člověk je odpradávna symbolem kuchaře. Jelikož vaří dobře, sám to jí. A tak vlastně tlustý kuchař může být jakousi podvědomou zárukou, že jídlo bude určitě vynikající. Alespoň na první pohled. Bohužel, na druhý pohled nám cosi zhořkne v ústech. Tlustý kuchař je totiž i varováním. Nejezte to, co vařím! Jinak dopadnete stejně, jako já! Kuchaři přibírají ze stejných příčin, jako každý jiný člověk.

 • Ochutnávání. Po troškách se dá během vaření sníst několik celých jídel a ani nevíte jak a přiberete.
 • Kuchaři zpravidla vaří tak, aby hostům chutnalo. Máslo, smetana, sýr, cukr … Pizza, hranolky, řízky.

Když přístě půjdete kolem tučného kuchaře, nebo kuchařky, zastavte se. Nemusí to být právě profík z reštiky. Možná je to vaše babička, máma, manželka, nebo známý. Zjistěte co často vaří. Podívejte se, jaké používají suroviny. Získejte od nich recepty. Dejte si je do seznamu zakázaných jídel. Máte to pěkně vedle sebe. Příčinu i následek.

Nikdy nejezte z hrnce!

V případě, že zaútočíte na plný hrnec jídla, nevíte, kolik jste vlastně snědli. Hrozí, že sníte několikanásobně víc, než jste původně chtěli.

Ideální je, pokud si zvyknete alespoň zpočátku každou porci, kterou hodláte sníst, odvážit a umístit na talíř nebo do ruky. Tak, abyste dokázali říct: Takhle vypadá porce, kterou jdu sníst, má takovou hmotnost. To vám rychle vytvoří cvik a praxi. Po krátkém čase se podíváte na talíř s jídlem a odhadnete vše od oka. Přesně.

Například nudle s mákem vydatně polité máslem a pocukrované jsem jedl nejraději jen z hrnce. Nebylo té síly, která by mi byla zabránila přestat jíst, dokud jsem nenarazil na dno. Nebylo možné odtrhnout mne ani mého papouška od té dobroty. Energetický příjem, který mi taková akce zajistila, byl tak vysoký, že by byl stačil i na několik dní. Jak chutně se člověk dostane na 115 kilo!

Komentáre k článku: Při hubnutí pozor na diety

 1. marie 27. ledna 2009

  ahoj ja od zitra zacinam s hubnutim chci 15kilo na 55kilo mam 70 kilo a za tu dobu co jsem byla na materske tak snad se to povede uvidime dam vedet jak to jde koupila jsem si jablecny ocet snizuje chut k jidlu a muzu doporucit tak zatim ahojky at se vede a dari!!!

 2. nereknu 30. března 2009

  prej pomaha ananas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Miro Veselý 30. března 2009

  nereknu: lituji, nepomáhá.

 4. denisa 30. července 2009

  za tento rok jsem ztloustla 5 kilo. Měřím jen 156 cm a tak to jde o to líp nahoru.Chtěla bych se zeptat jestli mám nadváhu když vážím 55 kilo s mou výškou. Děkuji za opověď

 5. Miro Veselý 31. července 2009

  denisa je to možné, bez měření obvodu pasu se nedá odpověďet. Jít nahoru 5 kilo za rok je hodně, pakliže nejsi v pubertě.

 6. Verka 3. srpna 2009

  Ahoj Miro!Mam problem asi jako vsichni tady.Jen ted to zacina byt cim dal tim horsi.Vim,ze mam narusene mysleni a metabolismus asi take.Je mi 25let momentalne merim 158cm a vazim 57kg,ale je to asi mesic zpet a vahu jsem si stale drzela na 52kg.ani nevim jak,ale proste rostu do sirky.S vahou se trapim snad od doby co jsem se narodila.Nejsem mega spekoun,ale nechci takhle vypadat.Prala bych mit tech48kg,jako pred tremi lety co jsem se na ne dostala-hodne jsem omezila stravu a vcelku kazdy den jsem behala a cvicila.Tak se mi podarilo zhubnout z 67kg na 47kg-je to vcelku nemozny,ale povedlo se to.Vahu jsem si taky vcelku drzela-vzdy nejvic 52,ale zase se mi vraci to ceho jsem se bala.Mam i jiny problem,potrava se mi vraci.Zavinila jsem si to zrejme sama,trosku jsem se naucila zvracet a myslim,ze jsem si urvala klapku v krku.Premluvila jsem se a sla k dokorce se stitnou zlazou,ale ta je pry dobra-(stejne si to nemyslim)Casto mam talceni na krk(takove skrceni)-mozna je to jen psychickeho razu.Nevim,obcas jezdim na kole a snazim se i na bruslich i behat,ale ted jsem se vysekala na kole a zase chvili asi nemuzu.Musim upravit jidelnicek,ale uz ani nevim jak.Prosim vas o radu….malej stracenej pripad….Dekuji Verka:-((

 7. Miro Veselý 3. srpna 2009

  Verka já bych ti doporučil konzultaci s lékařem. zde končí legrace – moc těžkostí pohromadě. jestli jde o formu poruchy příjmu potravy, s tím si mnoho žen neumí poradit samo. čím dřív s tím něco začneš dělat, tím spíš se podaří věci normalizovat – držím palce. úprava jídelníčku je dobrý nápad, přečti si některou knížku od doktorky Kunové, třeba „zdravá výživa“. nahlédni taky do některé knížky o poruchách příjmu potravy, je dobré znát, jak se to projevuje. třeba
  Bulimie, jak bojovat s přejídáním? Napsal PhDr. František Krch, vydala Grada Publishing a.s. 2003 před časem sem o ní psal minirecenzi zde http://vesely.blog.sme.sk/c/5374/Bulimia-ako-bojovat-s-prejedanim.html

  pak s tím snad snázeji zabojuješ. držím ti palce ať se ti to zdaří.

 8. Lucka 26. srpna 2009

  ahoj je mi 14 let a vážím 58kg , měřím 168cm. všichni mi rikaji ze jsem hubena jenze me to tak nepripada. diety mi vubec nepomahaji , spis po nich přiberu. za tento rok jsem pribrala 6kg. moje nejlepsi kamaradka je o 15kg hubenejsi a ja si vedle ni pripadam strasne tlusta. kdyz se take nekdo ve skole pta kolik vazim , a ja mu to reknu tak vzdycky rekne : tolik? stydim se za svo ji vahu a vubec nevim co stim. prosim o radu L.

 9. Miro Veselý 26. srpna 2009

  Lucka tohle vypadá na nespokojenost s vlastním tělem, na přehnané sledování. U některých dívek se takové pocity pak méní na mentální anorexii. ve tvém věku bys neměla moc hlídat váhu, může to mít osudové následky. jdi za lékařem ať ti objektivně řekne zda jsi tlustá. předpokládám, že ti doporučí směle jíst. pak se drž jeho rad. jez zdravě, sportuj, ale nesnaž se hubnout. mimochodem – jsi v růstu. hlídat si hmotnost je nerozumné.

 10. kača 24. ledna 2010

  Ahoj chci se zeptat jestli jsem hodne tlusta,meřim 172cm važim 56kg a obvod pasu mam nak 65-66cm. přes boky mam nak 86. je to opravdu moc? připadam si tlusta snažim se hubnout..posiluju ,i přeskoky přes švihadlo snažim se každy den aspo neco posilnout. mam vic hubnout?

 11. Miro Veselý 24. ledna 2010

  kača při obvodu pasu 66 nevidím důvod pro hubnutí. Boky mohou být dány geneticky a s tím je lépe se smířit, než s tím bojovat. Namísto hubnutí bych radil racionální výživu a sport.

 12. katula 30. ledna 2010

  ahojki tak mi je 14 let a hodne libi mi řika že sem štihla meřim nak 172cm a važim 58-59 kilo. ja si osobne myslim že jsem tlusta a chci se zeptat jestli mam začit hubnout.

 13. Miro Veselý 30. ledna 2010

  katula jestli si do toho necháš mluvit, tak nehubni.

 14. pavlina 30. ledna 2010

  jeste si neodpustim komentar ke katule apod. Je ti 14 tak to te omlouva.Zamysli se a uvedom si,ze takhle muze nekdy zacit anorexie. Tak zadny hubnuti a spis se starej o to, co s holkama o vikendu podniknete!! pa

 15. Nela:( 31. ledna 2010

  Mám 170 cm..a na to..55 kg a k tomu 69 cm v pase..:(..je to neskutečně moc nevím co mam dělát běham denně 2 hodiny at je zima nebo leto a nic nepomaha jsem nešˇˇTastna:(

 16. lucka 7. února 2010

  jestli máš 170 cm a 55 kilo a myslíš si že si neskutečně tlustá, tak zřejmně trpíš mentální anorexii a myslím že ty sama viš že něco není v pořádku

 17. on 30. března 2010

  ahoj, mám 54kg a měřim 164cm, je mi 18let. nemyslím si, že jsem tlustá. jen jsem trochu oplácaná a nemám úplně postavu podle svých představ. vadí mi velký zadek a tuk pod ním, celulitida a taky boky (v pase mám 64cm a přes zadek 94cm). nikdy jsem nejedla nejhůř, ale poslední 2týdny se snažím jíst lépe. k snídani kolem 7h mám většinou tmavý chléb s žervé nebo cottage, kus zeleniny, nebo bílý jogurt nebo tvaroh s banánem. ke svačině mám 1kus ovoce. oběd je školní, tj.nejdietnější varianta jídel, co vaří v jídelně, př. ryba, kuře, dušená zelenina, někdy těstoviny + salát bez zálivek + polívka. snažim se nejíst moc příloh, nedávám si omáčky, smažená jídla atp. odpoledne mám pak zeleninu.. k večeři tj. kolem 18-18.30 mám pak třeba dušenou zeleninu nebo kus masa, nebo polívku, nebo kousek tmavého chleba s něčím nebo nízkotučný tvaroh.. můj celkový denní příjem je kolem 5000kj (někdy 4500, někdy 6000) ráno piju vždy půl litru čaje, ve škole 0,75litru vody a odpoledne ještě tak 1 – 1,5l vody nebo čaje. když mám chuť dám si zero colu nebo trochu polotučnýho mlíka nebo podmáslí. ale většinou mám taky 1nebo 2 kafe s mlíkem za den. to všechno bez cukru. někdy si dám taky sklenici 100% džusu, ale snažím se to omezit. chodím spát kolem půlnoci, vstávám před 6. ve škole jsem od 8 do 14. takže sedím. jinak ale hodně chodím po škole. 2krát týdně mám tělocvik, 2krát až 3krát chodím na cca 45min běhat, a určitě 3krát až 4krát týdně doma posiluju, cvičím kalanetiku nebo nějaké cardio tak kolem 30-40min. snažím se omezit sladké, nejím ani slazené jogurty, ale když mám opravdu chuť, tak si něco malého dám. třeba čtvereček čokolády. zajímalo by mě, za jak dlouho bych při dodržování takového režimu mohla pozorovat nějaké výsledky a taky jestli nedělám nějakou chybu? jestli nejím málo nebo nepravidelně… nemám s tím moc zkušeností… zatím jsem na váhu ani centimetry nezhubla, ale začíná se mi tvarovat zadek. snad:) ale taky mám pocit, že mi narostlo břicho, které jsem měla vždy ploché. a to cvičím. díky za odpovědi:)

 18. Miro Veselý 31. března 2010

  Proč se zajímáš o to břicho a hubnutí? Nasadila jsi zdravší životní styl. Jestli jej vedeš správně, to nevím, 5000 kJ mne připadne ve tvém věku spíše jako dieta. Následky dietování jsou obecně známé. Trestáš své tělo restrikcí a očekáváš že se tím dostaneš do pohody. Hmm.

 19. Kačka 11. května 2010

  Ahoj je mi 15let,nedavno jsem važila 55kg. tedkom važim okolo 52kg ma vyška je 172cm. je tato moje vaha moc vysoka abych měla zhubnout? protože když se podivam do zrcadla přijde mi i že proste ty špeky mam..přes pas mam 63cm ale přes boky mam 90. nebyla by naka rada nebo nake cviky na ploche břicho maly zadek a štihle nohy?děkuju

 20. Miro Veselý 12. května 2010

  Kačka jsi příliš mladá na hubnutí, neblbni. Čti knihy o zdravé životosprávě a drž se jich. Vyhýbej se sladkostem, mastnému, dost času věnuj pohybu a za nějaký čas špeky zmizí.

 21. Kačka 13. května 2010

  no to bude u mě problem ja miluju čokoladu za den ji dost spořadam,takže asi budu muset omezit a chci se zeptat ješte žemlovka je spiš dietni jidlo nebo spiš nezdrave?děkuju

 22. Miro Veselý 13. května 2010

  Kačka nikoli omezit. Raději zrušit. Žemlovka je sacharidová bomba. Při hubnutí bych jí rozhodně nedoporučoval.

 23. kačka 13. května 2010

  a co takova activia? ja třeba snidam activii bud sladkou bilou nebo musli nebo jahodovou to se při hubnuti muže jist? a je vubec dobre snidat housku a jogurt? kuji

 24. Miro Veselý 13. května 2010

  kačka activia je v pohodě, jenom jako snídaně je to dost málo. já bych to nalil do hrnku ve kterém bych měl snad 40 gramů ovesných vloček. Předtím hodně veliký třeba 4 rajčata a nakonec lžíčku olivového oleje.

 25. Bára 21. května 2010

  Ahoj Miro,
  hledám tu kolonku diskuzí, jako je na tvých slovenských stránkách a marně. Tady se nebude hromadně diskutovat a vyměňovat zkušenosti s hubnutím? Nebo jen špatně hledám?

 26. Miro Veselý 22. května 2010

  Bára zatím zde fórum není. Snad později.

 27. laura 20. července 2010

  mám 63kg a jemi 13 a měřím 171cm a jsem tlustá někdy sportuju ale stejně nevím co má dělat

 28. jenna 26. listopadu 2010

  ahoj za rok sem nabrala 6 kg a nemuzu to schodit! odcestovala sem do usa a i pribrala a asi hlavne tuky .Rano snidam hrstku cornflejku s mlekem a k obedu salat ,pres den jim pak uz jen ovoce ale obcas si zahresim.Pozde vecer ale uz nejim! ted sem zacla cvicit kazdy den cardio tak 20 minut a pote posilovat ale vaha mi nejde dolu .Je to uz mesic a zhubla sem jen na cm je to v poradku?? taky se chci zeptat kdyz jednou porusim dietu tak jestli se neco stane?! dekuju

 29. Miro Veselý 26. listopadu 2010

  jenna centimetr za měsíc je normální tempo hubnutí. Přečti si něco o výživě, pak budeš vědět co máš jíst a kolik. Nu a pokud jde o výjimky, je lépe nedělat je. Mají tendenci množit se pak.

 30. Peťa 28. listopadu 2010

  Dobrý den Miro, chtěla bych moc pochválit Váš web. Zpracoval jste to velmi profesionálně, máte tu spoustu užitečných informací a líbí se mi, že přistupujete k hubnutí jako k dlouhodobému procesu, a ne nárazově.
  Je fakt, že pro hubnoucího je hrozný přijít do supermarketu kde je tolik lákadel. Člověk si musí před nákupem napsat seznam a nehledět nalevo ani napravo, nezastavovat se a neohlížet. Jako v té pohádce Měsíčník, Slunečník a Větrník.:-)

 31. awdaada 8. dubna 2011

  CHJO…!! JÁ JSEM BYLA NA LYŽÁKU A ZHUBLA JSEM,ALE PO MĚSÍCI JSEM ZAS PŘIBLARALA NA TU STEJNOU VÁHU CO JSEM BYLA…. TEĎKON UŽ 14DNÍ CVIČÍM A ONO FURT NIC SPÍŠ BYCH ŘEKLA ŽE FURT TLOUSTNU!!! :((( PROSÍÍÍÍÍM POMOZTE MI :(((

 32. Miro Veselý 9. dubna 2011

  awdaada jestli tloustneš, pak si hlídej to co jíš.

 33. Lota 27. května 2011

  Je mi 14. Měřím 152 a vážím 51. Obvod pasi mám kolem 75. Poslední rok jsem strášně přibrala… Nojono… Asi mi na to řeknete, že sem v pubertě, ale já se sobě fakt nelíbim. Snažím se jíst 800kcal denně, ale o výkendech hřešim. Cvičím každý den půl hodiny, chodím se psem, a když to de tak jezdím na kole. Vůbec mi ale hubnout nejde. Co mám teda dělat? Říkala jsem si, že zkusím nějakou dietu, ale prý je to na nic, že je hned jojoefekt. Tak muzu jeste do dvou mesicu zhubnout do vahy kolem 45??? Dík za odpověď

 34. Miro Veselý 28. května 2011

  Lota pakliže si utneš nohu někde nad kolenem, budeš na vysněných číslech. Neblbni s hubnutím.

 35. baja kolečková 23. září 2011

  Dobrý den,je mi 13 :) chtěla jsem se zeptat když měčřím 160 cm a vážím 51 kg jestli mám ideální váhu.Všichni mi říkaj že sem normální ale já si připadám trošku při tělě :( asi před 4 měsícema jsem vážila 62 a snažila jsem se zhubnout a zhubla jsem 13 kilo !!Mám v tom pokračovat při svojí váze 51 kg a výšce 160 ? :) moc děkuju za odpověd

 36. Míša 1. listopadu 2011

  Dobrý den. Je mi 20 let, měřím 172 cm, vážím 77 kg (jsem po porodu dvojčat), v obličeji není znát tlouštka, všechno mam v břichu a ve stehnech, obvod pasu mam 87, stehna 65… Přátelé a známí mi říkají, že vypadám dobře, dosud jsem moc váhu neřešila, ale pak začal mít narážky přítel, že jsem tlustá, to mě dost zamrzelo, že mi to vůbec někdo řekl… trpím depresí (beru antidepresiva), takže nemam moc náladu na nic, chodit někam, do posilky se nedostanu kvůli dětem vůbec… doma se diví, že sojí váhu vůbec řešim – máma má totiž při výšce 173 váhu přes 120 kg a ségra při výšce 175 váhu 95 kg, jedinej táta j hodně štíhlej (nevim kolik má, ale je dost vysokej a má i nějaké ty svaly), já bych měla být po něm, ale nevypadá to tak, v pubertě jsem byla dost hubená, vůbec žádné špeky na břiše ani na stehnech, moc jsem tu změnu za ten čas nepostřehla.. :( tedka mi to dost mrzí… Bydlím zatim u rodičů, takže dieta nepřipadá v úvahu, mám mi prostě nacpe co uvaří a pořád kupuje nějaké sladkosti, těžko odolám :( sama bych si je přesto nekoupila, ale když jsou doma.. Potřebuju poradit prosím.

 37. Miro Veselý 1. listopadu 2011

  Míša máš 20 let, nejsi povinována sníst vše co se před tebe předkládá. Mámu upozorni, že se nechceš dostat na její čísla. Sladkosti poté vyhazuj do koše ať to rodiče vidí, snad pochopí, že to nemají nosit domú. Nelehké. Držím palce.

 38. Martis 9. listopadu 2011

  Zdravím, chci se zeptat, a nejspíš mě s tím pošlete do háje :-), ALE : jsem těhotná, podruhé. V prvním těhotenství jsem přibrala 20kg, ze 73 na 93kg a to tak, že válením, žraním. Přiznám se. Nyní s malým je to trochu větší makačka, jsem teprve na samém začátku, počáteční váhu mám 75kg, ale nechci zajít tak daleko…už jen kvůli tomu, že musím být fit kvůli tomu prvnímu, je mu ani ne 2 roky…takže se člověk pořád ohání a s 20kg navíc by to šlo velmi špatně. Otázka zní : můžu hubnout při těhotenství – ne dietou, ale jen tím, že se budu opravdu hlídat a nežrat? Jen jíst? Chodím ještě cvičit, baví mě to a nerada se toho na 9 měsíců vzdám…

 39. Miro Veselý 9. listopadu 2011

  Martis nejsem kompetentní radit na téma hubnutí v těhotenství, lépe uděláte, poradíte-li se s vašim lékařem. Doporučí vám vhodná množství jídla a dle nich si pak hlídejte s váhou na potraviny stanovená čísla. Vše pak musí klapnout.

 40. Martis 9. listopadu 2011

  Chápu a čekala jsem to, ale i tak děkuji za odpověď. :-) Snad to klapne…

 41. Michal 15. listopadu 2011

  Jak zhubnout

 42. Barbra 11. prosince 2011

  Dobrý den, na úvod snad jen, že je mi téměř 17 let, výšku odhaduji na 163 cm a váhu na 53 kg.
  Ani já, ani kdokoliv jiný z mého okolí si nemyslí, že bych snad trpěla nadváhou, to vážně ne. Jen mi vadí ta pneumatika na bříšku a trošku silnější stehna. Dřív jsem to nemívala, ale poslední dobou jsem se docela zakulatila, což mám nejspíš z těch sladkostí a přejídání se… Pokud dodržím zdravý životní styl a k tomu nějaký ten pohyb, mám možnost zbavit se tukových zásob? O váhu mi nejde, spíše o ten vzhled a kondici. Děkuji.

 43. Miro Veselý 11. prosince 2011

  Barbra jasně, zdravá životospráva má výsledky. K ní naprosto nepatří sladkosti a přejídání se.

 44. karolina 13. prosince 2011

  dobrý den vážím 77kg a merím 168cm je mi 26 let je to velká nadvaha

 45. Ess 30. prosince 2011

  Jak zde tak čtu, jsou tu rady pro lidi, co mají opravdu nadváhu. Pro mě, jakožto 17letou, 170 cm vysokou a s 60 kg, nebudou příliš efektivní – nebo ano? Mým cílem je zbavit se tuku na břiše, bocích a na stehnech, potom zpevnit. Problém je, že nevím, jak se toho tuku zbavit, především na bocích. Dá se toho dosáhnout Vašimi radami na tomto webu? Předem děkuji.

 46. Miro Veselý 30. prosince 2011

  Ess tuk na bocích je dán geneticky a hubnutí jej neovlyvní. Je to tvé tělo, nehubni. Smiř se s tím. Jestli moc chceš, tak posiluj horní polovinu těla.

 47. Klárka 30. ledna 2012

  Ahoj,je mi 15 a ještě před půl rokem jsem vážila kolem 59-62 kg. Teď mám na váze 70-72kg. Je to na mě vidět i vzhledově že jsem přibrala,mám silnější břicho, a nabrala jsem i na pánvi což mně na druhou stranu těší,jelikož dříve jsem skoro žádnou neměla=(. Mám začít hubnout nebo spíše začít vice sportovat(jsem astmatik)??

 48. Klárka 30. ledna 2012

  A měřím 176cm..předem děkuji za odpovšď.

 49. Filda 30. ledna 2012

  Ahoj co sem si tak četl tak sem píšou jen samé holky ale i já bych se chtěl zeptat je mi 12let a vážím 62kg snažím se hubnout ale moc to nepomáhá chtěl bych poprosit o radu jestli nevíte jak bych mohl zhubnout děkuji.

 50. Beata 5. února 2012

  ahoj já bych se chtěla zeptat jak mám zhubnout vážím 75kg a měřím 157cm a mám 12 roků už jsem se snažila hubnout ale nejde to když hudnu tak přibírám prosím pomoztemy všichni mě říkají že jsem hubená ale ja se stidím jim to říct například když se vážíme v Tělocviku ve škole tak se vždy nechci vážit protože se stidím. Děkuji

 51. Kateřina 24. února 2012

  Dobrý den chtěla bych se zeptat zda by bylo možné zhubnout za 4dny aspon 3 kilogramy. Moc by mi pomohlá nějaká rada. Děkuji moc za ochotu.

 52. Kateřina 24. února 2012

  Ještě přídávám: měřím cca 175 cm a vážím 62 kilo. Je to Moc?

 53. Zuz^^ 5. dubna 2012

  Ahoj, Měřím 172 cm a 6o kg. Jsem moc tlustá nebo je to na výšku normal.. ja si totiž myslíím že jsem mega tlusta noo. :X a je mi blbé se ptát ostatních. .. Děkuji za odpověd. :)

 54. Miro Veselý 5. dubna 2012

  Zuz dle čísel to nebude mega.

 55. Jana 7. dubna 2012

  dobry den pan vesely! prosim Vas, uz 7 tydnu jsem na dietě, resp. přijímám cca 1400 kcal / den. dnes jsem se však odvázala a přijala 3200 kcal (400g sacharidů, 130g tuků). na Vaší stránce pisete, ze jednorazove přejídání je ok. nemusim se tedy obávat, že přiberu? dakujem za odpoved. pěkně svátky a dakujem za vaši stranku a informace o hubnuti.
  s pozdravem Jana

 56. Miro Veselý 8. dubna 2012

  Jana ano, obával bych se přibrání, protože jíst dlougodobě kolem 6000kJ je dost tvrdá restrikce. Je to na hubnutí dobré, ale pak obvykle nastává jojo efekt. Jednorazové zlyhání bych nepovažoval za problém.

 57. Jana Horcova 8. dubna 2012

  Dakujem za odpoved. Nemusim mat tedy obavy, že přiberu nějaké kilo, když od dnes zacinam opět poctivě dodržovat dietu? Co byste mi, prosim doporučili, abych nepřibrala když budu zvyšovat příjem kalorií?

  Jana

 58. Miro Veselý 8. dubna 2012

  Jana já nedoporučuji žádnou dietu, jenom racionální stravu a pohyb. Poradenství je moc individuální záležitost, nadálku je těžko něco říci. Lépe uděláte, když se o hubnutí poradíte se specialistem a nebo alespoň s trenérem.

 59. Michal 8. dubna 2012

  Zdravím tě Miro je mi 15 let .
  Musím ti pogratulovat k teto strance moc se mi líbí,
  chodím sem kazdý den a čtu si to.
  Také mi tahle stránka pomohla zhubnout.
  Ted měřím 180 cm a važím 73 kg předtim 90 kg.
  Takže děkuju.
  Ještě potřebuji poradit.Co mám přijímat místo cukru protože ten me dělá hladovým vlkem :)

 60. Michal 8. dubna 2012

  a hlavně když přijmu hodně cukru tak se přejídám a nechci aby byl ze me zase tloustik

  dekuji

 61. Miro Veselý 8. dubna 2012

  Michal cukr není potřeba, nahraď jej třeba ovesnýma vločkama. Jestli potřebuješ osladit kafé, použi Stévii. Rostlinné sladidlo.

 62. Michal 9. dubna 2012

  dekuji za odpověd

 63. zuzka 11. června 2012

  moje BMI je 20.3 přesto mám špeky a se nechutně tlustá

  obvod přicha:80

  váha:52,3

  výška:160,5

  Moc vás prosím co mám dělat?

  I přesto že běhám dog treking a hraju národní házenou.

 64. Miro Veselý 11. června 2012

  zuzka poraďte se s trenérem. Veliké břicho souvisí nejčastěji s nevhodnou výživou. málo jídla a občas výjimka. pak se hezky tloustne.

 65. Žaneta 12. června 2012

  Dobrý den Miro, narazila jsem na vaše stránky a musím teda opravdu smeknout..!!! To, jak jste dokázal zhubnout, to je neuvěřitelné. Rozdíl je teda sakra vidět, moc gratuluji.
  Já bojuji s váhou od svých 16let, kdy si mě babička po smrti rodičů vzala do péče… starala se o mě několik let a to tak moc, že jsem každý rok nenásilně přibírala tak 5-7 kilo! Také jsem byla dlouho na antidepresivech (kvůli rodinnému neštěstí) a pobírám několik let kortikoidy – je možné, že se mě nedaří zhubnout možná i kvůli těmto lékům….
  Každopádně jsem snad 1000x zažila jo-jo efekt, vždy 10kg dolů, 15 nahoru, pak 18kg dolů, 25kg nahoru ..hubla jsem v kurzu STOB, také pomocí nutrič.poradců, kupa léků na hubnutí, atd… a nabírala jsem to 2x rychleji nazpět (nejvíc však v těhotenství a pak po porodu)…. Jsem z toho a ze sebe zoufalá!
  Vím, že je vše v hlavě…. ale pokud mi ji celou uvnitř někdo nevygumuje a nepřenastaví, tak to sama asi nezvládnu.
  Momentálně mám 173cm a 106,5kg. Hnus! A to jsem ještě v listopadu měla 95kg! Jenže pak zima, deprese ze sebe samé, litry kafe, vína, k tomu sýry, uzeniny,… a všelijaké jiné dobroty, Vánoce, … nyní začínají grilovačky …
  Chtěla bych, aby mě zase bavilo cvičit, ale copak se takto hnusná můžu ukázat někde ve fitku? A doma se cvičit nedonutím…
  Začarovaný kolotoč.. když nad tím přemýšlím, tak mám depku takovou, že si zase dám víno a nějakou dobrotu, pak si to vyčtu a zakážu si to, ale pak mám zase nervy z toho, jak jsem hnusná, tak si na uklidnění dám zase nějakou tu sladkost…a tak pořád dokola…

  Omlouvám se moc za tento depres.příspěvěk… ale nějak nemůžu dál… a nemůžu s tím být sama…. :-(

 66. Kamila 15. června 2012

  Žando, nejhorší pro hubnutí, resp. ne-hubnutí bych ze zkušenosti řekla, že je to víno..Nespaluje tuky jak se obecně mylně říká, naopak, když to večer přeženu, druhý den bych sežrala slona. Nejhorší je donutit se začít cvičit, pak už to jde…Opravdu, mluvím ze zkušenosti a znám spousty tlustých holek, které začínaly s velkou nadváhou a nyní jsou kočky..a pro ostatní ve fitku je to motivace.Doporučila bych Ti plavání, spining a hlídat si tepovku, ve fázi spalovačky.

 67. Fugi 8. července 2012

  Dobrý den, chtěla bych se pozeptat zdali je možné nějak rozumně zhodit par kil. Přece jen je léto a něco by to s tím tělem chtělo udělat. Měřím cca 172cm váha se mi pohybuje okolo 59kg. Přes pas mam 65cm a boky okolo 97cm. Mám menší fald na břiše, stehna povolená i zadek. Děkuji.

 68. Miro Veselý 8. července 2012

  Fugi ty čísla opravdu nejsou na hubnutí. Spíš bych přidal aerobní aktivitu 3 až 4 krát do týdne. Tak hodinku. Blbnout s omezením potravy by přivodilo nejspíš větší břicho.

 69. Anna 23. dubna 2013

  Ahoj, cvicim kazdy den nejmene 45 minut a tak 2x v tydnu jdu behat nebo na kolo. Vim, ze nejsem nejaka becka, ale jsem oplacana…. Od te doby, co jsem zacala s cvicenim atd. , tak pribiram tuky na brise a v oblceji taky. Svaly jen minimalne. Stravuji se vyvazene, kdyz mam na neco chut, tak si dam, ale s mirou! Je mi 17 let, jsem 150cm vysoka a vazim 50.5kg. Co delam spatne!?!!???!!!! Asi se zblaznim! Dekuji za odpoved.

 70. Anna 23. dubna 2013

  oprava, 155cm vysoka :)

 71. Miro Veselý 23. dubna 2013

  Anna pak bych hledal příčinu v té míře. Jestli přibíráte, máte někde chybu ve stravě.

 72. verca 2. dubna 2015

  Ahoj, jsem 163 cm vysoká a vážím 60 kilo. Před 2 lety jsem měla o 15 kilo víc, zhubla jdeme diky niskosacharidove dietě.A teď si myslím že jsem ji držela moc ddlouho, protože mam pocit že mi ochably svaly a zůstal na mě tuk. Je to strašně nepříjemné. Strašně bych si přála zpevnit a vytvarovat postavu ale nevím jak na to. Hlavně s tím jídelníčkem bych potřebovala pomoct. Nemam moc peněz abych mohla jít k nějakému vyzivovemu poradci. Tak se pořád trápím, cvičím cardio i posiluje 6dní v týdnu už 3 měsíce, ale výsledky moc nevidím váha je porad stejná a cm taky. A jídelníček už normální běžné porce 5-6za den. A pořád mám chuť na sladké tak nevím co dělám špatně.Předem dděkuji za radu

Pridajte komentár: