Jak zhubnout?

Nečekejte rady, jak zhubnou rychle. Nenaleznete zde recepty typu „několikadenní dieta“. Nepropaguji zázračný přístroj, na který se podíváte a již jste o 5 kilo lehčí. Na tomhle webu nenaleznete lži. Jenom nepohodlné rady, jak se zhubnout dá, doložené mým skromným, původně 115 kilogramovým příkladem.

Na to, že mé rady jsou nepohodlné, vás chci dopředu a důrazně upozornit. Takže ještě jednou:

Upozorňuji vás, že rady, které zde naleznete, jsou nepříjemné, nepohodlné a nebudou se vám líbit. Ale fungují.

Proč vás hned na úvod chci odstrašit, místo toho, abych vás lákal, jak jednoduše shodíte kila navíc? Protože nic neprodávám. Nepotřebuji vás oklamat, abyste výměnou za falešnou naději odevzdávali bankovky. Nepotřebuji ani, abyste si na pažbu svého vzhledu vyřezali zářez označující další nezdařenou hladovku, vyhozené peníze za špatnou knihu, nebo čas strávený špatnou dietou. Pokusím se psát tak, abyste se alespoň trochu pobavili, kdybyste snad nezhubli…

Jestliže nejste opravdu pevně rozhodnuti zhubnout a snášet nepohodlí s tím spojené, urychleně přestaňte číst a dejte si chutný dortík, abyste se vzpamatovali z tohoto neblahého webu.

Tak. Jestliže mě ti nerozhodnutí poslechli, dále již čtou pouze ti, kteří rozhodnuti jsou. Teď si tedy prověříme, jak pevně jste rozhodnuti.

 • Jste ochotni žít dlouhodobě v jistém nepohodlí?
 • Ignorovat svou touhu dát si něco dobrého?
 • Ne však týden nebo dva. Měsíce, rok, dva.
 • Zvládnete jíst málo a celé měsíce pozorovat, jak váha ignoruje vaše snažení? Že bude klesat zoufale pomalu?
 • Jste ochotni změnit svůj režim, i když to bude opravdu velice těžké?

Jestli ne, běžte pryč.

Dejte si rychle čokoládovou trubičku nebo raději dvě, abyste se vzpamatovali z hrozné představy, že namísto dvou řízků s hranolky vás má čekat menší syrová kedlubna a jako moučník opravdu hodně malý banán. Ve skutečnosti to nebude tak špatné. Ale chtěl jsem vás raději na úvod trochu postrašit.

Na otázku, jak shodit, se dá odpovědět i velmi krátkou větou. Ta věta zní: jezte nízkotučnou, vysokoobjemovou stravu, pravidelně cvičte a relaxujte. Nějak takto by se dal zformulovat bleskový návod na to, jak hubnout. Ono je to tak trochu slovní hříčka.

 • Jak zhubnout – to je návod na to, jak akci dotáhnout až do konce.
 • Jak hubnout – to je často celoživotní program pro tlusté bez konce a bez radosti.

Podívejme se proto nejprve na rozdílné přístupy k tomu, jak hubnout. Pak si řekneme, jak shodit, a pokud to dodržíte, váhu byste si měli umět udržet už i bez návodu.

Jak hubnout?

Hubnout můžete donekonečna. Udeříte dietou. Za pár týdnů vás to přestane bavit. Často přesně poté, co vaše babička donese ty koláčky. Tak ať to pára tlačí, dám si. O pár týdnů zjistíte, že jste jaksi přestali hubnout. Přibíráte. Ale v časopise narazíte na skvělou novou dietu. Stačí jen… A už jste zas ve hře. Zas na pár týdnů. Takto můžete hubnout vlastně trvale a jediným výsledkem této houpačky bude, že jste stále tlustší. Přitom většinu času se pokoušíte hubnout…

Jak zhubnout?

Návod jsem už naznačil v úvodu. Bude to znamenat frontální útok na celý životní styl. Pokud jste přibrali, někde děláte chybu. Ještě pravděpodobnější je, že děláte několik chyb na více úrovních. Musíte tyto chyby identifikovat a následně odstranit. Jinými slovy musíte odstranit příčinu přibírání.

Promítněte si ten dotaz do příkladu. Máte vědro, do kterého teče voda. Vy ho ale chcete mít prázdné. Je hloupost sebrat pohár a začít vodu vylévat! Tím nic pořádně nedosáhnete. Jen se naděláte … Pokud ale zastavíte přívod vody, pak má smysl vodu začít i vylévat. I kdybyste to ale neudělali – voda se odpaří.

Podobně je to i v případě, že chcete shodit. Nemá smysl nasadit brutální dietu, pokud nevíte, jak se máte potom stravovat. Jen byste přibrali a po pár týdnech si zase kladli otázku, jak shodit… Pokud místo hubnutí nasadíte racionální životní styl, je to stejné, jako kdybyjste zastavili vodu. Začnete jíst přiměřené množství potravy. Začnete cvičit, odpočívat a řádně spát. Nic jiného netřeba a vaše nadbytečná kila začnou ztrácet.

Tělo nebude držet zásobní tuk, jak ho nepotřebuje. Proto musíte udělat něco, co pro tělo vyšle signál: zásoby netřeba. Ten signál vyšlete změnou životního stylu.

 • Začnete jíst s železnou pravidelností 5 krát denně. Každé 3 hodiny jedno jídlo. Pravidelnost v stravě zajistí, že tělo začne normalizovat metabolické procesy. Dlouhodobě pravidelná strava stačí k tomu, abyste hubli. Jsou známy mnohé příklady, kdy tlustí lidé šli na dovolenou, kde hodovali – měli 5 krát denně jídlo a ne zrovna nejzdravější. Přesto za 2 týdny zhubli. Jen pro tu pravidelnost a denní mírný pohyb.
 • Začnete pravidelně pít vodu. Denně ty dva až tři litry berte jako úplné minimum.
 • Snížíte míru stresu. Stres je slovo, které označuje zátěž. Tělo v zátěži nebude hubnout – protože jsou špatné časy. A jak snížit stres? Vyřešte problémy, nenechte se terorizovat v práci. Po práci si najděte čas na odpočinek a denně spěte 8 hodin. Neříkejte “to se nedá”. Položte si otázku “jak na to”. Je to totiž jedna ze základních odpovědí na otázku, jak zhubnout.
 • Začněte cvičit. Nemusíte hned podávat výkony na olympijskou medaili. Stačí, když na úvod začnete chodit na rychlé procházky. Denně tak hodinku. I to stačí na začátek na to, abyste hubli. Lepší bude, když přidáte i nějaké cviky na posílení svalů, ale nikam nespěchejte. Pokud jste dosud necvičili, začněte krátkou procházkou. Zítra delší o pár minut. Každý den si přidávejte tak, abyste se dostali zhruba na hodinu denně. Když vám to půjde, pak si najděte osobního trenéra a ten vám poradí, co je pro vás nejlepší dělat.
 • Studujte. V době relaxace si najděte čas na to, abyste se dovzdělali. Věnujte pár týdnů četbě knih o výživě, o hubnutí, o zdravém životním stylu. Bez těchto informací se vám otázka jak shodit jeví zcela nezvládnutelná. Nenaleťte každé hloupé reklamě a dietě. Myslete na to, že jednu hrubší knihu se dá přečíst zhruba za 8 až 12 hodin času. To není tak velká investice. To, co se dozvíte, vám dá víc, než kdybyste ve stejnou dobu četli ženské klevetníky, nebo sledovali televizi. A doporučuji, ať to je několik knih! Pestřejší informace jsou lepší.

Je jasné, že pokud s tím jen začínáte, asi se vám v hlavě rojí mnohé otázky. Co jíst, co ne. Jak s výjimkami a zda je lepší kolo, nebo plavání. Podobné otázky jsou zcela normální. Tak totiž pracuje náš mozek. Pokud mu dáte úkol, nebo cíl, přepne se na autopilota a směřuje za cílem. Na toto téma píšu více v knize a na webu „Jak dosáhnout úspěchu“.

Aby vás mozek mohl řídit k cíli, potřebuje znát odpovědi na otázky. To je přirozená snaha, že chcete být kompetentní. Otázka tedy vyvolá mnoho otazníků. Potřebujete informace. Ne však telegrafické. Musí to být hlubší znalosti. S každou odpovědí se totiž vynoří další otázka. Proto nejlepší způsob je se nejdříve vzdělat.

Pokud víte jak, jste na dobré cestě

Z vlastní zkušenosti vím, že hubnutí bez těchto znalostí je jen marný pokus. Marně se ptáte jak zhubnout, pokud nevíte, jak jíst. Naučit se základy výživy není tak těžké, jak se zdá na první pohled. Vím, asi to na začátku bude pro vás zcela nepřehledné. Všechny ty sacharidy, proteiny, tuky, kalorie a jouly. Možná vás to dokonce vystraší. Ale pokud vydržíte, rychle zjistíte, že principů zdravé výživy není mnoho a že se dají poměrně snadno pochopit a zapamatovat. Chce to investovat čas a trpělivost.

Většina lidí by chtěla slyšet jen rychlý návod. Čekají, že jim něco bude zakázáno, něco jiného budou muset jíst a asi jim to nebude chutnat. To jsou běžné představy o dietě. Zatímco však nemají základní znalosti, obvykle se stávají obětí podvodníků. Neletí na nějakou dobře znějící dietu nebo si koupí některý předražený preparát v naději, že to je ten pravý způsob, jak zhubnout. Není. Proč? Protože se tím neodstranila příčina. Nezastavila se ta voda, která přitéká do hrnce …

Zatímco neznáte základy správné výživy, těžko zjistíte, co ve vaší životosprávě způsobuje obezitu. Když nemáte přehled o tom, které potraviny jsou vhodné, budete obětí reklamy. Budete se domnívat, že snídaňové cereálie jsou vhodné jen proto, že na nich je napsáno “štíhlá linie” a “bez cukru”. Kdo má základní znalosti, ten ví, že jsou vlastně docela nevhodné a za pakatel si umíte udělat vlastní a vhodné. Pokud jste viděli alespoň jeden díl pořadu „Jste to, co jíte“, tak jste si jistě všimli, že jednou z prvních věcí byla kontrola chladničky. Je to dobrý začátek. V každé domácnosti kde, jsou obézní lidé, se dá najít mnoho nebo až většina nevhodných potravin. Co s nimi? Sníst to a přibrat? Ne. Darujte je nebo vyhoďte. Udělejte si revizi bytu. Každá potravina, která se vám nehodí do scénáře na hubnutí, nemá u vás co dělat. Nebude prospěšná ani pro vás, ani pro manžela ani pro děti.

V tomto je racionální výživa zajímavá. To, co je pro zdraví vhodné, je vhodné prakticky vždy. Ať už hledáte návod jak snížit riziko rakoviny, riziko kardiovaskulárních nemocí, snížit problémy s diabetem nebo hledáte způsob jak shodit – zbraně v podobě potravin jsou stále stejné. Hodně zeleniny, ovoce a ořechů. (Během hubnutí s ovocem trochu opatrněji, sladké druhy raději omezte.) Často luštěniny, celozrnné přílohy, těstoviny, chléb. Méně živočišných produktů jako maso, máslo, vejce, mléčné výrobky. Málo tučných pokrmů. Žádný cukr a sladkosti, nic smažené, fritované…

 1. Odpočívejte, spěte aspoň 8 hodin denně
 2. nesetkávejte se raději s tlustými lidmi, mohli by vás (chtě, či nechtě) svádět na mlsání a jinak by mohli rozleptávat vaše snažení
 3. Vyhýbejte se lidem, kteří vás zatěžují, vysávají, otravují, i ​​kdyby byli z rodiny
 4. Nedělejte ze sebe krmnou husa. Nejste povinni jíst jen proto, že si to jiní přejí.
 5. Jakmile zhubnete, vyhoďte staré věci, které jsou vám velké. Nenechávejte si cestu pro jojo efekt.
 6. Snažte se na hubnutí myslet, čtěte o výživě a hubnutí, zapojujte se do rozhovorů na to téma. Právě to vám pomůže udržovat „oheň v kotli“ odhodlání. Pokud se v duchu budete zabývat hubnutím, snadněji si uvědomíte rizika dietních chyb. A naopak – pokud věc pustíte z hlavy, znovu přiberete. Vím, je to nespravedlivé.
 7. Dopřejte si konkrétní odměnu po každém úspěchu. Vím, hubnutí je pomalý a spojitý proces bez „skoků“. Ale odměňte se alespoň za každých 5 kilo zhubnutí, nebo po každé dírce, o kterou můžete víc přitáhnout opasek.
 8. Nedejte si do svého výživového sytému mluvit tlustými ani hubenými lidmi. Tlustí vás budou lákat, abyste hubnutí zabalili, a hubení zas zpravidla nevědí, jaký vážný problém řešíte. Oni se stravou potíže nemají a budou vám radit, abyste se i vy prostě „přestali hlídat a uvolnili se“. Bohužel, to by mělo za následek znova přibrání. Vzdělejte se sami, jinak vám nemá velmi kdo pomoci. Musíte umět odpovědět nebo najít odpověď na každou otázku, která vás napadne. Internet v tomto dost pomáhá. Přes vyhledávač google.com najdete odpověď prakticky na každou otázku.
 9. Fotografujte se. Čím horší (tučnější) budete vypadat, tím lépe. Když zhubnete, budou vám ty obrázky velmi cenné. Budou svědčit o tom, jak velkou vnitřní sílu jste dokázali zmobilizovat, abyste dokázali to, co dokáže jen málo tlustých – zhubnout.
 10. Pokud to dokážete, zapisujte si, co jíte, co jste při tom cítili a v jakém stavu jste byli před jídlem. Později vám takový deník může pomoci odhalit spouštěče „záchvatů žravosti“ či jiných dietních chyb.
 11. Zapisujte si i své výsledky hubnutí, aspoň hmotnost a obvod pasu. Při kulatých číslech si dopřejte hodnotnou odměnu, která vás opravdu potěší a bude připomínat, že jste fakt dobří!
 12. Pokud jste pování na oslavu, nebo grilovačku, klidně si dopřejte výjimku! Nemusíte se nacpat tak, aby vás museli odvést sanitkou se žlučníkovou kolikou. Ale během takové akce nevažte potravu a jezte, kolik vám opravdu chutná. Ideální samozřejmě je, pokud dodržíte základní zásadu: před jídlem dostatek zeleniny a přes den pitný režim. Tyto dvě věci vám totiž doslova „nacpou břicho“. Pak sice můžete sníst grilovaných stehýnek či jiných dobrot do sytosti, ale sytost jste částečně určili právě zeleninou a vodou. Tak sníte o něco méně a budete mít velmi dobrý pocit hodování a pojídání až do sytosti. Pokud takové výjimečné akce nebudete mívat často, ujišťuji vás, že se vám takové odchylky neprojeví na vaší hmotnosti. Druhý, nebo třetí den po takové grilování asi stoupne váha z důvodu zadržené vody, pokud bylo maso dost posolené. Ale za pár dní znovu budete na původních číslech.
 13. Na oslavy a rauty, na kterých se nechcete zvlášť přejíst, jděte najezení. Nejlépe, pokud si dáte předtím něco mimořádného sytého, abyste opravdu necítili hlad. Například pomleté ​​lněná semínka s bílým jogurtem, k tomu zelenina s olejem.
 14. Na oslavy můžete přinést vlastní jídlo a pití (vodu). Klidně přineste velkou mísu salátu a přednostně se krmte z přinesených zásob. Vždy lepší dát si zeleninový salát s na kousky nakrájenými kuřecími stehýnky a těstovinami, než hasit hlad slanými preclíky nebo bílým pečivem obloženým majonézou a mastnými sýry.
 15. Při pojídání na oslavách jezte vždy nejdříve hodně nízkokalorického jídla a až nakonec si zobněte i ze „zakázaných“ potravin.
 16. Vyhněte se pití alkoholu. Otupí vaše odhodlání hubnout. Pokud již pít musíte, volte co nejméně koncentrovaný nápoj, například vinný střik, jeden pohár červeného vína, nebo pivo (jedno je akorát).

Proč se někdy hubnutí nedaří

 1. Ujistěte se, zda vůbec máte hubnout! Pokud je vaše hmotnost zhruba v normálu a vaše postava „jen není dokonalá“, hubnutí je nejhorší možný nápad. Drastickou dietou byste si jen zpomalili metabolismus a pak mnohem snadněji přiberete i z malých porcí jídla. Pokud máte téměř OK postavu a vaše nadváha je jen kilo, či dva, nedietujte. Upravte svou stravu na racionální a začněte cvičit. Nebojujte se svou postavou, soutěžit s figurami modelingu a retušérů se nedá.
 2. Neúspěchy a neúspěšné pokusy jsou lidské a zcela normální. Nedejte se odradit, pokud selžete a po pár týdnech úspěšného hubnutí najednou uděláte dietní chybu. Považujte to za zakopnutí. Vstaňte a jděte dál. Člověk, který spadl, přece nemusí zůstat ležet.
 3. Mnoho tlustých je k sobě příliš přísných. Vidí věci černobíle. Pokud udělají chybu a dají si například 3 větrníky v cukrárně, najednou rezignují. „Nestojím za nic, zas jsem selhal, já to nikdy nezvládnu“ – řeknou si a pod dojmem této výmluvy se zas vrátí ke starým stravovacím návykům. „Vždyť to přece i tak nemá cenu, zas bych selhal.“ Nepovolte si tento sebeklam. Pokud jste selhali, nic to není. Alespoň jste si dali koláček, či uherák. A můžete hubnout dál. Dokážete to, učte se, že i chtít chtít se dá naučit. Nechtějte dokonalost. Snažte se hubnout, a pokud občas uděláte chybu, nevšímejte si jí! Hubněte dál.
 4. Pokud již uděláte chybu, netrestejte se za to! Žádné takové, že ty krémové zákusky půjdete „vycvičit“ do posilovny. Žádné takové, že zítra celý den nebudete jíst. Krémové zákusky jsou ve vás. Nic jiného se nesmí změnit. Odvažte normální porci nejbližšího běžného jídla, které je na řadě a snězte ho, ať už jste hladoví, nebo ne. Prostě dietní chybu přijměte za svou a berte ji jako „energetické plus“. Nesnažte se kompenzovat tu chybu žádným „mínus“.
 5. Hlavně v období, kdy vás láká hubnutí přerušit, se vraťte k myšlení na sebe například večer, před spaním. Představujte si, že je vaše tělo štíhlé, vnímejte sami sebe jako člověka, který zhubnout dokáže. Opakujte si v duchu něco jako „já chci být a tedy i budu štíhlý“. „Moje tělo nepotřebuje tolik tuku, postará se o to, aby zmizel“. Sami k sobě v duchu formulujte podobné ujištění, ve kterých se budete povzbuzovat. „Jsem velmi dobrý, už jsem zhubl 4 kila. To je skvělé. Dnes jsem si sice dal hodně bábovky, ale to nic. Hubneme dál. Bábovka byla dobrá, štíhlost je ale lepší. Zítra se probudím a celý den si na pamlsky ani nevzpomenu. „Vždy myslete jen na své úspěchy. Říkejte si „tento týden jsem udělal kilo, to je perfektní“. Neříkejte si „zas jsem dnes selhal a snědl čokoládu“.
 6. Nikdy neříkejte nikdy. Zakažte si výroky „už nikdy se nedotknu sušeného mléka“. Proč byste se ho neměli dotknout? Pokud vám chutná Sunar, klidně si z něj můžete občas zobnout. Pokud dodržíte rozumné množství, budete hubnout i si občas užijete. Prohlášení není dobré dělat, protože člověk je i tak většinou nedodrží. Pak se špatně cítí…
 7. Pokládejte si reálné cíle. Pokud si za cíl postavíte zhubnout 10 kilo za měsíc, nepodaří se vám to. Dejte si za cíl zhubnout jedno kilo za měsíc. To je zaručení reálné číslo. Pokud zapracujeme opravdu účinně, lze místo jednoho kila zhubnout dva nebo tři. Pak budete velmi spokojeni. Dobře stanovené cíle hubnutí vás budou motivovat k další práci na sobě, budou vám dávat pocítit, že jste úspěšní. Proto radím – jako cíl si nedávejte více, než 2 kila měsíčně. U obézních lidí je reálné číslo až 4 kila měsíčně, ale to už chce velmi přísnou dietu.
 8. Pokud se vám stále nedaří omezit „záchvaty žravosti“, zkuste analyzovat, co jim předchází a co jejich spustí. Možná je to delší pauza v pojídání a následný hlad. Možná nuda víkendu. Pokuste se předcházet „záchvatům“ například tak, že uniknete z prostoru. Pokud jíte v sobotu, neboť odpoledne udeří nuda, jděte hned odpoledne do kina, nebo na procházku, nebo do posilovny. Pokud jsou problémy spojené s obědem u rodičů, vysvětlete jim, že buď změní vaření, nebo vy přestanete chodit k nim jíst. Možná míváte pravidelně deprese. Pak stojí za úvahu rozhovor s psychologem. Prostě najděte příčinu, proč selháváte, a zkuste se těmto situacím předejít.
 9. Některé léky mohou hubnutí značně komplikovat. Pokud berete léky na vysoký tlak, psychofarmaka, některá antihistaminika nebo kortikosteroidy, neznamená to legitimaci do světa tučných. Stačí upravit stravu a přidat pohyb a to, o co vám tyto léky zkomplikovaly hubnutí. doženete. Poraďte se se svým lékařem o všech lécích, které užíváte, zda některý z nich nemůže mít jako vedlejší účinek právě přibírání. Pokud ano, hledejte s lékařem způsoby, jak co nejefektivněji věc řešit.
 10. Neřešte vnitřní problémy jídlem. Pokud máte depresi nebo jste ve stresu, možná jste zvyklí mírnit tyto pocity tím, že si něco zobnete. Je to návyk, ne nutnost. Nepokoušejte se řešit svůj stav jídlem, situaci jen zhoršuje. Raději se zaměřte na to, jak předcházet vzniku stresu či depresi. Případně se zamyslete, zda pocitu deprese nevyužíváte jen jako rafinovanou záminku, jak si dopřát výjimku …
 11. Pokud během redukce hmotnosti máte pocity deprese, výbuchy zlosti, výkyvy nálad, velmi pravděpodobně děláte někde chybu. Ihned si začněte vážit potravu a pomocí energetických tabulek si spočítejte, zda přijímáte správné množství a složení potravy. Je ověřeno, že správně složená dieta vede k pocitům lepší nálady, chuti do života, takže pokud tyto pocity nemáte, asi příliš ubíráte na jídle.
 12. Nepoužívejte jídlo jako nástroj odměny nebo trestu! Ani u vás, ani u jiných.
 13. Pokuste se naučit vaše blízké, jak má vypadat vaše nová strava. Rodiče vám možná nosí dobroty jen proto, že nevědí, co jiného by vám donést měli. Dejte blízkým příklady jídel, jaké jsou zdravé. Nezapomeňte na způsob přípravy – hlavně starší lidé nevědí, jak mají jídlo uvařit, nebo ochutit. Znají jen tradiční receptury.

Praktické tipy jak zhubnout

Vím, je to delší text, proto jsem ho rozdělil na několik částí. Nejdůležitější je první seznam – v něm stručně popíši, co přesně musíte do svého života „vložit“, abyste začali hubnout. Pokud se na tento životní styl nastavíte, hubnutí bude trvalé a potom už nepřiberete. Samozřejmě musíte při tomto režimu setrvat. Ne po zhubnutí začít zas jíst nepravidelně, či nevhodně.

Dříve, než začnete hubnout:

 1. Než začnete něco dělat, poraďte se s lékařem. Nezaškodí kontrola u fyzioterapeuta,jaké cvičení jsou vhodné pro vás.
 2. Než začnete, promyslete si následky! Hubnutí si vyžádá ve vašem životě čas. Máte ho? Změny vyvolají změny. Připravte se na ně. Vy sami se hubnutím změníte.
 3. Než začnete, vyfotografujte se. Čím horší budete vypadat, tím lépe. Po zhubnutí budete rádi, že máte na památku takové obrázky!
 4. Než začnete, tak se ujistěte, že znáte strategii a taktiku hubnutí. Nezačínejte naslepo.Dejte si čas a nastudujte si alespoň základy.
 5. Než začnete, ujistěte se, že máte silný motiv, proč chcete zhubnout. Ověřte si, zda ten motiv pro vás bude účinný i po zhubnutí. (Ne, motiv „zhubnout do svatby, do plavek, do šatů“ není dlouhodobě platný!)
 6. Než začnete, musíte znát příčinu, proč jste přibrali. Pokud ji znáte, víte jí předejít.

Jak zhubnout – základní podmínky a minimum

 1. Jezte pravidelně.3 nebo 5 krát denně a dodržte to s železnou pravidelností.
 2. Kromě jídel nic jiného nejezte. Žádné pamlsky!
 3. Před každým jídlem si dejte porci zeleniny.
 4. Pitný režim.Denně vypijte zhruba 2 litry vody po sklenicích. Ne najednou.
 5. Denně jděte na rychlou procházku, nejlépe 5 až 6 krát týdně na jednu hodinu. Nebo 5 až 8 kilometrů.
 6. Denně cvičte krátké rehabilitační cvičení, například SM Systém doktora Smíška.
 7. Vzdělávejte se.Denně čtěte alespoň 15 minut. Ale knihy. Ne prázdné ťápání na fejsbúku. Začněte knihami o hubnutí, pak čtěte motivační knihy, které vám prospějí profesionálně nebo lidsky.
 8. Nastavte si režim na minimální možný stres. Za každou cenu! Vyřešte vše, co se jen dá – nepříjemných lidí, finance, bydlení. Netrpte dlouhodobě provizorní životní situaci.
 9. Denně se setkávejte s příjemnými lidmi. Pokud se s nimi usmíváte nebo smějete, velmi to pomůže! Není to sice „trik“ odhalující způsob jak zhubnout, ale pomáhá to dobré náladě. A ta vás může při vašem záměru udržet!
 10. Zajistěte si dostatek spánku. Striktně. Pokud to nedodržíte, budete přibírat.
 11. Ujistěte se, že nežijete ve svém mobilu. Vypněte sociální sítě.Čím méně se vám to zdá možné, tím více jste od nich závislí. O to více byste je měli vypnout! Sociální sítě a mobilní aplikace vás programují k roztržitosti a neschopnosti soustředit se. V takovém rozpoložení nic nedosáhnete!
 12. Vypněte televizor a rádio.Nedovolte, aby vás rozptylovaly informace, které se vás netýkají. Soustřeďte se na sebe, své zájmy a své cíle.
 13. Třináctý nešťastný bod :-) zní: pokud to dokážete, úplně vyškrtněte z jídelníčku červené masDrůbež jezte co nejméně, možná jednou týdně. Pokud se dá, co nejvíce omezte mléčné výrobky. Dobře sestavená vegetariánská nebo veganská strava jsou velmi dobrým nápadem, ale nepomůže, pokud to uděláte chybně. (Ne, smažený sýr opravdu není příklad vhodného vegetariánského jídla!)

Samozřejmě, je toho hodně. Nepočítám s tím, že byste si tento seznam přečetli a pak okamžitě začali plnit. To není reálné. Ale pokud chcete plán na hubnutí, pak můžete postupovat následovně:

 1. Přečíst (letmo) všechna doporučení a vyberte si z nich třeba tři body. Takové, které se vám splní co nesnadněji.
 2. S nimi se pořádně seznamte. A zařaďte je do svého života. Stačí den dva, ale pokud potřebujete, tak i měsíc.
 3. Když ty návyky už budete slušně zvládat, jdete na další jeden až tři body.

Takto postupně můžete do svého života „propašovat“ poznatky poměrně bezbolestně. V dalším textu je seznam nejčastějších otázek, které mi lidé posílají, když začínají s hubnutím. Často se z toho dá vycítit, že nevědí ani základní věci.

Pokud neznáte základy, nevíte jak zhubnout, ani to, jak a s čím vlastně začít. Z toho vznikne pocit dezorientace a člověk to snadněji vzdá.

Proto je dobré, pokud víte alespoň trochu teorie. Začít shazovat sice můžete i „mechanicky“ plněním návodu či jídelníčku na hubnutí, ale pak jste mnohem náchylnější k chybám. V dobré víře něco děláte, ale pokud to není správná věc, máte problém. Ztrácíte čas, trpělivost a energii, ale nic z toho!

 • Příkladem může být známý, který chtěl hubnout jednoduše. Nechtěl nic vědět, nic se učit. Přečetl si knihu „Čínská studia“ a rozhodl se pro veganský životní styl. Pár kilo šlo dolů. Ale zastavilo se to, protože měl chybně složené porce. Půl roku se trápil a pak se mu už nechtělo vůbec hubnout.
 • Jiný známý zas hubnul doslova agresivně. Rozhodl se, že „to dá!“. A dal to. Stokilometrové tahy kolem vydržel dělat pár týdnů. Pak se hubnutí zastavilo. Začal totiž „žrát“. Jednoduše se neovládal. Tvrdým tréninkem si podlomil vůli a pak už nevydržel. I když znal postup jak zhubnout, nedržel se ho. To je stejné, jako kdyby ho neznal.

Přesně toto jsou příklady, kdy neporozumění souvislostem zastaví hubnutí. Pokud například radím lehký sport, jako je chůze, mám na to vždy nějaký důvod. Nebo pokud doporučuji, že vhodné je nepít alkohol ani trochu (i když existují studie, které ho doporučují), tak i na to mám nějaký důvod. Proto radím, abyste nepřekrucovali rady a doporučení.

Myslete na to, že hubnutí je ta nejlehčí část celé práce! To těžší je nastudovat si na začátku principy. A nejtěžší je setrvat při tom, co jste dosáhli.

Jde o to, že existují i ​​docela jednoduché návody jak zhubnout. Například (na Slovensku už legendární) „číča nežer!“ (název je podle jedné oblíbené slovenské televizní relace). Pokud číča nebude jíst, opravdu bude hubnout. Číča si ale tajně koupí nějaké pilulky na hubnutí, které jí vypnou pocit hladu. Takže to vydrží ne pár dní, ale pár týdnů. Potud super! Kila lezou dolů. Hahaha, jak snadné! Co však číča nevidí, je to, že její tělo na podvýživu nějak reaguje. Zpomalí se metabolismus. Jakmile přestane s dietou, raketově přibere. Co je ale horší, to je to, že tělo začne odbourávat kostní hmotu a svaly. Ten utěšený pokles váhy totiž není jen tuk. Viz fotky mentálních anorektiček na Googlu. Ty dívky nemají svaly. I to je důsledek toho, že chtěli zhubnout, ale nevěděli jak. Jen si mysleli, že to vědí. Jmenuje se to Dunningův-Krugerův efekt.

V roce 2003 jsem byl obézní. Hubnutí mi trvalo asi rok – zde je můj příběh. Další roky pak jsem se učil, jak to udržet. No a v posledních letech se věnuji tomu, jak si alespoň trochu ještě zlepším držení těla. Jak vidíte na záběru z roku 2003, vždy jsem se hrbil. Vinou obezity jsem měl zdeformovanou páteř. Nyní to cviky na záda (SM Systém) spolu s fyzioterapeutkou pomalu dáváme do pořádku. Ale narovinu – v pořádku už páteř nebude. Ale aspoň zkusíme, co se dá …

Nahrál jsem video „Jak zhubnout“, ve kterém naleznete seznam kroků podle této stránky. Možná vám přijde vhod pohodlně si sednout a chvíli poslouchat.

Časté otázky jak mám zhubnout?

 1. Potřebuji zhubnout. Pomoooc! Co mám dělat? Odpověď jednou větou není možná. Nastudujte si dostupné informace o racionální výživě a hubnutí. Teprve potom začněte jednat.
 2. Pomohou léky nebo výživové doplňky na hubnutí?Kdyby něco na hubnutí opravdu pomáhalo, způsobil by takový preparát celosvětovou vlnu nadšení. Věděli byste o tom. Znáte je z reklam. Předtím, než se pro ně rozhodnete, položte si i otázku, zda znáte někoho, kdo při nich radikálně zhubl. Mimochodem všechny léky na hubnutí jsou v současnosti v EU stažené z prodeje. Zůstaly jen inhibitory lipáz… … ale jsou i lepší způsoby jak hubnout.
 3. Může chirurg pomoci s obezitou?Ano, dělá se chirurgická bandáž žaludku a podobné zákroky. V článku je popsáno, proč ten přístup nedoporučuji. Raději se zaměřte na to, že využijete zeleninu při hubnutí stejně jako bandáž žaludku. Můžete si prohlédnout i video, které jsem o tom nahrál. Toto je mimochodem nejdůležitější tip na to, jak zhubnout! Zelenina před každým jídlem je absolutní základ. Pokud neuděláte nic jiného jen toto, tak zaznamenáte výsledky! Fakt!
 4. Co je nejčastější příčinou obezity? Nepravidelné jedení, vynechávání snídaně nebo oběda kvůli práci. Často se tloustne těsně poté, co si koupíte auto… Někdy je příčinou věk a s ním související změny. Někteří klamou sami sebe a tvrdí, že přibírají i ze vzduchu. Někteří lidé zajídají své problémy, deprese, samotu. Samozřejmě, zpravidla je příčinou přejídání – čili vyšší příjem energie, než výdej.
 5. Jaké jsou nejčastější chyby při hubnutí? Pokud si někdo nenastuduje ani základy toho, jak zhubnout. Pak bývá redukční dieta velmi špatně navržená, nezdravá. Člověk je při špatně navržené dietě zbytečně hladový a brzy ho hubnutí přestane bavit … Mnozí zkoušejí nesmyslné diety, jak dělená strava nebo rýžová dieta – nedoporučuji podobné hloupé pokusy, ať už si vaše sousedka nebo kamarádky říkají, co chtějí. Myslete na to, že kdyby se dalo zhubnout tak snadno, neviděli bychom tolik tlustých lidí – alespoň ne v prostředí politiky, či showbyznysu, kde „celebrity“ mají peníze i čas na hubnutí a přitom nehubnou.
 6. Já i tak přece jen zkusím zhubnout jinak, jak se zde píše… Velmi mnoho tlustých lidí chce zhubnout rychle, bez námahy a bez nutnosti cokoliv se učit. Doufají, že díky některé dietě či preparátu zhubnou. Bohužel, nefunguje to. Rady, které jsou na tomto webu, nejsou „lehké“, vím. Třeba se leccos naučit a pochopit. Jednou z rad, které bych vám rád dal, je: poučte se z chyb jiných. Velkou chybou je tvrdohlavost. Tvrdohlavý člověk začne hubnout bez hlubších informací o hubnutí a stravě. Samozřejmě, že neuspěje. Je to ztráta času. Kdyby se hubnout dalo až tak snadno, neběhalo by po světě tolik tlustých lidí. Klidně si najděte návod, jak se dá zhubnout 5 kilo a zkuste to. Ale nedoporučuji.
 7. Nemám nadváhu. Kolik energie je normální sníst denně? V článku „kolik má sníst zdravý člověk“ jsou doporučené výživové dávky pro obyvatelstvo v České republice. Je to jeden z možných odhadů, kolik jíst. Viz tyto tabulky v článku „přibírá se tak snadno“.
 8. Která dieta je nejlepší na zhubnutí? Doživotně musíte změnit stravovací návyky. Racionální výživa se dá jíst doživotně a navíc vám může prodloužit život a zlepšit jeho kvalitu. Diety jsou populární, neboť vzbuzují falešnou naději na rychlé řešení.
 9. Které pilulky jsou nejlepší na zhubnutí? Žádné pilulky na hubnutí neexistují. Existují sice léky, které mohou zmírnit pocit hladu (momentálně jsou všechny stažené z trhu), ale bez vaší ochoty vzdát se nezdravého jídla vám nepomohou. Při hubnutí však mohou být nápomocné vitamíny, minerály, probiotika… Méně účinné bývají spalovače tuku. Základem je co nejvíce látek přijmout přirozenou stravou, ne tabletkami.
 10. Třeba být k obézním ohleduplní? Samozřejmě, všichni jsme lidé a zasloužíme si úctu. Ale pokud rozumíme ohleduplností to, že budeme takticky mlčet, že někdo známý je obézní, tak to není vždy dobré. Bojíme se neurazit nikoho, a tak z ohleduplnosti neřekneme „vy jste ale přibrala, milostivá paní“. Proč tolik ohleduplnost k někomu, kdo není ohleduplný k sobě? Řekněte jim „ty jsi ale řádně přibrala, zpomal!“. Obezita přímo ohrožuje život. Není taktní o tom mlčet, pokud vám puchne někdo blízký. Obézní se možná tváří, že jsou šťastní, otázka zní jen kdy.
 11. Proč třeba hubnout, proč nemáte tolerovat obezitu sobě, ani blízkým? Obezita je vážný zdravotní problém. Čím je nadváha vyšší, tím vyšší je pravděpodobnost zdravotních komplikací souvisejících s obezitou jako vysoký krevní tlak, infarkty, porážky, různé druhy rakoviny, cukrovka, značné zhoršení průběhu většiny onemocnění, jako je astma, či úrazové stavy. Obézní má mizernou kondici, potí se, není atraktivní a to ho dostává do sociální izolace. Pokud již má štěstí na sexuálního partnera, sex je často vážný problém – mnohé polohy nelze realizovat, nebo jsou pro obézního fyzicky nezvládnutelné. Kromě toho obézní člověk je v nemocnici problémem pro ošetřovatele a sestřičky, nedokážou ho přiměřeně ošetřit, obrátit. Obezita působí velmi nedůstojné chvíle v nemocnici – nejednou poslední. Neměli byste tolerovat ani nadváhu, neboť ta za pár let nepozorovaně může přerůst do obezity! Netloustněte a nedovolte, aby byly tlustí ani vaši blízcí. Pokud si nedají říct, nedá se nic dělat, ale nepodporujte jejich v obezitu kupováním dobrot.
 12. Jak mám přinutit manžela / manželku, aby zhubl / zhubla?  Hubnutí z donucení nefunguje. Někdy pomůže vědět, jaké následky má špatná strava … Ujistěte se, zda obezitu u vašeho partnera nepodporujete tím, co vaříte, nebo kupujete.
 13. Jak se vážit? Pravidelně, jednou za týden. Návod jak se vážit. Vážení vás udrží v pozornosti. Je lepší pokud se vážíte denně, jak vůbec ne. Lidé, kteří se neváží, obvykle přibírají a ani o tom nevědí. Optimální je vážit se jednou za týden.
 14. Jak zjistím, jestli jsem obézní / obézní? Mám vůbec hubnout? Vypočítejte si svůj BMI – Body mass index. Nepokoušejte se hubnout, pokud nejste v pásmu obezity a nadváhy! Snažte se, aby vaše hmotnost byla blízká normální. Optimálně kolem 22 BMI. Raději pár procent tuku navíc, jako méně. Příliš štíhlí lidé (spodní část normálního BMI. Kolem 19 BMI a méně) jsou zdravotně ohroženější, jak lidé v horním pásmu „normálního“ BMI (s hodnotami kolem 24 až 25 BMI). Pokud máte jen nadváhu, upravte stravu, přidejte pohyb a snažte se hubnout co nejpomaleji.
 15. BMI není přesné. Podle BMI jsem v normě, ale mám velké břicho. Ano, výpočet na kalkulačce BMI není zcela přesný. Kulturistovi, který má hodně svalů vyjde „nadváha“. Ženě, která se hladovkami a různými nesmyslnými dietami zbavila svaloviny a potom vinou jojo efektu nabrala tuk, ukáže BMI normální čísla i v případě, že tato žena má viditelně hodně tuku. Myslete na to při výpočtech BMI.
 16. Kolik procent tuku v těle je normální? U mužů 10 až 25, u žen 18 až 30 procent tuku v těle je normální. U mladých lidí spodní číslo, u starších výše. Podrobněji v článku kolik procent tuku v těle je normální.
 17. Kouření a obezitaJak přestat kouřit a nepřibrat?
 18. Mohou léky způsobit nadváhu? Ano, některé léky mohou způsobit, že začnete přibírat. V tomto článku je také seznam, ve kterém jsou léky, ze kterých se tloustne. Jsou to mnohé léky, které se předepisují na překonání psychických obtíží (například antidepresiva). I mnoho léků na snížení krevního tlaku způsobuje sklon k tloustnutí. Přibrat při užívání takových léků nemusíte, pokud přiměřeně snížíte energetický příjem nebo by se měl zvýšit jeho výdej. Jezte méně, než před užíváním léků, a začněte cvičit.
 19. Pomůže mi užívání CLA? Nebo mi doporučíte jiný přípravek na hubnutí? Velmi pravděpodobně nepomůže. Mám pro vás tip: počkejte pár týdnů. Kdyby se na trhu nečekaně objevil opravdu účinný preparát, strhla by se taková lavina zájmu, že byste se o tom během několika týdnů dozvěděli od nadšených kamarádek nebo kamarádů, kteří shodili. Většina potravinových doplňků se dá směle označit za neúčinné. Kdyby stačilo zaplatit pár set korun a začít hubnout, věřte, že by to ochotně udělali desetitisíce lidí. V praxi to však většinou vypadá nakonec tak, že člověk si „na zkoušku“ koupí nějaký preparát, který slibuje, že je řešením, jak zhubnout. Ten nezabere. Tak po čase zkusí něco jiného… V takových podmínkách je investice do potravinových doplňků „na hubnutí“ jen vyhazováním peněz. Vím, vaše touha zhubnout je asi velmi silná a jste ochotni za naději i zaplatit. Právě na té touze bohatne nejedna farmaceutická firma. Tlustí platí za naději. Jaksi si však nezvyknou jít stěžovat, pokud prostředek nezabere.
 20. Moje obezita je asi podmíněna geneticky, asi nemám šanci zhubnout? Obezita může být podmíněna geneticky. TO však neznamená, že pokud máte obezitu dědičnou, že musíte být tlustí. Pokud se budete racionálně stravovat, vaše hmotnost může být docela normální. Je možné, že budete muset dávat „větší pozor“ jako člověk bez genetické predispozice. Bohužel v mnoha rodinách je obezita dána ani ne tak genetikou, ale kuchařkou. Pokud se rodiny zmocní žena, která vaří chutně a trvá, aby se dojedlo vše, co naloží, je špatně! Pokud je obézních několik členů rodiny, měli by si tito lidé říci: genetika sem, genetika tam, třeba změnit kuchařku. V těchto rodinách si však většinou nic takového neřeknou, protože jsou v zajetí kultu jídla. Chutná jim a neradi by to změnili. V každém případě genetika není nic, co by vás ospravedlňovalo za to, že nosíte na sobě desítky kil zbytečné slaniny. Genetika je většinou jen výmluva, proč někdo nechce hubnout.
 21. Ještě nezačnu racionální stravu, nejdříve chci zkusit dietu XY. Jasné. To dělá většina lidí, co hledají způsob jak zhubnout takříkajíc bezbolestně. Místo toho, aby sáhli po ověřené, spolehlivé, ale pomalé metodě hubnutí, zkoušejí vzdorně a tvrdohlavě různé šílené diety. Dříve, než začnete některý stravovací nesmysl typu rýžová kúra, dělená strava, dieta podle krevních skupin, či jiné atkinsoniády, položte si nejprve otázku – co budu dělat po skončení diety? Protože pokud byste také pomocí některé diety zhubli, pokud nemáte jasno, jak se budete stravovat po jejím skončení, je jisté, že zakrátko se vám kila vrátí zpět v podobě jojo efektu. Možná si nyní plní nadšení říkáte „pak když zhubnu, budu se již stravovat racionálně“. A právě v tom je sebeklam. Pokud nevíte nic o racionální stravě, nedokážete to ani po skončení diety. Věřte mi, je to ověřené. Pokud jste schopni přejít opravdu na racionální stravu, přejděte na ni hned. Nezkoušejte žádnou nesmyslnou dietu.
 22. Pomůže, pokud si budu kupovat jen nízkokalorické potraviny? Pomůže to, ale nemusí to být velmi zdravé. Někteří lidé se snaží hubnout tak, že si začnou kupovat potraviny jen podle toho, kolik obsahují energie. Ale to není dobrý nápad. Jíst zeleninu je správné, ale je nutné jíst i potraviny s nejvyšší hustotou energie – tuky. Proto je lepší, pokud nebudete podřizovat výběr potravin jejich energetické hodnotě. Kupte si váhu na potraviny. I vysoce energetickou potravinu můžete jíst, pokud se jí nepřejíte (?), nebo pokud je v přiměřeném množství (?) nebo pokud si odvážíte povolené množství (?).
 23. Chci zkusit hladovku. Pokud bych i nezhubla, alespoň se pročistím, ne? Nedoporučuji žádné, ani krátkodobé hladovky jako nástroj na hubnutí! Hladovění zhoršuje zdravotní stav a především imunitu.
 24. Jaké jsou typické obtíže a choroby, které souvisejí s obezitou? Obezita zhoršuje zásadním způsobem zdravotní stav celkově, navíc má mnoho společenských a psychologických dopadů. Na této stránce naleznete seznam následků obezity.

Jídlo, zdravá strava a její vliv na hubnutí

 1. Mohou se při hubnutí jíst ovesné vločky?Ano, ovesné vločky jsou ideální potravina nejen při hubnutí.
 2. Co je to glykemický indexpotravin? Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou potřebujete znát, je glykemický index potravin. Užitečnou může být i tabulka glykemického indexu. Pokud vás to zajímá podrobněji, můžete využít glukometr pro měření vaší vlastní reakce na jídlo při hubnutí.
 3. Kde najdu hotový jídelníček (rozpis) na týden nebo měsíc? Nic takového nehledejte. Naučte se složit si vlastní. Pokud neporozumíte principu racionální výživy, nepokoušejte se hubnout. Nemyslete si, že dokážete dlouhodobě bojovat s nadváhou, pokud nejste ochotni přečíst si alespoň jednu knihu a porozumět racionální výživě. Pokud chcete, můžete si zkusit můj jídelníček na hubnutína týden nebo si kupte knihu Jídelníček na hubnutí, kde je vše, co o hubnutí potřebujete vědět.
 4. Co mám jíst, když chci zhubnout? Příklad přípravy jídla na jeden den najdete ve dvou článcích: úvod a konkrétní příklad – návrh jídelníčku. Základem je nečekat na hlad. Předem si připravte všechno na zítra. Tipy, jak se dobře najíst a nepřibrat. Hlavně nemějte po ruce žádné zásoby potravin!
 5. Z kterých potravin se tloustne? Tloustne se z každé potraviny, která obsahuje energii, a sníte jí více, než je třeba. Jezte pestře a přiměřené množství. Používejte rozum a energetické tabulky potravin. Brzy zjistíte, že se vám nevyplatí jíst jídla, jako pečené buchty, koláče, sušenky, sladkosti, krekry, slané tyčinky … Nevyplatí proto, že se z nich dá sníst jen velmi málo (pokud nechcete přibrat) a zůstává po nich jen velký hlad. Viz článek přehled potravin, ve kterém je spousta dalších tipů jak zhubnout a zdravě jíst.
 6. Ale racionální strava je velmi drahá … Jistě, zdravěji se stravovat znamená kupovat kvalitnější a tedy dražší potraviny. Ale zdravě se stravovat znamená i papat mnohem méně jídla. Tlustý člověk – ani neví jak – zde sní balíček oříšků, tam sušenky. Ani „strava tučných“ není levná – kupují a krmí se zbytečnosti. Navíc „klasická“ strava se mnohem déle připravuje, do ceny jídla třeba proto připočítat i cenu za energii a ztracený čas v kuchyni. Racionální oběd se vaří půl hodinku. Klasický oběd kuchaři zabije celé dopoledne. A ještě jedna drobnost: do ceny za „stravu tučných“ prosím nezapomeňte připočítat cenu za léky, které papáte jen proto, že jste se vykrmili. Jde hlavně o léky na vysoký cholesterol a léky na tlak. A později léky na cukrovku, v horším případě rakovinu – všechno to jsou typické následky obezity. V článku Kolik jíst řeším i cenu za jídlo. Zjistíte, že to není tak špatné, jak by se na první pohled zdálo. Jak se rozhodnete zhubnout, tak začnete jinak jíst.
 7. Jaký mám jíst chléb? Nejlepší domácí chléb, víte, co v něm je. Jinak upřednostněte celozrnný chléb a pečivo. Pozor na grahamové rohlíky, jsou velmi mastné …
 8. Chci se rychle a alespoň trochu zdravě najíst ve městě. Jak na to? Kupte si například oříšky, sójové vločky, nebo lněná semínka. V sportovních prodejnách se dají koupit proteinové tyčinky. Jsou chutné a zasytí. Určitě jsou lepším řešením, jak různé čokoládové tyčinky, přeslazené müsli tyčinky a sušenky z benzinových pump a běžných potravinových obchodů. A ještě lepší je udělat si domácí proteinové tyčinky!
 9. Kolik mám denně sníst, abych zhubl / zhubla? Na to se nedá odpovědět bez znalosti vašeho věku a pohybové aktivity. Obecně platí, že při příjmu okolo 8000 kJ denně většina lidí začne hubnout. Hubnutí nenastane u lidí (nejčastěji žen) které si dietami příliš zpomalily metabolismus. Bohužel příjem pod 5000 kJ denně už je velmi nízký a může být problém sestavit vyvážený jídelníček. Pokud nehubnete ani při 5000 kJ denně, poraďte se s lékařem. Svévolné snížení příjmu energie pod 4000 kJ na den může vážně a nezvratně ohrozit vaše zdraví!
 10. Kde najdu energetické tabulky potravin? Praktické je pracovat s programem, jak papu.xls, ale můžete použít i moje on-line kalorické tabulky.
 11. Každé energetické tabulky ukazují jiná čísla. Kterým mám věřit? Všechny tabulky jsou orientační. Různé zdroje se mohou lišit stejně, jak se od sebe mohou lišit dva banány. Stačí, aby jeden byl méně zralý, a už je velký rozdíl ve složení …
 12. Proč používáte jednotky kJ, kcal jsou „hezčí“. Ano, ono to vypadá, že jídlo počítáno v kcal je méně kalorické. Ale ptám se: koho to chcete oklamat? Pokud počítáte v kaloriích, i celkový denní energetický příjem je mnohem nižší. U nás oficiálně platí jako jednotky kJ, takže na tomto webu pracuji v kJ. Převod kJ na kcal: kcal násobte číslem 4,2 a máte hodnotu v kJ.
 13. Je 100 gramů hovězího steaku 100 gramů bílkovin?  Podobně ani 100 gramů tvarohu není 100 gramů bílkovin. Většina jídel se skládá z různých složek (bílkoviny, sacharidy, tuky) a tyto složky jsou navíc „ředěné“ vodou. Zelenina a ovoce tedy obsahují hodně vody a málo pevných složek, zato však například tvrdý sýr obsahuje méně vody. Pro orientační zjištění, kolik energie má některá potravina, viz energetické tabulky potravin. Vím, je otravné stále někde slídit a hledat různé výpočty, které radí, jak zhubnout. Ale vydržte to. Pár týdnů utrpení a budete to vědět.
 14. Jsou potraviny v tabulkách potravin syrové nebo vařené?V tabulkách jako energetická hodnota potravin, pokud není uvedeno jinak, většinou se uvádí potravina v syrovém stavu. Například rýže v syrovém stavu. Po uvaření rýže do sebe nabere vodu, takže 100 gramů rýže je o vodu těžších. Proto má vařená rýže jinou, nižší energetickou hodnotu. Například 100 gramů surové rýže má energetickou hodnotu 1450 kJ. Po uvaření se energetická hodnota nezmění. No pokud byste si odvážili až vařenou rýži, musíte počítat zhruba 490 kJ na 100 gramů vařené rýže. Toto číslo však není zcela přesné. Čím je vařená rýže více „mokrá“, čím více vody nasákla, tím méně energie má na 100 gramů. No pokud byste uvařili 100 gramů surové rýže a dali to na talíř, získáte zhruba 350 gramů vařené rýže, která však má energetickou hodnotu stejnou, jako před vařením – voda totiž neobsahuje energii.
 15. Tuk a hubnutí Chcete-li hubnout, MUSÍTE jíst i tuk! Tuk je nezbytný pro zdraví. Vyhýbat se je třeba tuku živočišnému, nasycenému. Vyhýbat se však neznamená vyloučit. Živočišný tuk by měl tvořit asi 10% tuku, který denně přijmete. Živočišný tuk obsahuje hlavně maso, sýry, vejce, mléčné výrobky jako máslo, smetana. Velmi prospěšný je tuk rostlinný, lisovaný za studena. Nebojte se popíjet surový panenský olivový olej, lněný, řepkový olej. Vhodný je i rybí olej – vím, málokomu chutná. Pro uchování zdraví je nezbytné denně přijmout asi 25 gramů tuku. Vyhýbejte se tuku tepelně zpracovanému, hlavně v koláčích, keksech, smažených jídlech … Optimální množství tuku při hubnutí je asi 50 gramů tuku denně. Vím, existují návody jak zhubnout úplným vyloučením tuku. Nenaleťte na to!
 16. Nízkotučné potraviny Nepodléhejte tlaku reklamy. Je zdravé konzumovat mléčné výrobky odtučněné, ne však zcela zbavené tuku. Kupujte nízkotučné jogurty, ne jogurty s 0 % tuku! Tuk je nezbytný pro zachování zdraví, obsahuje látky, které tělo nutně potřebuje.
 17. Kterým potravinám je třeba se vyvarovat? Nejen z důvodu hubnutí, ale i rakoviny a prevence jiných nemocí (typu infarkt, vysoký krevní tlak, zubní kaz, poruchy nálad, koncentrace a výkonnosti) se co nejpřísnější vyhýbejte cukru v jakékoliv formě. Neslaďte, nepijte slazené limonády, nejezte sladká jídla. Solte co nejméně. Zcela se vyhýbejte uzeninám, nad ohněm grilovaným jídlům (vysoký obsah karcinogenů). Striktně odmítejte cokoliv smažené (řízky, sýry, brambůrky). Viz článek návod na nákupy při hubnutí a případně článek, ve kterém naleznete moje nejoblíbenější potraviny.
 18. Jsou biopotraviny lepší na hubnutí?  Bio potraviny jsou potraviny, které by měly být pěstovány bez použití umělých látek. Farmy, na kterých se vyrábějí biopotraviny, nepoužívají umělá hnojiva, umělou stravu pro zvířata, do jídel nepřidávají konzervační či jiné umělé látky. Takové potraviny by tedy měly být zdravější, ale přímé ovlivnění hubnutí neočekávejte. Pokud si můžete dovolit dražší biopotraviny, může to znamenat lepší zdraví ze stravy, která obsahuje o něco méně škodlivin. Energetická hodnota takových potravin však bývá stejná, jako u „obyčejných“ potravin. V mnoha obchodech lze dostat pod názvy ekopotraviny či biopotraviny mnoho tyčinek a sladkostí. Opatrně s nimi, abyste nepřibrali. To, že je nějaká potravina vyrobena bez přidání konzervačních látek či barviv ještě neznamená, že se po ní hubne. V bioobchodech se dají koupit například suroviny na výrobu domácího chleba, často zde najdete nerafinované oleje. Většinou však jde o zásadním způsobem předražené produkty. Je to vidět především na potravinách, které mají biopotravinové obchody od stejného výrobce, jako hypermarket. (Například některé oleje, tofu, sušené sójové mléko.) V biopotravinových obchodech bývají až tak předražené, že doporučuji kupovat tam jen takové suroviny, jaké se nedají koupit na jiných místech. Tady nejde o to, že by biopotraviny byly kvalitnější. Prostě ty obchody si pouze účtují mnohem vyšší marži.
 19. Mohu jíst sladkosti pro diabetiky?  Sladkosti určené pro diabetiky jsou někdy dokonce energetičtější, jako „obyčejné“ sladkosti. Pokud chcete zhubnout, musíte zcela vyloučit sladkosti. V tom se nedá ustupovat. Čím dříve se s tím smíříte, tím lépe pro vás.
 20. Má smysl, pokud místo chleba budu jíst ty „polystyrénové“ chleby? Ne, alespoň ne pokud věříte, že jejich jedení způsobí hubnutí. I extrudované chleby obsahují zhruba stejné množství energie. Klidně si je občas dejte, ale nepoužívejte je jako univerzální zbraň proti obezitě. Klidně můžete jíst i celozrnný chléb. Důležitý je celkový příjem energie.
 21. Vyloučila jsem z jídelníčku chléb, protože se z něj tloustne. Čím ho mám nahradit? Není pravda, že z chleba se tloustne. Tloustne se z každé potraviny, které sníte hodně. Chléb klidně jezte dál, nejlépe celozrnný. Důležité je, abyste ho jedli přiměřené množství. To znamená, například na snídani si dejte asi 50 gramový plátek chleba, pokapejte ho olivovým olejem. K tomu například kus sýra, šunky, nebo vajíčko. Plus kedluben a máte sestavenou sytou snídani. Nebojte se chleba. Ztloustnete z něj, pokud si dáte denně půl pecnu.
 22. Dodají mi snídaňové cereálie dostatek vitamínů a vlákniny? Dost pravděpodobně ne. Hlavně pokud jde o levný průmyslový produkt. Mnoho snídaňových müsli jsou velmi přeslazené produkty, které navíc obsahují velké množství tuku, často neznámé kvality. Doporučuji snídaňové cereálie si vyrábět doma. Budete přesně vědět, co v nich je.
 23. Mohu jíst na oběd instantní polévku ze sáčku? Podotýkám, že nic jiného by k té polévce nebylo … Nebyl by to dobrý nápad. Instantní polévky jsou masivní přesolené a obsahují glutaman sodný. Nic, co se dá označit za zdravou výživu. Možná je pro vás lákavá rychlá příprava, nebo relativně nízký obsah energie. Ale polévka na oběd je žalostně málo. Neobsahuje rozumné zastoupení živin. Chcete bleskově řešit oběd, použijte raději některý proteinový koncentrát, speciální tyčinku, která obsahuje přiměřený poměr živin a energie. Nebo si na oběd doneste hotové jídlo, například dušené kuřecí prsa, hojnost dušené zeleniny pokapání olejem.

Jak zhubnout sportováním?

 1. Potřebuji zhubnout jen na bříšku … Nelze zhubnout jen na břichu. Selektivní hubnutí není možné. Jakkoliv budete hubnout, tuk na břiše bude poslední, kterého se zbavíte. (Stejně jako na břiše je vidět i první náznak tuku, pokud začnete přibírat.)
 2. Během hubnutí mě seklo a bolí mě záda. Je to normální? Bolest zad při hubnutí je problémem, kterému můžete předcházet! Velmi častým problémem je právě seknutí neboli hernie disku. Přečtěte si, jak se pomocí SM systému dá zvládnout nejen bolest při hernií disku a seknutí, ale dokonce se dá stav léčit. Právě cvičením, které zvládnete po zaškolení fyzioterapeutem i doma. SM Systém doktora Smíška je ověřená metoda jak řešit nejen vyhřezlou plotýnku, ale i skoliózy a některé jiné problémy se zády. Není pohodlné cvičit, ale na druhé straně mnohem méně pohodlné je mít trvale bolesti. Proto stojí za to alespoň zkusit si cvičení SM systému.
 3. Jak mám cvičit záda při hubnutí?Doporučuji, abyste necvičili klasické cviky na záda, nebo břicho, ale raději se věnujte cvičení, které je bezpečné a komplexní. V článku Cviky na záda je o tom napsaného více.
 4. Jaké doporučujete cviky na břicho?Nejlepší cviky na břicho jsou zkracovačky. Otázkou však je, zda je máte cvičit. Přimlouvám se spíše ke cvičení SM Systém, tam kromě břicha cvičíte celé tělo. Formujete si tak nejen postavu, ale i správné držení těla. Samotné cviky na břicho jsou jednostranné, a pokud je cvičíte špatně, nemusí to pro vás být účinné. Pokud to má být návod jak zhubnout na břichu, tak na to hned zapomeňte. Cviky na břicho nezmění velikost vašeho břicha! Ještě pár tipů, pokud se zajímáte o to, jak zhubnout na břichu.
 5. Stačí udělat 1000 sklapovaček denně?  Pokud jich uděláte 1000, cvičíte nesprávně.
 6. Se sportem se bojím začít … Máte strach jít do fitka? Je zbytečný.
 7. Druhy cvičení – aerobní a anaerobní. Jak se v nich vyznat? Co je to aerobní cvičení? Co je to anaerobní cvičení? Jak zjistíte, zda je aerobní cvičení účinné? Kupte si sporttester. A jaké máte užívat při cvičení potravinové doplňky? Žádné nepotřebujete.
 8. Nestačilo by, kdybych namísto úpravy stravy více cvičila? Sport sám o sobě nestačí na to, abyste zhubli! Nevhodná strava přivádí do těla hodně energie a sport ji spotřebovává nepříjemně pomalu.
 9. Kolikrát denně mám cvičit, abych zhubl / zhubla? Samotné cvičení zpravidla nestačí. Cvičte pro radost a pro lepší kondici. Sportujte pro lepší kondici a ne proto, že sportem se dá pálit tuk. Ano, dá se pálit tuk sportem, ale bez dietních opatření se můžete i ucvičit, ale hubnutí se nedostaví. Kolik energie se spálí cvičením?
 10. Jak se dá zrychlit metabolismus? Dodržujte pitný režim. Sportujte. Jezte celkem pravidelně každé 3 hodiny během bdění.

Jak zhubnout rychle?

 1. Chci zhubnout rychle. Co mám dělat? Nehubněte rychle! Rychlé hubnutí je rizikové. Kdo zhubne rychle, rychle zase ztloustne. Nevěřte klamavým reklamám, které slibují jak zhubnout 40 kilo za 2 měsíce nebo jak zhubnout do plavek.
 2. Jak rychle se dá hubnout? Reálné číslo jsou asi 2 až 4 kila za měsíc. Rychlejší hubnutí je nebezpečné.

Hubnutí a pevná vůle

 1. Jak mám s hubnutím vydržet? Nejlépe tak, že se věci budete systematicky věnovat. Výhodné je sledovat například fórum o hubnutí. Nemusíte se přímo zapojit a psát, i když výhodnější je asi být aktivním. Tím, že se zapojujete do debaty o hubnutí (nebo ji sledujete) zaměřujete své myšlenky na hubnutí a to vám následně pomůže „krotit se“. Člověk, který zápasí s nadváhou či obezitou, musí být stále na pozoru, aby neselhal. Sledování osudů druhých vás může motivovat k lepším výkonům, dodá vám odhodlání zabojovat – i v případě, že se diskuse zúčastníte docela anonymně. Dobré je myslet i na to, že pevná vůle a motivace jsou propojeny. Pokud je přetížíte, tak selžete.
 2. Jak se zbavit neodolatelné touhy po dobrotách? Na nějaký čas přestaňte solit, sladit a kupovat hotové jídlo. Výrobci se snaží, abychom byli na jejich produktech závislí.
 3. Jsem závislý / závislá na čokoládě No, spíše jste rozmazlení a neumíte si čokoládku upřít. Zvykli jste si dopřát si a nelíbí se vám, že se z toho přibírá. Je výhodné, pokud nebudete závislí, čokoláda není pro život nezbytná. Pokud už ji musíte mít, dejte si, ale jen velmi kvalitní černou. Čím více procent kakaa, tím lépe. Tak do sebe dostanete svou drogu (účinné látky z čokolády + kofein) a na své postavě spácháte nejmenší škody. V žádném případě nejezte levné čokolády, obsahují velké procento mizerného a nezdravého tuku. Raději kupte drahou, a dejte si co nejméně. Nejlépe, pokud před jídlem čokolády dáte jeden kus zeleniny. Čokoláda se nám při hubnutí příliš nehodí do rozpočtu.

Jak zhubnout dobrým pitným režimem

 1. Pitný režimAť už hubnete, nebo ne, striktně dodržujte pitný režim! Pijte čistou vodu, nejlépe jednu sklenici zhruba jednou za hodinu. Spolu byste během dne měli vypít asi 3 litry vody. Minimum jsou 2 litry. V létě i o litr více. Nepijte minerálky, limonády. Můžete pít čaj, ale čistá voda je nejvýhodnější.
 2. Co je to čistá voda? Kde se dá získat Velmi často z vodovodu. Problémem mohou být zastaralé vodovodní potrubí, pak voda smrdí a obsahuje chlor. Řešením může být filtrační konvice, neměla by však filtrovat příliš agresivně minerály, protože hlavně hořčík a vápník jsou ve vodě nutné pro zachování zdraví. Nenechte se nachytat dealery filtračních systémů na bázi reverzní osmózy, které produkují výrazně demineralizovanou vodu. Taková voda může způsobit při delším používání vážné zdravotní potíže, hlavně kardiovaskulární. Jelikož nemám prostředky na testování různých filtračních systémů, které jsou v prodeji, nemohu poradit, který konkrétní filtr na vodu je vhodný. V řetězcích se nacházející filtry Brita vodu mírně demineralizují a jejich plastová nádoba se nedá udržovat v přiměřené čistotě. Na internetu se dá získat filtr Dionela, který má mimořádně špatnou ergonomii, ale kvalita vody z něj asi patří k tomu lepšímu, co se dá koupit. Uvítám tipy na jiná řešení. V nouzi lze sáhnout i po balené vodě, ale její kvalita nebývá úměrná nesmyslně vysoké ceně (platíte za plastový obal). Zde je článek jak si vybrat vodní filtr.
 3. Vyplatí se pít čaj? Zhubnu snadněji? Třeba zelený, Pu-erh a podobné. Počítejte raději s tím, že nezhubnete. Čaj není samospasné řešení. Postavte své hubnutí na stravování a nehledejte řešení v čajích. Nenaleťte zejména fámám typu čaj na hubnutí.

Co dělat po zhubnutí?

 1. Zhubl / zhubla jsem. Co mám dělat, abych znovu nepřibral / nepřibrala? Nesmíte téměř nic změnit. Denní příjem však zvyšte zhruba o 500 kJ. Po týdnu takového jídla se zvažte. Pokud jste zhubli, znovu si přidejte dalších 500 kJ jídla na den. Po týdnu se zvažte. Tímto způsobem pokračujte v opatrném přidávání potravy, dokud nenajdete denní příjem, při kterém se vám bude hmotnost držet na stejné úrovni. Počítejte s tím, že nejméně rok, ale i více po zhubnutí budete muset stále „dávat pozor“. To už nebude ta lehká otázka jak zhubnout, ale ta nejtěžší – jak udržet. Nebojte se toho, ono se to časem zcela zautomatizuje. Vaše tělo si na novou váhu zvykne a postupně se budete cítit stále bezpečnější.
 2. Nedokážu se udržet na váze, jakou jsem chtěl / chtěla dosáhnout? Je možné, že jste to s hubnutím přehnali. Organismus bývá většinou nastaven na určitou hmotnost, jaká je „tělu přirozená“. Zatímco jste na té hmotnosti, snadno se na ní dlouhodobě udržíte. Ale pokud si dietou vynutíte snížení hmotnosti, budete soustavně bojovat, protože tělo bude dělat vše proto, aby přibralo. Bohužel hlavně mnoho dívek je v takovém stavu dlouhodobě. Vysní si ideální postavu, která je ale jejich tělu nepřirozená. A pak si dlouhodobou dietou postupně porouchají metabolismus a přiberou mnoho kil. (Nebo skončí jako anorektičky). Pokud jste zhubli, nesnažte se nikdy dosáhnout dokonalé postavy. Dopřejte tělu raději trochu více tuku – buďte raději v horní části normálního BMI. Taková hmotnost se dá udržet velmi dlouhodobě s minimální námahou. (Příklad: mám 192 centimetrů a ze 115 kilo jsem zhubl na 75 kilo. Číslo 75 jsem však „bránil“ tak těžce, že bych musel být na trvalé dietě. Proto jsem si „povolil“ jít na 80 kilo a toto číslo už je reálné udržitelné a přitom nemusím příliš „dávat pozor“.
 3. Jak se mám donutit dát si jen trochu dobroty? Například čokolády, nebo uherák? Mně se osvědčil prostorový únik. Pokud si chci dát něco, s čím nedokážu přestat, připravím si vhodnou porci. Například kus čokolády, hrubé kolečko klobásy, nebo banán. Zbylé suroviny ukryji, aby je nebylo vidět. A pak si připravenou porci dobroty vezmu s sebou ven z bytu. Když to dojím, už jsem zpravidla příliš daleko. Také se mi osvědčilo zalézt s takovou dobrotou do vany. Ani z ní se mi už nechce vylézt a kapat u ledničky. No a než se dokoupu, zapomenu, že jsem chtěl pokračovat v mlsání.

Pokud tento článek byl pro vás užitečný, prosím, sdílejte ho. Možná přijde vhod i vašim známým.

Komentáre k článku: Jak zhubnout?

 1. anna 18. března 2009

  tento článek je spíš na tloustnutí ,ale za to obdivuji že říkáte pravdu , ale nemusíte nás hned hnát na čokoládu!!!!!!!!!!

 2. Miro Veselý 18. března 2009

  :-)

 3. lucka 2. dubna 2009

  Zhubnout se da i bez vasich rad. Kazdy ma telo uplne jine na kazdeho to pusobi uplne jinak. A ne ze budete lidi zastrasovat to potom ten urcity clovek se bude bat. Sportem se da zhubnout ale pomalu, Kazdodenni pohyb a zmena jidelnicku pujdou rychleji. Holky nebojte se a nenechte se zlakat nejakymi dietami a praskami. Tim si nepomuzeme. po diete se pribere jeste vic nez ten urcity clovek vazi lepsi je podle sebe.Ale hlavni je nebat se toho.

 4. lucka 2. dubna 2009

  Nebojte se nechtela jsem vas urazit.

 5. Katík 11. dubna 2009

  Hele ty Lucko,on mluví pravdu já jsem to zkusila,věřila jsem si a dokázala jsem to!!!!Za 3 týdny jsem zhubla 6 kg.Není to sice moc,ale aspoň se mi to nevrátí a taky jsem si koupila skateboard a je to ještě lepší,bavi mně to,chodím bruslit na kolečkových bruslých,jezdím na kole,ale nedržím žádnou dietu!!!!!A výsledek-jsem šťastná vážila jsem 60 kg a teď vážím 54 kg a to je mi 13!!!

 6. Miro Veselý 11. dubna 2009

  Katík nechci tě zklamat, ale obávám se, že při hubnutí 6 kilo za 3 týdny jsi ztratila zejména vodu a něco svaloviny. Tímhle způsobem si ublížíš. Nic víc.

 7. Majo 14. dubna 2009

  Zdarec, Mirku, ked som videl tie tvoje fotky , tak mi normalne spadla brada az po zem , si borec – mas moj – to respect … viem si predstavit tu drinu , ktoru si musel prekonat a uprimne ti zavidim , ze si to dokazal …

  ja mam momentalne cerstvych 33 rokov , 171 cm a prezral som sa na 103 kg , takze vyzeram, ako svina , zacinam mat problem z tlakom , zacinaju ma boliet klby , chrbtica …
  Kedysi som pravidelne cvicil , kondicnu kulturistiku , vazil som 70kg , chcel som pribrat, tak som zacal zdvihat tazke vahy , pravidelne a vydatne jest, az som to dotiahol na cca 90kg a potom som z tym sekol , ale jest som uz neprestal a moja vaha sa vysplhala az do jatocnej – zabijackovej katergorie 103 kg

  tento web je perfektny a pise vsetko proste tak ako to je , ano bohuzial , tak to je : menej zrat a viacej sa hybat … to je jediny recept. Ja mam problem , viem co mam jest , ako cvicit , ale som lenivy, ako svina …

 8. Miro Veselý 14. dubna 2009

  Majo to poznám, aj ja som lenivý. Radím ti, čím skôr sa premôž, inak tá váha bude len stúpať. Čím bude vyššia, tým ťažšie sa budeš vracať. Držím ti palce.

 9. Mája 18. dubna 2009

  Myslíte si, že je nebezbečné úplně vyloučit ze stravy cukry?

 10. Mája 18. dubna 2009

  nebezpečné :-D

 11. Miro Veselý 19. dubna 2009

  Mája jasně. Strava má být komplexní, třeba denně 6000kJ 150 gramů sacharidy, 100 gramů bílkoviny a 50 gramů tuk. V sedmi porcích. Bezpečný způsob hubnutí. A raději o něco málo víc, než méně.

 12. Nikča 5. května 2009

  Ahoj,..potřebovala bych poradit mám trochu větší boky na stehnách a vnější stehna mám taky velké…nevím jak si stím poradit…měřím 160cm a vážím 50kg…je mi 14 let…všichni říkají že sem tak akorád, jenže já se vtom dobře necítím….sportuju ae ono to prostě pořád nejde dolů..potřebovala bych poradit, jak dolů tak o 3-4kg =)Děkuju mooc

 13. Poledra 5. května 2009

  mám tip na super soutěž, kde můžete vyhrát zajímavý ceny a vaše mimčo může být na etiketách

 14. Marka 18. května 2009

  Tak sem s tim typem ! Moc diky. Mam uzasne mimco a tak by bylo fajn videt ho v reklame.

 15. Michal 29. května 2009

  Ahoj potřeboval bych poradil jak zhubnout mam 170cm a 55kg :( sem dost tlusty břicho ani tolik ne ale nohy stehna a lítka :( chodim běhat dost často 12 kolecek ale nic nehci myt svaly ale byt hubeny prosim poradte jak mam cvicit nebo neco mockrat dekuju a je mi 16

 16. Janka 13. června 2009

  Zajímalo by mě, jak poznám, jaká váha je pro mě „konečná“. Dlouhé roky jsem měla 51 kg, postupně jsem přibrala na 53 kg. V těhotenství jsem přibrala z těchto 53 kg na 68 kg, dnes mám po roce 55 kg. Chtěla bych zpátky svých 51kg, ale nevím, jestli je to reálné.

 17. Miro Veselý 13. června 2009

  Janka přesněji vám to může určit pouze lékař.

 18. Veronika Kajfoszová 14. června 2009

  Potřebovala bych radu,jak jíst,abych aspoň mohla zhubnout těch 20kilo.

 19. Miro Veselý 14. června 2009

  Čti.

 20. anka 16. června 2009

  ahoj Miro potřebovala bych poradit je mi skoro 17 let a už tet vážim 105kg uz sem skousela vselijake diety a cviky a pomohlo mi žo ja dokazu shubnou dost rychle jenomze pak to naberu duplem spatky a mam jeste problem ze nevim kdy kolik mam jist tak bych chtela vjedet co mam delat abych zhubla a aby mi moje nova postava zustala,byla bych moc rada kdiby jste mi nekdo poradili dekuji moc

 21. Miro Veselý 16. června 2009

  anka kup si knihy od doktorky Málkové, Kunové a čti. Bez znalostí nemáš šanci dlouhodobě zhubnout. Musíš naprosto změnit svůj životní styl na takový, po kterém se netloustne. Nic snadného to, žel, není…

 22. anka 17. června 2009

  miro dakujem ti pekne za radu kupim si ich
  a ty si si ties cital tie knihy a podla nich si schudol?

 23. Miro Veselý 17. června 2009

  anka: jo

 24. Michal 20. června 2009

  ahoj prosim mam tu prispevek nedavno jsem ho jsem dal tak jestli byste mi nemohli poradit byl bych moc rad :( pac se tim dost trapim

 25. Káta 1. července 2009

  Můžu všem vřele doporučit z osobní zkušenost 90ti denní rozlišovací dietu. vaše tšlo se díky ní zredukuje na svou PŘIROZENOU váhu,dokonce se i najíte dosyta a můžete i čokoládu. zhubla jsem díky ní devattenáct kilo.

 26. lucie 8. července 2009

  Ahoj káto. Prosím tě nemohla bys mi poslat nějaké informace o 90ti denní dietě? Díky lucka

 27. Miro Veselý 8. července 2009

  90 denní rozlišovací dieta je knížka, bestseller. Jako diétu bych ji opravdu nedoporučoval, jako výživový styl je to nesmysl.

 28. Miro Veselý 8. července 2009

  Michal ve tvém věku bych z hubnutím neexperimentoval. Jestliže chodíš běhat, máš svaly na nohách, to není žádná obezita. 170cm a 55kg jsou čísla v naprostém pořádku.

 29. Michal 9. července 2009

  jj dekuju moc uz vazim 50kg jen tak to jde dolu ale uz jsem to prehnal mam jen kosti tak snad to dam spet ale s moji bulimii tezko :(

 30. Katka 12. července 2009

  Cau Michale, nedavno jsem mela taky potize s bulimii…ale diky jedne nestastne nahode jsem s „ni“ nedosla tak daleko…takze vse zle je pro neco dobre..Kdyz jsem tim jeste trpela (cca 3 mesice zpet) byvala jsem podrazdena, vsecko me stvalo, nebyla jsem spokojena se svou postavou a to jsem pri svych 168cm vazila 52 kilo…vsichni mi rikali,ze jsem vychrtla,ale ja jim neverila…pak jsem se jednou zhroutila a skoncila v nemocnici…takze jsem musela s pravdou ven..nejprve to vedela ma dlouholeta kamaradka..myslela jsem,ze mi pomuze..ale ona to rekla mamce..v tu chvili,kdy jsem se to dozvedela jsem mela chut s ni prerusit kontakt..ale nastesti to mamca vzala sportovne..a pomohla mi..takze ted jsem zase „zpet“ stastna a daleko spokojenejsi…kamaradce jsem vlastne vdecna a dale se spolu bavime..Ma bulimie vyplynula z mnoha nestastnych po sobe jdoucich udalosti…bylo to neco,po cem se mi psychicky ulevilo..tedy aspon jsem si to myslela,ale pravda byla uplne jinde,navic to nebylo dobre ani pro zaludek..casem se ti zacne delat spatne uz jen pri POHLEDU na jidlo a prsty ti budou smrdet zvratkama..to neni moc sexy…dnes vazim 57 kilo,ale jeste to neni ono…a navic si myslim,ze holky leti spise na kluky s normalni postavou, kteri jsou v pohode a uzivaji si mladi..;o)..nemusis byt svalovec…ale kdyz nekde vidim totalne vychrtleho kluka, ktery je drobnejsi nez jeho holka,rikam si,ze je to chudak…:( Tak ja koncim..Mozna te to zaujme..a hodis se zas do pohodky..budu drzet palce,pac bulimie (prip.anorexie) za to v zadnem pripade nestoji…kdyz nemas zdravi,nemas NIC!!!!

 31. Maka 15. července 2009

  Ahoj Michale,
  Je mi 27 let, merim 168 cm a jeste prede dvema lety jsem vazila 52 kg. Behem poslednich dvou let jsem se dostala na 63 kg – to slo samo a docela rychle, ted se ale temer nemozne se zbavit byt jedineho kila.
  Zacala jsem pravidelne cvicit (2x tydne posilovna) a temer denne ujdu nejakych 8 km sviznou chuzi. Zacala jsem si hlidat prijem potravy, omezila jsem pozdni vecere…ale vysledek zadny! Moc bych prosila o radu. Predem dekuji.

 32. Maka 15. července 2009

  Omlouvam se za nespravne jmeno! Chtela jsem napsat “ Ahoj Miro“ :-)

 33. Miro Veselý 15. července 2009

  Začni u lékařem zejména zda není problém se štítnou žlázou, a nebo metabolický syndrom. Pakliže ne, pak je zřejmě příčinou strava a bude nutné radikálně ji změnit

 34. 3byt@seznam.cz 17. července 2009

  ahoj jemi 33let výška 167 váha 115 mněla jsem 128 něco jsem zhubla ale není to sláva, cvičím na kolečkových bruslí, rotana , erobik, ted jsem si koupila velký míč a rotoped cvičím jím 5x deně ale prostě neumím si spočítat ty kalorie a ruzně si vypočítavat kolik musím deně sníst poradíte mi co stím na mejl??? moc děkuji vera

 35. Pavlína Jarošová 18. července 2009

  kolik jste vážil předtím

 36. Pavlína Jarošová 18. července 2009

  o kolik jste zhubnul

 37. Miro Veselý 20. července 2009

  Pakliže neumíte jak se to dělá, investujte čas a naučte se to. Bez těchhle dovedností ani nevíte, kolik sníte. Měl sem 115 nyní mám 80

 38. Emily 25. července 2009

  Chtěla by sem se zeptat…je mi 15 let…a zdá se mi že by byla hloupost držet dietu,ale zase jíst normálně a nepřejídat se.V září jsem měla 62 kg.Byla jsem velmi spokojená.V lednu jsem šla ke gynekologovi a ten mi předepsal antikoncepci,kvůli problémům.Od té doby přibírám na váze…teď vážím 74kg!!! V 15 letech! To přece neni normální!..je to hrozné nemůžu zhubnout a nevím co mám dělat.Mluvila sem s gynekologem a ten mi řekl že to antikoncepcí neni,ale já si myslím že je.Chodím 3x týdně cvičit,ale mám problém…neustále mám chutě a když mám svůj den sním všechno na co přijdu…nemohli by jste mi poradit něco jak zhubnout za měsíc aspoň 6 kg jestli by to šlo.Jdu na novou školu kde budeme chodit do bazénu a nerada by sem se ukazovala s mým ošklivým a tlustým tělem!!!Trochu si zkrátka vylepšit postavu.Děkuji

 39. Miro Veselý 25. července 2009

  Emily pakliže spořádáš všechno co spatříš, pak přibírání opravdu není tou antikoncepcí. 6 kilo za měsíc je spíš z nerálných snů, na to zapomeň. Nastuduj si něco o racionální výživě a dodržuj to. Jestli to zvládneš správně, měli by zmizet i ony chutě. Nebo by nemuseli být až tak masivní. Určitě nezačínej s dietou ani nějakým rychlohubnutím, jinak se ti to vymstí. Mimochodem něco mi nesedí – jestli potřebuješ antikoncepci, máš za to, že máš tak ošklivé a tlusté tělo?

 40. Emily 25. července 2009

  Od té doby co jsem ztloustla nejsem s mou postavou spokojena.Mám celulitidu a strie a není to hezký pohled!!!…a chtěla by sem se zeptat je špatné že vážím 74 kg a měřím 171?..mám nadváhu?..není to na můj věk moc?…

 41. Miro Veselý 25. července 2009

  Emily nelze odpovědět. Zeptej se lékaře. Může jít o lehkou nadváhu, ale je nutné zjistit příčinu. Ve tvém věku neexzperimentuj. Vzhled není všechno, nevhodným hubnutím se můžeš ještě víc zhoršit. Diéta, jojo, diéta, jojo a seš v problémech, které již neuhlídáš. Začni vzděláním, nikoli vzhledem.

 42. Emily 25. července 2009

  Samozřejmě že by sem dietu nedržela,spíš změnila stravu víc zeleniny,ovoce míň sladkostí a tučných věcí.Nejsem taková že by sem držela dietu.Budu se snažit zhubnout,vím že vzhled není všechno,ale když se do něčeho nevejdu tak to taky neni příjemný.A ještě by sem se chtěla zeptat…mám strie jak sem se už zmínila a mamka mi poradila,že pomáhá studená voda když si každý večer budu masírovat partie kde mám strie a potom namazat krémem a časem by zmizeli.Né že zmizí úplně zůstanou jen bílý čárky.Tak jestli to pomáhá.

 43. Miro Veselý 27. července 2009

  Emily držím palce, ať se ti daří.

 44. Markéta 6. srpna 2009

  Emily, vyměň gynekologa! A to myslím vážně. Já jsem si nechala píchnout AK injekci a každý měsíc jsem přibrala kilo, za 6 měsíců jsem tedy přibrala 6 kilo a pořád ten neřád ve mně je, ale váha už se pomalu uklidňuje. Dr. mi říkal, že tak to bohužel je ve většině případů u té AK injekce a že mi vyloženě nesedla – měla jsem 69 kilo, 163 cm, a teď mám 77 a to běhám za dvěma dětma, jím menší porce několikrát denně, spoustu zeleniny atd,ale, bohužel, ta injekce ve mně probudila různé chutě, kterými jsem netrpěla ani ve dvou těhotenstvích. Proto přestaň brát tu danou AK a nech si napsat třeba jinou s jiným obsahem hormonů. A co se týče tvé „nadváhy“ – proboha, jsi mladá, tak se stravuj normálně, jez všechno, ale s mírou. Já měla v 16-ti 64 kilo a vypadala jsem děsně, při mých 69 kilech ve 30-ti jsem vypadala sexy (dle mého muže), protože se ta kila prostě jinak rozložila. Na strie jsou různé krémy, ale jakmile je máš, už se jich nezbavíš – jsou to prostě malé jizvičky na těle. Chce to čas a třeba Ti pomůže i zamilování se do někoho…=o) přeju hodně štěstí a hlavně neblbnout

 45. Daniela 15. srpna 2009

  Ahoj Miro, mám roční holčičku a začala jsem hubnout až když jsem přestala kojit. Nyní mi zůstalo bříško a boky, cvičím pravidelně, s malou mám pohybu taky až až. Mou největší neřestí je bohužel sladké. Ale i tak se snažím ho trochu omezit! Mám ještě asi 3kg navíc a nevím jak je dát pryč. Náhodou jsem našla tyto straánky a tak jsem se nechala inspirovat, tak doufám, že se mi to povede a budu spokená s mou postavou: Díky moc…………..:-)

 46. Miro Veselý 15. srpna 2009

  Daniela já bych ti doporučil, abys nezkoumala svou postavu dnes, nyní. Co sou to 3 kila? Omez sladké pro svou budoucnost, raději se zaměř na vhodnou stravu. Do ní nic sladké nepatří. Ať se ti daří.

 47. Karolina 16. srpna 2009

  Dobrý den přeji,chtěla jsem se zeptat jestli na váhu může mít nějakej vliv naše nálady a tak..Teda ja dříve vážila přes nějakej 70 kilo a jednoho dne jsem zničehonic (mohl za to jeden kluk do kterehos em se zakoukala) schodila na 55 behem asi dvou nebo třech měsíců.Měla jsem pořád sevřenej žaludek a nemohla jsem jist.co jsem byla s přítelem tři roky váha byla pořád stejná a po rozchodu jsem zase nabrala na 65 což byl další šok.Nevím asi je to ten jojo efekt ale že by se takhle ukazal po třech rokách?Přitom závodně tancuju,takže pohybu je více než dost

 48. Miro Veselý 16. srpna 2009

  Karolina pak buď máš zlou stravu, a nebo něco s metabolismem. Sečti si co spořádáš za několik dnů a pakliže toho není moc jdi k lékaři.

 49. Anička 22. srpna 2009

  Ahoj měřím 167 cm a vážím 70 kg už se mi podařilo zhubnout 10kg ,ale chtěla bych ještě zhubnout nevíte někdo jaký sport je na hubnutí nejlepší.

 50. Miro Veselý 23. srpna 2009

  Anička gratuluji. Na hubnutí je nejlepší sport, při kterém lze dlouhodobě uhlídat tepovou frekvenci na 60% maxima. Zde je to popsáno:
  http://www.hubnuti-jak.cz/hubnuti-a-pohyb/jak-intenzivne-je-potreba-cvicit/
  Příklad sportu pak je chůze, bicyklování, plavání a jiné spíše vytrvalostní, než silové aktivity.

 51. JeanK 25. srpna 2009

  Ahoj, vase webova stranka je velice zajimava a design je povedena, klobouk dolu.
  Nyni jsem 113 Kg vazici programator. Na konci cervence letosniho roku mel jsem 125 kg pri vysce 180 a na dovolene jsem se podarilo zhubnout o 12 kg behem 1 mesice a to je diky Vysoke Tatry, cykloturistice a vodni turistice. Bral jsem dlouhou dovolenou a moji pratele mi podporovali. Citim se o hodne lepsi a nyni ctu vase rady, jak nejlepe mam zhubnout :-). Jeste pred par lety, kdy jsem vysel ze VS, vazil jsem okolo 85 Kg a nyni se snazim vratit.

 52. Miro Veselý 25. srpna 2009

  JeanK si programátor? pak možná žiješ tím stylem, že přes den spíš, pak děláš dlouho do noci bez jídla, a nebo s nevhodním jídlem. to je nejbestiálnější způsob, jak rychle nabývat na váze. lidé s tímhle životním stylem pak jedou na dovolenou, kde je jídlo v domluvených intervalech + pohyb a kila letí dolů ani nevědí jak. v tom je také zakukleno i tajemství hubnutí. držím ti palce, abys svou hmotnost dostal do původní kategorie. nebude to lehké, ale máš za sebou hezký kus cesty zpět. jsi motivován – cítíš se lépe. věřím, že to zvládneš.

 53. andrea 26. srpna 2009

  nejdetoooooooooooooooooooo schodit dolu du se zabit

 54. Junky 31. srpna 2009

  a jak si sakra udržují váhu modelky? vždyt si udržují extrémně štíhlou postavu a navíc vypadá vypracovavě!

 55. Miro Veselý 31. srpna 2009

  Junky je to jejich zaestnání, mohou se tomu věnovat bez přestání. Není to zdravé ani příjemné.

 56. Aleš 3. září 2009

  Zhubnul jsem ze 122 kilo na soucasnych 106 a chci pokracovat. Diky za tipy, hlavne s tou zeleninou… Mate rady jak zaradit do jidelnicku obedy, kdyz jsem od zamestnavatele nucen na ne chodit? Nejist zcela prilohy? Jak zvazim jidlo v zavodni jidelne? Potrebuji to nejak dostat do svych vypoctu o prijmech kJ, ale neodhadnu, jestli to kureci maso vazi 100g nebo 150g, nebo 200g… Mate nejakou radu, jak na to?

 57. Miro Veselý 5. září 2009

  Aleš u jídla v závodní jídelně bych se obával zejména vyžšího obsahu tuku. Jestli porce nejsou veliké, možná by nemusel být problém to jíst možná všechno. Zkuste. Pokud se jedná o váhu masa, nejlépe je odhadnout to. Několikrát si zvážte podobnou porci masa doma a příště to odhadnete. Jestli máte manuální práci, pak přílohy neomezujte.

 58. Miriam 7. září 2009

  Aleš, v jídelně bude mít maso spíš menší gramáž, maso bych snědla, k tomu minimum příloh a donesla bych si v krabičce nějakou zeleninu k tomu nebo zeleninový salát, z příloh mají nejmíň KJ brambory, ale zas pozor na omastek…vybírej si jídla s kuřecím masem, krůtím, ryby nebo hovězí..já začala před 6-ti týdny a mám 6,5 kilča dole, vše si zapisuji a počítám KJ…minulý týden jsem nedala dolů ani kilo, ale vím čím to je…popíjela jsem vínečko … tak se musím tento týden polepšit..držím palce a přeji další úspěchy

 59. Any 8. září 2009

  Emily: k těm striím … skoč do lékárny a poptej se, jestli mají krém Elasti-Q .. je to pro těhotný, toho se nelekej, ale byla jsem překvapená, že když se tím maždeš dvakrát denně, tak to fakt zabírá x)).

  Jinak já mám taky 172/72 (a to mi nepřijde, že bych na to nějak extra vypadala xD) … přibrala jsem taky z tý blbý antiny, protože stravovací návyky fakt neměním a jsou v normě … ale teď jsem se rozhodla, že alespoň něco dolů dám, tak jsem se začla snažit jíst pravidelně a zdravějc … a docela se to dá, objevuju jídla, který by mě v životě nenapadlo jíst a je to příjemnej pocit, že pro sebe něco dělám … a sport mi nějak nevadí, akorát ta kondička pokulhává, ale to se vylepší xP … ale nic si nenalhávat, snad mi to vydrží xD.

 60. kačec 22. září 2009

  Ahoj Mirku mám skoro čtyři měsíce po porodu-nekojím a jsem nešťastná,jelikož se mi vůbec nedaří zhubnout,ba naopak jsem ještě přibrala 3 kila.Nyní mám 173/91 kg a měla jsem 68 kilo,můžes mi prosím poradit jak mám začít s hubnutím předem děkuji

 61. Miro Veselý 22. září 2009

  kačec dej si den s váhou na potraviny. cokoliv budeš jíst zvaž a zapiš. pak to sečteš a nalezneš příčinu.

 62. Hans 24. září 2009

  Děkuji za Vaše rady i díky nim jsem za 3 měsíce zhubl o 8kg. Ne vždy vše dodržuju, ale vyzkoušel jsem, že stačí se jen prostě nepřežírat a pravidelně běhat. Měl jsem 92kg a nyní mám 84kg při výšce 176cm. Chci pokračovat tak na 75kg. Ještě jednou dík!

 63. Miro Veselý 24. září 2009

  Hans gratuluji! Vynikající zprávy a výsledky.

 64. Barča 13. října 2009

  Ahoj Míro potřebovala bych poradit jak zhubnout, vážím při 160cm 66kg a bude mi za 5 měsíců 17. ráda bych vážila 50kg. Před 2 týdny jsem začala držet dietu. Zhubla jsem zatím 3 kg a už týden stojím na téhle váze.Přestala jsem jíst sladkosti a smažená jídla. Začla jsem jíst ryby a kuřecí maso+ ovoce a zelenina a jídla s vlákninou. Myslím že mám dost pohybu, sportuji 5x týdně – 3xtýdně spinning po 40min a 2x týdně pracuji u koní(kydání,nošení sena+ježdění – člověk by netušil jak se u toho může zpotit). Lékař mi zjistil že mám zpomalenou funkci štítné žlázy a beru na to Euthyrox

 65. Miro Veselý 14. října 2009

  Barča s onemocněním štítné žlázy se může hubnutí nepříjemňe komplikovat. Radeji se poraď s endokrinologem jakou strategii zvolit. Ve tvém věku bych na dietu moc nesázel. Jen to věci zvykne zhoršit. Radím spíše se vzdělávej o potravinách, několik dnů si potraviny važ a zapiš si všechno co budeš jíst. Pak si můžeš zrátat, kolik energie to je. Předpokládám, že jí bude víc, než třeba. Čili žádná dieta, pouze normální přijem stravy přiměřený věku a námaze.

 66. Bubaček 17. října 2009

  Ahoj!! Toto je uplně suprová stránka,doporučila mi ji kamaradka a já myslela, že zde budou samé fotky vychrtlých anorektiček jako všude s popisem nějaké nesmyslné diety.

  Takžéé já bych také potřebovala zhubnout.Přes prazdniny sem nabrala kilo.Měřím 165 a važím 60kg.
  Se sportem nemám problém.Mám 2fázové treninky rano a večer,což je trochu problem:(.Ráno se nestihnu pořadně nasnídat a večer přijdu z treninku v 7 a jím kolem 7.30
  Už od zaří omezuji sladke, jím zeleninu, ovoce, ale pořad važím stejně.
  Musím shubnout nejmeně 3kila kvůli sportu.
  Byla bych moc vděčná za nějakou dobrou radu.
  Děkuji moc:)

 67. Bubaček 17. října 2009

  jáj tam má být že přes prázdniny sem nabrala 5 kilo:)

 68. Miro Veselý 19. října 2009

  Bubaček dobrá rada: sport pro zdraví a úprava stravy pro hubnutí. sladké neomezuj, ale zruš. opatrně taky s tlustými pokrmy, zejména skrytý tuk je svinská bestie. a věci sa pohnou. držím ti palce, zvládneš to i když ze začátku to nebude snadné.

 69. jaja 20. října 2009

  Ahojky :) 1. ledna jsem si dala předsevzetí, že zhubnu ze svých 68 kg na 58.. Vytrvala jsem a povedlo se mi to během čtvrt roku… jedla jsem do 5000 kJ. Potom jsem začla zase normálně jíst a ted mám 60 kg. Měřím 174 cm. Teď bych zase chtěla něco shodit, aspoň na 52 kg. Myslíte, že se mi to povede, když už jsem jednou zhubla?? Děkuju moc,Jája :)

 70. Miro Veselý 21. října 2009

  Naslepo radit nelze, ale já bych radil jíst normálně a cvičit tak, abys měla optimální hmotnost. Nedrž tak drastické diéty, vymstí se ti to.

 71. jaja 21. října 2009

  Vymstí??? Jak? Všude jsem četla, že dieta s 5000 je zdravá…..

 72. Miro Veselý 22. října 2009

  Zkus číst i nějakou lékařskou literaturu, ne jenom drby v bulváru. 5000 kJ je dieta pro rychlé hubnutí, když obezita ohrožuje zdraví více, než hubnutí. Dieta o 5000 kJ zpomalí metabolizmus.

 73. jaja 22. října 2009

  bavila jsem se o tom i s mojí doktorkou a ta mi 5000 schvalovala, ale to je fuk :P

 74. Miro Veselý 23. října 2009

  Pak se řiď její radou, snad ví, co říká. Držím palce.

 75. jaja 23. října 2009

  Děkuju moc :)

 76. HansK 29. října 2009

  Není důležité kolik shodíte, ale to čeho shodíte. Jestli tuků, nebo i svalů. Při rychlém hubnutí akorát ztrácíte vodu a svaly. Nemá cenu hubnout rychle a bez cvičení. Já jsem shodil 11kg za 4 měsíce a i to je dost rychle. Při pozvolnějším hubnutí je vše míň drastické.

 77. Tynush 2. listopadu 2009

  Ahoj.Potřebovala bych poradit.Je mi 14 a na svůj věk jsem dost vysoká-měřim 175cm a vážim 82.Před dvěma měsícema jsem vážila asi 87,ale pak jsem zhubla 5 kg a teď už to moc nejde dolů.Máma řikala že mám hodně velkou kostru,tak že to je taky důvod proč vážim tolika.Snažim se jíst k snídani jablko,k svačině okurku,k obědu něco co má tak 400 Kcal a pak zas okurku a k večeři jablko.Je to tak dobře????a Mám šanci že bych někdy vážila třeba 60???Prosím poraďte.Děkuju

 78. Zdenka 2. listopadu 2009

  Tý jo, Tynush, tělo je ve vývoji, měla bys jíst „normálně“ a normálně se hýbat. Žádné sladkosti, žádné sladké nápoje a bez bílého pečiva by to mělo jít..

 79. Miro Veselý 2. listopadu 2009

  Tynush je to přesně jak píše Zdenka. Neblbni s dietou. Rosteš.

 80. kiso555 5. listopadu 2009

  cawte….mam 12 rokov a 70 kil…prosim vas poradte mi ako schundut

 81. Petra 16. listopadu 2009

  Ahoj Miro je mi 14 let měřím 169 cm a važím cca 68Kg. Každý den cvičím udělám kolem 100 skalpovaček. Všichni mi říkají, že jsem tak akorát. Ale já si myslím, že ne. Ráda bych chtěla zhubnout aspoň 9 Kg. Jsem bezradná prosím o radu z lékařského hlediska jsem v pořádku. Moc prosím. NA ČOKOLÁDU JSEM ALERGICKÁ :-)

 82. Miro Veselý 17. listopadu 2009

  Petra jdi k lékaři a s nim se domluv, zda li jsi akorát. Výživa dospívajících má jiné parametry, jako u dospělých, nerad bych improvizoval. V žádném případě nezahaj dietu. A ke cvičení: ty sklapovačky jsou prima pro posílení svalů, pak cvič i záda. Na hubnutí je jiné cvičení. Chůze, bicyklování, plavání…

 83. Eva 19. listopadu 2009

  Ahoj.. Je mi 16 a mám 75 kilo! :( A jen 164 cm.. Moc bych si přála zhunbout.. Ae nejde to.. Jsme tlustá proto, že jim hodně večer.. Protože celej den doma nic k jídlu nemáme a naši nakoupěj až večer:( Ale nejhorší je, že já to nedokážu vydržet.. Kdybych třeba začla jíst průběžně denně a pak mamča v půl 11 večer přinesla třeba pizzu, tak to sním..:( Nevydržím to.. Co mám dělat? A hlavně se vůbec nehejbu.. Celej den sedim ve škole, pak jdu ven-sedíme na lavičce a pak jdu domů a sedím u počítače.. A takhle denně..:'(

 84. Miro Veselý 20. listopadu 2009

  Eva máš naprosto jasno, kde je chyba. Jestli chceš hubnout, musíš udělat přesně to, co ti nejde.

 85. mišpa 23. listopadu 2009

  ahoj Miro: mám kamarádku,která je hodně hubená,až vychrtlá,ale říká o sobě,že je tlustá.Když to,ale řeknu já(jsem oproti ní hodně tlustá)tak říká,že to neni převda….co si o tom mám myslet?

 86. Miro Veselý 24. listopadu 2009

  mišpa každý má na sebe jiné nároky. Možná má naprosto normální postavu a nemusí být spokojena. Může to být znak poruchy sebehodnocení, která může přerůst i do mentální anorexie. V zásadě jsi v téhle věci zřejmě naprosto bezmocná. Můžeš jí odporučit poradit se s lékařem. To je vše…

 87. mišpa 25. listopadu 2009

  děkuju

 88. mubell 6. prosince 2009

  Ahoj mám problém že vždycky když hubnu tak zhubnu 5-6 kg a pak už to prostě nejde dolu.Snažím se cvičit tak jak mi čas dovolí a snažim se jíst denně cca 700 Kcal (když jím víc tak nehubnu už vůbec).Problém je ten že když takhle jím tak mám pak hodně nepravidelnou menstruaci a taky zhubnu jenom těch 5 kg.Prosím poraď

 89. poiuz 14. prosince 2009

  Dobrý večer
  Je mi 14 let, měřím 176 cm a vážím něco přes 80 kilo a potřeboval bych zhubnout kvůli zdravotním problémům, dostala se mi voda do kolene a jelikož jsem hudebník a mám mnoho vystoupení ( obzvlášť teď před Vánocemi), které prostojím tak se toho nemůžu zbavit.
  Kvůli nabitému programu často nestíhám jíst pravidelně a kvůli tomu kolenu nemohu sportovat, protože sem rád, že když mě to bolí, tak že aspoň chodím.
  Vážně bych potřeboval schodit pár kilo a potřeboval bych poradit, jak to udělat co nejefektivněji.
  Děkuji

 90. Miro Veselý 15. prosince 2009

  poiuz pokud nebudeš jíst pravidelně, nezhubneš. spíš ještě více ztloustneš a narušíš si zdraví. hledej alternativní způsoby, jak jíst. mnoho potravin se dá dát třeba do tašky.

 91. Klara 16. prosince 2009

  Dobrý den Miro, prosím jaký máte názor na úplné vynechání pečiva z jídelníčku při hubnutí? Když to udělám tak hubnu, ALE mám většinu času hlad. Na druhou stranu jsem po snězení pečiva vždy unavená a ospalá. Vlastně nevím co místo něj jíst. Děkuji za pěkný web.

 92. Aneta 26. prosince 2009

  Dobrý den, tahle stránka je perfektní, ale jsem se chtěla zeptat v jakých intervalech mám jíst ,ráno vstávam do školy 5:20 nestíhám se moc najíst,takže si namažu kousek vánočky nebo vemu jakékoliv sladké pečivo, po příchodu do školy asi kolem 8 už mám ale hlad, obědvám ve škole takže si nemůžu moc vybírat.Po příchodu ze školy kolem 3hod, mám strašné chutě, většinou na sladké(čokoláda). Je to moje droga a každý den potřebuj ualespň něco sladkého.Čím to mám tedy nahradit? Pak většinou vyrážím ven, kde jsem bez jídla takže po příchodu domu ať je 7 nebo 8 si vemu naco mám chuť. Do kolika hodin se má jíst?A co je večer nejlepší?
  Po přečtení pár článku a stránek na internetu jsem se rozhodla upravit svůj jídelníček i když si myslím že to bude složitější pokud si nebudu nakupovat potraviny sama a i sama si vařit. Měřím 160 cm a vážím 60 kg je mi 17 let, chci hlavně zhubnout spodní část bříška a stehna. Před rokem jsem chodila jsem do fitka a doteď si občas zajdu na spinning, který mě hrozně baví, všichni ale říkají že je to na zpevnění zadku a stehen a že mi ještě víc zesilí.Co je nejlepší na spodní čast bříška?Budu ráda za radu.

 93. Miro Veselý 28. prosince 2009

  Aneta nelze hubnout selektivně pouze na bříšku. Jestli budeš jíst mnoho čokolády, budeš posdtupně tloustnout. Možná pomalu, ale tloustnotu. Projdi si celý tenhle web, sou zde všechny principy.

 94. Lucie 29. prosince 2009

  Dobrý den ! Je mi 14 let se svou postavou jsem jakž takž spokojená.. měřím 168 cm a vážím 57 kg, mám ale silné ruce jsou jako rosol.. Vůbec nevím jak mám cvičit s čínkami se mi nechce, protože nechci mít svaly, jen pevnější ruce.. Nemáte nějaou radu ?

 95. Fanda 8. ledna 2010

  Ahoj Miro,

  Gratuluji k pevné vůli a odhodlání. Pracuji u počítače od 8-17 hodin. V podstatě bez jakéhokoliv pohybu. Jím pravidelně a myslím, že i zdravě. Dostal jsem se během tří let z 90kg na 112kg. Naštěstí jsem ale vysoký 193 cm a rozložitě stavěný. Můj problém s přibývající hmotnosti je pravděpodobně nedostatečný pohyb ale hlavně ALKOHOL! Není dne, abych po večeru „necucal“ víno i ve větším množství a k tomu nezobal sýry, slané nesmysly apod. A mimo to, tak 2 x týdně návštěva hospy a nějaké to pivo…:( Zkusím to teď bez alkoholu a rituálu jezení u toho a uvidím co se stane a dám vědět:) Vlastně jsem si odpověděl sám, kde je problém:)
  Ps: Nejsem alkoholik ale jsem z moravy kde se leje trošku více – pro případné rýpaly:)

 96. Miro Veselý 8. ledna 2010

  Fanda alkohol a hubnutí opravdu nejdou dohromady. Držím palce. Předpokládám, že omezení alkoholu a rituálních pamlsků postačí na úpravu hmotnosti. I sport by byl dobrým nápadem.

 97. Míša Caplova 11. ledna 2010

  ahoj mam problem a potrebuju radu: je mi 13 let merim 156 a vazim 58 a prsa trojky. kdyz si sednu speky mi lezou ven… :‘-( nemuzu si vzit ani plavky vzdycky kdyz vylezu z bazenu hned se omotam rucnikem….jezdim uz 2 roky na koni a stehna se jedine spevnila ….ne ze by se zmencovali ale jen se svalama zvetsili a zadek mam jak 2 balony…Proc nemuzu byt hubenejsi chodim kazdy ctvrtek do fitka a stejne nic prosim o radu mooc..

 98. Miro Veselý 12. ledna 2010

  Míša ve tvém věku MUSÍ jakýkoliv pokus o hubnutí kontrolovat lékař. Svévolné nasazení diety by ti mohlo výrazně ublížit a to na celý život.

 99. Míša Caplova 13. ledna 2010

  to ja vim ale nevim jak mam zacit potrebovala bych aspon par kilo dolu…prosim jenom par rad jak zacit..

 100. Miro Veselý 13. ledna 2010

  Míša začni u lékaře.

 101. Míša Caplova 16. ledna 2010

  ale jak se mam zeptat a tak…

 102. sevca 16. ledna 2010

  dobry den,

  váš web mi výborně pomohl, hubnu 3 týdny a 1.25 kg dole.
  kompletne jsem zmenil zivotni styl – normalni jidlo do 14:00 (tj. snidane, svacina, obed) a pak uz jen zelenina (tj svacina, svacina, svacina, vecere – vse zelenina) a 6x tydne cviceni (zacinal jsem na 60 drepech, 60 sklapovackach a ted jsem na 100 drepech a 100 sklapovackach – chci dojit na 200 drepu, 200 sklapovacek + 50 kliku) cviceni mi zatim zabira 10 – 20 min.

  poradte mi prosim jestli to neni prilis moc drsne (nezazivne pro organismus) a pokud si s tim nemuzu poskodit zdravi.

 103. Miro Veselý 18. ledna 2010

  sevca tak tenhle životní styl na tomhle webu rozhodně nedoporučuji. projděte si to zde celé, a nebo si přečtěte něco knih. jesti děláte 100 sklapovaček, děláte je naprosto špatnou technikou, neúčinně. Konzultujte cvičení s osobním trenérem, takhle marníte čas a riskujete zranění.

 104. Míša 6. února 2010

  měřím 165 a vážím 57 kg…pořád mi nepřijde, že bych byla nějak hubená.. i když podle BMI mám ideální váhu… jak bych si měla váhu udržet? a prosím, poradte.. nejím vůbec pravidelně, ale celkem sportuju..většinou si dám jen snídani,oběd a pak nějakou zeleninu…ale přitom se má jíst pětkrát denně a já mám strach, že když budu jíst pětkrát denně přiberu… Jak se mám naučit jíst pravidelně a nebát se toho? ..mám hrůzu z tlouštky

 105. Miro Veselý 7. února 2010

  Míša nepravidelně jíst je spolehlivá cesta k pozdější obezitě. Jíst 5× denně je opravdu spolehlivé, jak si udržet zdraví, no s tím dovětkem, že se nemůžeš cpát. Jestli sníš 5 porcí jídla kolem 1200kJ káždá a cvičíš, nebudeš tloustnout. Při 1000 kJ na jednou porci 5× až 6× denně již hrozí hubnutí. Čili ke každé porci jídla si dej pořádnou porci zeleniny. Úhrnem za den sněz kolem kila a půl potravy, z toho většina bude právě ta zelenina. Žádný hlad a v těle plno vitaminů, vláknihy… Opravdu to funguje. Jen nehubni naslepo. Projdi si nějakou knížku o zdravé výživě. Když o tom budeš vědět víc, hrůza pomine. Držím palce.

 106. Míša 7. února 2010

  Moc¨děkuju, pokusím se

 107. lucka 8. února 2010

  Dobrý den, tenhle měsíc mi bude 18 let a vážím 66kg /166 cm… Opakovaně jsem držela drastické diety při niž mi váha spadla ze 70 kg na 49 apod…. teď bych chtěla zhodit tak 6 kilo, ale chci je zhodit natrvalo a né zase jen na par měsíců… Je denní příjem 4000-5000 KJ vhodný? za jak dlouhou dobu bych měla tohle zhubnou aby se nedostavil JoJO efekt. Nechci už nic uspěchat protože to nemá cenu… začala jsem ted jist pravidelně co 3 hodiny v menších dávkách a hlad nemívám. Mockrát děkuji za odpověd opravdu by se mi šikla.

 108. Miro Veselý 8. února 2010

  lucka radil bych nechat se řídit lékařem. po drastické dietě se organizmus již nesprává jako zdravý. vaším úkolem bude jíst naprosto pravidelně a striktně racionální potravu tak, aby ste se brzy dostala na denní příjem 8000 kJ a časem i více a tělo aby to neukládalo do rezervy. to vůbec nebude snadné a bez hlubších znalostí o výživě se nepohneš. jíst pod 5000kJ je hodně málo, to by se dalo pochopit u ženy, ktorá má diabetes a hypertenzi a nutně potřebuje shodit, jinak hrozí zdravotní komplikace. no u 18-ti leté dívky je taková dieta pouze signálem pro metabolizmus, aby se připravil, že bude ještě hůř. jenom v tom pokračuj a o pár měsíců budeš i při tak nízkém příjmu bojovat s kilama. cokoli pak sníš navíc, okamžitě a zákonitě se projeví jako jojo efekt. tohle neobelstíš. jez zdravě a normální porce i za cenu, že pár měsíců může váha jít nahoru. jinak ten bludný kruh nerozetneš. jdi k lékaři a pak hodně čti.

 109. Ondra 8. února 2010

  Ahoj Miro,
  tvuj web mi pomohl se rozhodnout zkusit definitivne shubnout. Jsem programator a ve svych 24 letech vazim 130 kilo na 198 cm. Rad bych shodil 30 kilo a dostal se na stovku. Zacal jsem pocitat kalorie (u toho jsem prekvapive zjistil, ze jak se obcas prezeru, tak nektere dny skoro nejim) a uvazuju ze zkusim vyhledat i profesionalni pomoc. Mas prosim nejaky tip na koho se obratit?

 110. Miro Veselý 9. února 2010

  Ondra je skvělé, že to chceš změnit takhle brzy a ještě lepší, že se chceš na někoho obrátit. Projdi si web rozumnehubnuti.cz a zde http://www.stob.cz se konaji i poradenske aktivity. Doporučuji, abys prošel něco literatury, pak se začneš mít čím řídit. Je to lepší, než být závislý pouze na jídelníčcích a poradnách. Držím ti palce. Začínáš na o něco málo horších číslech, než já.

 111. janisek 15. února 2010

  lidi co blaznite vzdyt jidlem nezhubnete mozna trochu ale nejvic zhubnete kdyz budete jedine sportovat proste se hejbat

 112. Roman 18. února 2010

  Ahoj Miro,
  Mam sportovni postavu, chodim do posilovny, nejsem na tom spatne ale mam prebytek tuku na brise, ktereho bych se rad zbavil. Cviceni mi nedela problem jen by me zajimalo, kterym cvicenim spalim nejvice tuku. Behani, svihadlo, jizda na kole?
  Díky za odpoved.

 113. Miro Veselý 18. února 2010

  Roman nejlépe se hubne se sporttesterem. Není rozhodující, jaký sport to bude. Jdi na 60% maximální tepové frekvence kolem 40 minut 3 až 4× týdně, to je na hubnutí optimální. Jo. A nežer takové ty různé kulturistické proteiny a zejména ne gainery. z toho se hezky tloustne.

 114. Jana 28. února 2010

  Dobrý den,je mi 20,merim 173cm.vaim momentalne 65kg
  Uz pres mesic a pul jem zmenila zivotospravu.Denne ujedu 10-15km rychle na rotopedu,chodim 3x tydneplavat na hodinu,denni prijem je 6500-7200kJ. Hlidam si sacharidy a to na 200-240,bilkoviny na 60,tuky na 50-60g.Ale nevim zda e to psravne.Za mesic a pul jsem zhubna cca 4 kg.le ted uz se vaha nehybe.Je pravda, že psoledni dny mivam vuc cahraridu,ale nikdy jsem ,,nezhresila,,:-). Muj jidelnicek je napriklad: snidane-nizkotucny tvaroh,vlocky,nebo celozrny vhleb,gervaise…jinak hodne zeleniny nebo ovoce,neky ovesna kase
  svacina-ovoce,nebo nejake musli susenky bez polev a s velkym obsahem vlaknin
  obed-lusteniny,spenat,ryby,dusena zeleniny,brambory,malokdy i ryzi,zeleninove p=olevky
  svacina-bily jogurt,cottage nasladko s jablkem nebo naslano s tunakem ci sardinkami
  vecere-hrnek polotucneho mleko,nekdy nejaky nizkotucny syr apod.
  Nemyslim si ze bych mela nejaky spatny jideln icek ale dle meho nazoru to jde pomalu a nevim co mam posledni tyden delat s chutemi na ty ,,spatna ,, jidla…

 115. Miro Veselý 28. února 2010

  Jana spekuluji, pročpak si chceš ublížit? Při tvých číslech nevidím žádný rozumný duvod k hubnutí. Jestli si chceš rozhasit metabolizmus (čili základ fungování těla) pak jen pokračuj a za pár let budeš opravdu potřebovat hubnutí.

 116. Erika 2. března 2010

  prosím o radu, trpěla jsem anorexií, bulimíí, ale to je všechno pryč, teď jím zdravě (ale nejím maso, sýry, jogurty, soju …….to ano) ale mám problém jak jsem začala jíst, byť zdravě ztloustla jsem a na to co jím jsi myslím že bych spíš měla zhubnout, ale nic. Nevím jak ten můj pokažený metabolismus napravit:-( příklad mého jídelníčku: ráno jogurt s conflaky, poledne tmavá menší bageta,sýr a zelenina), veřeře elixir salát, neboopečená zelenina

 117. Erika 2. března 2010

  vážím 49 kg, měřím 147 cm

 118. Miro Veselý 3. března 2010

  Erika možná by bylo vhodné poradit se s odborníkem na výživu a alespoň po nějakou dobu se nechat řídit. Hodně si o tom přečti. Nelze odpovědět nebo radit na tak malé ploše jako je diskuse v problému jak se dostat z mentální anorexe.

 119. Jakub 3. března 2010

  Tohle je divnej článek akurát tu píšete at si dáme trubičku nic víc :) třeba poradte jakí čvičení je nejefektivnější a jaké tekutiny sou v tomhle vhodné a ne že si máme dát trubičku xD

 120. Hana 7. března 2010

  Dobrý den, měřím 167 cm a vážím 53 kilo, nezdá se mi že bych byla nějak tlustá, ale myslím že by to chtělo něco dolů a docela mě vyděsilo, že zvýšené riziko je při obvodu pasu 80 cm a já mám v pase 74. Jinak, každý den aspoň půl hodiny cvičím, posiluju břicho a centimetry pořád nechcou mizet ani po dvou měsících a to jím vcelku zdravě. Chtěla bych se zaptat, hrozí mi nějaké riziko v souvislosti s obvodem pasu, nebo se mi pas ještě zúží? (je mi 13). Děkuju

 121. Miro Veselý 8. března 2010

  Hana jsou to statisticka data. 74cm je naprosto v pohodě.

 122. renata 10. března 2010

  Dobrý den, jsem vrcholový sportovec a chtěla bych shodit cca 5-6 kilo, tuk se drží v oblasti bříška, prsou a zad. Po pauze jsem se vrátila do tvrdého tréninku. Tělo to zvládá výborně bez bolesti svalu, ale tuku se pořád nemůžu zbavit:( Nejím žádné „sypačky“.

 123. Lukáš 14. března 2010

  Zdravím, měřím 180 cm a vážím 94 kilo , je mi 17 let ..
  chtěl bych něco shodit . Mám trošku větší břicho a hrudník a trochu oplácanej obličej . chtěl bych se zeptat jaké cviky bych měl provádět … denně ujdu cca 5 km + jsi jdu 2x týdně zaběhat a denně nějaký ty cviky cca 30 min .. díky za radu

 124. Miro Veselý 14. března 2010

  Lukáš cvičení máš naprosto v pořádku. Pakliže tě však zajímá hubnutí, zaměř se na stravování. Tudy vede cesta.

 125. Barbora 17. března 2010

  Ahoj,
  som tretim dnom na diete,kde sa je 5-krat denne, mensie davky ( cca pol kila jedla na den vychadza,niekedy sa pije len mlieko). Sportujem, i ked pravda ze teraz ako som ju zacala drzat sa citim strasne unavena, dnes som sa nebola schopna ani poriadne vyskrabat z postele,zavraty… je spravna taka dieta? a su normlane tieto tazkosti pri drzani diety?
  Dik

 126. Miro Veselý 17. března 2010

  Barbora žádná dieta na hubnutí kde se někdy smí „pouze něco“, třeba pouze mléko, nebo pouze ovoce není vhodná. Ani na hubnutí, ani pro zdraví. Nejprve si přečti něco teorie o hubnutí (třeba tenhle web) a až pak začni s hubnutím. Diety na hubnutí prostě nefungují.

 127. NIkola 17. března 2010

  Ahoj, mam velký problém zhubnout měřím176 cm a vážím 82 kg. Omezila jsem se v posledním měsíci strašně v jídle a začala jíst hlavně zeleninu. Sportuji každý den minimálně hodinu a půl, běhám posiluju jezdím na spining a stále nic pomocte už fakt nevím jak dál…díky

 128. katuska006 22. března 2010

  nejlepsi dieta je nic nejist:) postupne si na to zvyknete a mate hezkou postavu:D u me to funguje:**

 129. Miro Veselý 22. března 2010

  katuska006 otázka pouze zní: do kdy?

 130. ondra 26. března 2010

  Ahoj, mám problém je mi 15 měřim 180cm a vážím 95Kg. Snažím se schudnout a pořád to nejde vždycky schudnu 2-3 kila a i když pořád cvičím a jím zdravě přiberu klidně i 5 kilo za měsíc! Co dělám špatně?

 131. Miro Veselý 26. března 2010

  ondra jestli opravdu jíš zdravě, bleskově se hlaš u svého lékaře.

 132. ondra 26. března 2010

  a co myslíš že by mi mohlo být?

 133. Miro Veselý 27. března 2010

  ondra to já nevím, ale pakliže se někdo stravuje zdravě a navíc i cvičí, tak není normální přibývat 5 kilo za měsíc. já bych si spíš tipmul že bude chyba spíš ve stravování. je taky otázka, zda přibývají taky centimetry na pasu, nebo co přesně se děje. možná se věnuješ bodybuildingu. možná přeháníš a není to 5 kilo ale méńě – měl jsi opravdu v lednu o 15 kilo méně než dnes? jsi možná pouze v růstu. pakliže ale není logický důvod na přibývání, pak 5 kilo je podezřelé. To nelze řešit takhle v diskusi.

 134. Ada 5. dubna 2010

  Ahoj, jsem moc rada, ze jsem narazila na opravdu realnou stranku. Takze…, mela jsem problem s anorexii. Pak jsem se z toho dostala a zacala si vychutnavat vse, co jsem si odpirala, vaha sla rychle nahoru, pribrala jsem tak 10 kg. Znicila a zpomalila jsem si metabolismus a moje telo se mnou vubec nekomunikuje a ja se ani nedivim. Jedla jsem jen same sladkosti a to klidne i o pulnoci.
  Ted bych to chtela vse napravit a zacit se svym telem kamaradit, jenze nevim, jak mam jist, kdyz jsem si ten metabolismus znicila. Kazde rano zacinam se zelenym cajem a citronovou vodou. Nesnidam, protoze nemam hlad. Dopoledne si dam nejake ovoce. Obed musim mit rychly, takze nejcasteji jsem jen nakrajela ovoce a polila ho jogurtem. Pak dalsi svacina, nejake ovoce a navecer to na me vzdycky prislo a ja si davala cokolady a nasledovala vecere a to byla zelenina bud samotna, nebo treba s ryzi. Sport jsem si vybrala takovy jako beh, chuze a cviceni doma. Momentalne jsem v zahranici a nemam moznost jit nekam cvicit. Chci se vratit do sveho tela bez speku, ale nevim, jak sparvne zacit, aby to vsechno zacalo fungovat. Dekuji, Ada

 135. Nikča 7. dubna 2010

  Ahoj, ted jsem narazila na tyhle stránky a jdu číst dál..Myslím si, že trocha humoru neuškodí a nemyslím si, že to je nějaké zastrašování ale čistá pravda! Je to tak.. hubnutí je prostě dřina a kdo řiká že ne, tak se prostě jenom přetvařuje, protože to je slaboch.Já se v hubnutí, v jídle, napůl v bulimii plácám 3 roky. Jsem z toho unavená. Jdu něco dělat, jdu hubnout už fakt! Je mi 18 let, a vážím 87 kg na 170 cm, prostě prase!!..jdu na to.. Myšlenky na jídlo jsou šílený, pořád KJ, přejídání, a zase něco..A v životě se musí řešit tolik věcí a ne jenom hubnutí.. Jdu na to.. Pojďte semnou :)) Doufám, že vám se za pár týdnů napíšu, že se držim ;)

 136. Maziik 19. dubna 2010

  Ahoj. Uz straštně dlouho se snažím shodit ňáký ty kila dolů (ŇÁKÝ :-)..). Měřím 165 a vážím 72 kg.. Uplně vidím, že ti co si to čtou tak mají ústa dokořán a nevěřícně kroutí hlavou :-)… Myslím že se nemám špatně, mám už pomalu 3rokem přítele,se kterým si náramně rozumím a máme se moc rádi,plánujeme i rodinu, jo zapoměla jsem dodat že mi táhne na 21let,sem to ale velká holka:-) PS:sranda… Když jsme se poznali tak jsem za 2měsíce shodila neuvěřitelných 10kg, bylo jasně tím že jsem byla zamilovaná no ale mám vše naspátek, páč se máme poměrně dobře…
  Momentálně jsem začala jíst 5xdeně. Mezi jídli mám 3hodinový interval a myslím že mi to vyhovuje… Začala jsem dělat sklapovačky a cca 15km na kole, snažíme se obden. Moje BMI mi ukazuje lehkou náhváhu,což mě irituje. Chtěla jsem se zeptat,za jak dlouho tímto stylem uspěšně shodím nějaké to kilo? Můj sen je se dostat na 63kg. Miro díky předem za odpověď.Přeji krásný den

 137. Miro Veselý 19. dubna 2010

  Maziik to ti nikdo nedovede říci. BMI není číslo, dle kterého be se bylo možné řídit. Jediné, co má význam sledovat je obvod pasu. Jestli se ti hubnutí nedaří, pak je potřeba sledovat jídlo. Cvičení je fajn, no v rekreační formě nemá zásadní vliv na to, zda li budeš hubnout, nebo ne.

 138. Maziik 19. dubna 2010

  Tím jsem chtěla jen říci že holky většinou blbnou s hubnutím kvůli klukům,že mě se takový hazard se zdravím už netýká…….
  Jináč by bylo fajn se dostat tam kam potřebuju ale rozhodně se svět nesboří když to nepůjde…..A myslím si že mi kteří máme pár kil navíc tak jsme na tom o mnoho lépe než ti,kteří bojojí o normální život a anorexií,bulímií atd… Proto prosím Vás neblbněte, obzvláště holky, a normálně jeste… Nestačila jsem se divit když jsem četla tady ty články..
  Vím co dokáže to když usilujeme o SUPER postavu… Řekněme si na rovinu,nikdy a nikdo není dokonalí… Tím nechci nějak nabourat tady tu webovku, protože je seper,, Dobrá práce Miro, rozhodně se tu dá fajn pokecat
  No a já se vzchopím a půjdu se sebou něco províct… Vždyť bude LÉTO

 139. Janina 23. dubna 2010

  Milý Miro, velmi Vás zdravím a gratuluji ke krásnému zhubnutí. Mám za sebou podzimní kurz hubnutí se STOBem. Vše, co tu píšete, můžu podepsat. Měřím 176 cm a ze 111 kg jsem se zatím dostala na 80 kg. SUPER! Dlouho to nešlo. Chyběla motivace. Řekla bych, že ta je ze všeho ta nejdůležitější. Pokud se člověk chce a dokáže vidět ve štíhlém a šťastném těle, tak dokáže začít milovat i zdravý životní styl se vším, co k němu patří a vůbec nemá pocit, že se něčeho zříká. Nejtěžší je začátek. Já byla závislá na všem sladkém. Díky kolektivu spoluhubnoucích se mi podařilo překonat „absťák,“ protože přece nebudu za slabocha před ostatními. To, co jsem si omluvila před sebou, jsem nesnesla před ostatními. Teď už věřím, že to dotáhnu na minimálně 35 kg (možná 40 kg), které s úlevou odhodím . Je to ještě daleká cesta, ale stojí zato. Takže dík za Vaši podporu všech nešťastných s nadváhou. Pomoc a rady jsou nad zlato. Je fajn, že pomáháte!

 140. Miro Veselý 24. dubna 2010

  Janina dík za milá slova a gratuluji k výsledku. Držím palce, ať to dál funguje.

 141. Majka 27. dubna 2010

  ahoj všichni,náhoodu jsem narazila na tyto stránky….nepřeháním když napíšu že jsou jedny z nej co jsem měla možnost na netu projít….je tu spousta článků,spoustu rad…hlavně bych řekla že normálních rad….
  Miro gratuluju ke zhubnutí ,je vidět že když se chce….:-) nechci psát jak úspěšně či neúspěšně bojuju s nadváhou…kila jen tak sami nahoru nejdou a dolů sami taky nespadnou…to ví každý,je pravda že můžou v hubnutí roli hrát léky ,zdravotné problémy..já byla vždycky myslím štíhlá,měla jsem na výšku 176 cm 62 kilo,po 2 dětech jsem se pokaždé bez námahy dostala na původní váhu…pak začala mít gynekologické problémy,ač jsem se bránila dlouho jsem se musela hormonálně léčit ,začala jsem se i hodně zavodňovat,váha šla pomalu nahoru( mám 89kg) ..doktor mě ujišťoval že se brzy vše vrátí k normálu..nevrátilo,přidali se problémy s ledvinou,po nedávných testech se ukázalo že mám hodně sníženou funkci štítné žlázy,ale ještě je to v normě tak kvůli ostatním problémům se to prozatím nebude řešit podáváním léků( ale momentálně nic neužívám,rozhodla jsem se že nebudu pokud to nebude nutné žádné léky brát)…jsem docela zoufalá,jezdím hodně na kole,pokud nepobolívá ledvina plavu,cvičím …vysadila jsem sladké pokrmy,pečivo…přes den piju vodu+bylinkové čaje+1-2 nescafé s mlíkem..dám sem příklad jídelníčku,jím tak cca 2 měsíce

  snídaně ..2-4 plátky kneckebrot+šunka +pl.sýr 30%+např,rajče
  svačina …1ks ovoce
  oběd…většinou to co vařím rodině jen s úpravami pro mě(bez polívky, ne smažené a podobně)
  svačina…jogurt
  večeře…např.zelenina+cottage

  s váhou ani na centimetry se nic neděje..můžete někdo poradit kde prosím dělám chybu?
  díky a hezký den všem :-)

 142. Miro Veselý 27. dubna 2010

  Majka nebudeš ráda z toho, co ti napíši. Jestli si chceš uhlídat svou postavu, nelze žádat o analýzu druhé lidi. Nauč se to dělat sama. Čti. Jestli nedovedeš sama určit chybu, udeláš opakovaně nejan tu, ale i mnoho jiných chyb. Uvedený příklad jídelníčku bych odhadoval jako spíš přísná dieta, než normální strava. Někdy mezi takovými jídlami člověk spořácá rúzné výjimky. A z těch se přibírá… Zkusil bych denně přidat tak kilo zeleniny rozděleno na 5 porcií.

 143. Majka 27. dubna 2010

  Miri moc děkuju..vůbec mi tvůj názor nevadí ,jsem za něj ráda..chtěla jsem jen vědět,poradit ..jestli někdo nemá s něčím podobným zkušenost..jídelníček mám doporučený od obvodní lékařky s tím že nějakým způsobem musíme zkusit metabolismus a štítnou žlázu ,,nastartovat“ nabízela mi i Meridii…ale nechci pořád do sebe cpát jakékoliv léky,šlo to dřív bez nich proč by to nemělo jít i teď ? nebudu nikoho přesvědčovat ,ale mám pevnou vůli,já jsem se ani před změnou stravování nijak výrazně nepřecpávala …chci se hlavně já sama pro sebe a ne pro druhé cítit líp …tělo reaguje na tento způsob stravy dobře ve smyslu že nemám hlad,nemám potřebu sladkosti,jen mě překvapuje že to ať už s váhou nebo na centimetry nic nedělá…vždycky jsem aktivně sportovala ,nikdy jsem nedržela žádnou dietu
  ..ještě jednou díky Majka

 144. anita 29. dubna 2010

  Je mi 30 a vaha je hodně vysoka.Rozhodovala jsem se hodně dlouho než jsem se rozhodla něco stim dělat.Diky tomuto članku věřim že to dokažu.Diky Anita

 145. Helena 30. dubna 2010

  to Majka, mám podobný problém.
  Je mi 58 let a před 10.roky jsem zhubla dělenou stravou 17kg.Dlouho jsem si váhu udržovala, i když jsem už jedla „neděleně“. Je pravda, že jsem v té době začala hodně jezdit na kole a cvičit, takže hubnutí nebylo možná o dělení, ale o pohybu.
  Pak jsem byla okolnostmi donucena se léčit s depresí a díky antidepresiv jsem přibrala 8kg, která se snažím dát už 2 roky dolů, marně.
  Vedu si celé 2 roky deník, všechna jídla si vážím, někdy mám pocit, že se bez váhy ani nenajím. Určila jsem si svůj bazální metabolismus na 5800kJ a tolik se snažím v 5-ti porcích denně sníst. Převažují jogurty s 3% tuk,y netučný tvaroh a kefír, celozrnný chléb a pečivo, sním denně asi 1/2kg zeleniny a 200g ovoce. Z masa jím pouze drůbež bez kůže, ryby, nejím uzeniny s vyjímkou kuřecí šunky a to jen 1x týdně. Nejím vejce, smažená jídla, všechno si upravuji dietně-parou nebo na vodě. Snažím se o složení jídla tak 70g bílkovin, 160-180g sacharidů a do 30g tuků. Dodržuji pitný režim, vypiji tak 2,5-3 litry vody.
  Každý den mám pohyb, v létě kolo v zimě dynamickou chůzi. Pohybuji se tak 1,5-2 hodiny,kromě toho posiluji doma s činkama, cvičím jógu.
  No a přesto se má váha při výšce 164cm pohybuje stabilně mezi 68-69kg , podle měření tuku mám 37%!!! tuku v těle.
  Už si opravdu nevím rady, jsem chodící encyklopedie zdravého jídelníčku a pohybu a není mi to nic platné.
  Přitom bych se cítila i zdravotně mnohem lépe, kdybych měla o 10kg méně.
  Jo a při tomhle jídelníčku, i když nejím živočišné tuky, tak mám vysoký cholesterol 8moll. Takže asi jsem taky nějaká porouchaná.
  Kdyby jsi Miro věděl, co by mi ještě pomohlo, hoď se nějaká doporučení.
  Doktor se se mnou nechce bavit, prý nejsem obézní, ale já to cítím jinak.
  Přeji hezký den.

 146. Miro Veselý 30. dubna 2010

  Helena jestli se nejedná o obezitu (BMI 30 a více) pak hubnutí opravdu není dobrý nápad. Běžet dlohhodobě na 5800 kJ denně je opravdu na porouchání těla. Doporučil bych konzultaci s obezitologem, nebo endokrinologem. Takhle nadálku vám nikdo nedovede doporučit co s tím.

 147. Helena 30. dubna 2010

  Takže mi radíš, ať to vzdám?Kolik bych podle tebe měla jíst, když 5800kJ je málo? Tolik je můj BM a v tom případě u mě nefunguje ani ten pitomý zákon o zachování hmoty. Jestliže sním 5800kJ a ve správném složení živin, netrpím hlady a vydám denně energie okolo 7500-8000kJ, tak přece musím zhubnout, i kdybych nechtěla.
  No a když jsem zkoušela sníst 7500kJ při stejném pohybu, tak jsem začala přibírat. Přitom hormony štítné žlázy mám v normě, to jsem si nechala udělat, vlastně všechny hodnoty z krve mi vyšly dobře, kromě toho cholesterolu.
  Kdybych měla i ten tuk v normě, tak to beru, že mám více svalové hmoty a ta váží více, ale že mám i 37% tuků v těle, to mě štve.
  No nic, zkusím se s tím poprat jinak, díky za rychlou odpověď.

 148. Miro Veselý 30. dubna 2010

  Helena já nevím takhle na dálku. Jen bych odhadoval, že máš po dlouhodobém nedostatku stravy zpomalený metabolizmus. Dokonce i 8500 kJ bys měla příjmat naprosto normálně. Zde je tabulka normálního příjmu energie pro zdravé lidi. http://www.chudnutie-ako.sk/sladkosti/pribera-sa-tak-lahko/

  Já bych na tvém místě (jestli si vážíš potraviny je to ideální) přidával 500 kJ týdně navíc. čili někdy za 5 týdnú bys jedla 8000 kJ denně. Je možné, že něco přibereš, ale po dalším měsíci dvou, by se to přibírání mělo zastavit. Tak to alespoň bývá u žen, co hubnou. Mrkni slovenskou verzi fóra o hubnutí, je tam hodně tipú. http://www.chudnutie-ako.sk/forum/

  ale opravdu doporučuji konzultuj svá rozhodnutí s lékařem, protože 35% tuku u ženy ve tvém věku zas opravdu není tak vážný problém. spíše širší norma

  Jo a pakliže ješte musíš užívat antidepresiva, konzultuj to s psychiatrem. Nyní jsou již na trhu i taková, ze kterých se nepřibere. Možná ti je bude moci napsat.

 149. Mona 2. května 2010

  Ahoj prosim potřebovala bych poradit ohledně jídla…je mi 29 a vážím nyní po porodu 75kg,měřím 163cm. Nikdy jsem neměla takovou váhu nabrala jsem ji v těhotenství ale teď to nejde dolů.
  Taky si celkově nevím rady jak se zbavit břicha. Snažím se cvičit ale myslím, že to nepomáhá. Píšete tady o vážení potravin ale tomu moc nerozumím kolik gramů bych měla denně sníst?
  Teď jsem začala jíst 3x denně snídani,oběd a večeři. Nic mezi tím jen piju. Nejím sladké a smažené, kupuju si jen potraviny se sníženým obsahem tuku a jím jen tmavé pečivo. Takhle mi to vyhovuje a ani nijak nestrádám. Také bych se chtěla zeptat jestli jíst spíše maso než přílohy? Bez sladkého se obejdu ale mám raději brambory a rýži než maso…tak bych chtěla vědět jestli třeba v tomhle není problém. Nechci držet dietu chci jíst zdravě ale nevím co jíst a kolik…kdyby jste mi poradili byla bych moc ráda!
  Děkuji moc a váš úspěch s hubnutím je úžasný!! :-)

 150. Miro Veselý 2. května 2010

  Mona po porodu je spravidla méně pohybu a více dobrot k dojezení… Hodně si toho pročti o výživě a brzy se ti začne normalizovat postava. Je dobrým nápadem nesnažit sa o hubnutí dietou. Držím palce.

 151. kevikule 3. května 2010

  Spíše je to návod jak stloustnou ale je to supeeeer

 152. Šárka 10. května 2010

  Dobrý den,
  potřebuji poradit.Je mi 12 a tloustnu.Chci hubnout.Chodím 1 za 14 dní k dědovi a tam mu vyžeru lednici.A pár chipsů navíc.Dědovi to nevadí.Vážím 52,5 a co když půjdou kila nahoru?Co mám dělat,jak mám mamču přesvědčit,aby mi vařila dietní jídla?Díky,hezký den,Šárka.

 153. Šárka 10. května 2010

  jé sorry,je mi 13,v dubnu jsme to slavili a tam jsem sežrala dvojnásobek toho,co sním normálně na Vánoce %(

 154. Miro Veselý 11. května 2010

  Na tomhle webu se zaobíráme hubnutím až po 18tém roce věku. V dětství musí hubnutí a diety řídit lékař. Dokud nemáš nadváhu, nic neřeš, nehledej dietní jídla. no a taky nerabuj lednice, to chce ze tvé strany disciplinu. nyní se ovládneš lehce. jakmile si na občasné obžerství navykneš, pak bude těžší se jej vzdát.

 155. Kačka 11. května 2010

  Ahoj je mi 15let,nedavno jsem važila 55kg. tedkom važim okolo 52kg ma vyška je 172cm. je tato moje vaha moc vysoka abych měla zhubnout? protože když se podivam do zrcadla přijde mi i že proste ty špeky mam..děkuji

 156. Maziik 27. května 2010

  Ahoj Miro.
  Nedávno jsem sem psala, že mám 72kg při 165výšky. Niní se musím pochlubit, že po měsíci a něco jsem se dostala na pěkných 68kg.. Je to teda dřina jako bejk, ale stojí to za to.. Musím ale podotknout, že ty kila co jsem shodila bylo vlastně jen posilováním, zpevněním těla a asi půl měsíce jsem začala jezdit na kole nebo rotopedu, obden cca16km, což je asi 600kj… Myslím si že jsem na správné cestě. Je to jen a jen o vůli a hlavně si dát ňákou motivaci, a reálný cíl..
  Samozřejmně že jsem vyřadila veškeré sladké, ale co si budem namlouvat, tělo si o ten cukr stejnak někdy řekne, zaháním to vodou nebo jablkem.. Co říkáš?
  Moc mi tady ten web pomohl a za to VŠEM děkuji

 157. Miro Veselý 27. května 2010

  Maziik zhubnout za měsíc 4 kila je naprosto ideální tempo. Za výsledky hubnutí stojí zejména omezení sladkostí a jiných nezdravých věcí. Gratuluji ti k výsledku. Nyní se dostáváš do dobré kondice. Hubnutí se začne spomalovat. Radím, zaměř se nyní již na vytváření procesů, a návyků, ktoré zamezí, aby se ti ta kila v budoucnu vrátili. Nicméně ješte jednou gratuluji k výsledkům při hubnutí. Předpokládám, že nyní se cítíš podstatně lépe, s lepší kondicí. Přeji ti tom.

  Opatrně se sladkostma. Jestli cvičíš, tělo nejprve pálí cukr. Pak pomalu začíná přidávat jako palivo i tuk. Jestli neděláš silový trénink, sněz za den pouze kolom 150 až 200 gramů sacharidů.

 158. Maziik 27. května 2010

  Jejda to je velice potěšujíci správa… Děkuju Miro :-)
  Jinač k tomu sladkýmu, já si raději dám místo čoko sťavnaté jablko, odnaučila jsem se i sladit kavu a čaj a piju jen neochucené vody, velice mi to prospívá… Ano cítím se teď fajn, kor když si oblíkám věci které mi začínají být volný, to je bomba… Přes den se neobejdu bez zeleniny, to ani náhodou, takže taky dobrý… Uplně jsi mi zvedl náladu :-)
  Jo a máš pravdu že se to hubnutí začalo zpomalovat, ty 4 kg jsem shodila bez problémů a ty zbylí jdou tíž..
  Já mám špatnou vlastnost, já když mám nervíky tak musím jíst, takže se zkouším nenervovat, což při mém zaměstnání není až tak možné….
  Tak jo já jdu pokračovat v sebezdokonalování:-).Až budou nějaké vysledky, dám vědět.. Děkuju a měj fajn den

 159. Miro Veselý 27. května 2010

  Maziik když máš nervy tak NEMUSÍŠ jíst. Pouze si to povolíš. Každá výmluva se hodí. Čili buď dělej něco proti tomu abys měla nervy, a nebo so přitom nepovol ulítnout. S velkýma dávkama zeleniny denně se hubne mnohem snáz. Člověk pak necítí hlad a sní mnohem méně. Držím palce.

 160. naty 8. června 2010

  Ahoj potrebuju schodit bricho do zitra tak mi nak poradne prosim Dekuji

 161. Pavlína 26. června 2010

  ahoj všem;-) chtěla jsem se zeptat jak se dá zjistit jestli mám nadváhu a nebo je to vše ok…. protože by mě to zajímalo a nevím jak se to dá vypočítat…. a nikde to nemůžu najít tak jsem našla tady tu zajímavou stránku, registrovala jsem se sem a viadá dobře;-) aji tady dost lidí píše, tak jsem si řekla že to taky zkusím, jinak nikam moc nepíšu…. ale řekla jsem si že to skusím, poradí mi někdo? klidně pište na e-mail…. ocením každou radu…. děkuji Pavlína

 162. Miro Veselý 27. června 2010

  Pavlína jestli máš pas méně jak 80 centi, z hlediska zdraví je vše v pořádku a hubnití není na místě. Pakliže nemáš dokonalou figuru, uprav životní styl na zdravé jídlo a věnuj čas cvičení.

 163. Lucka 15. července 2010

  Ahoj prosím o pomoc měřím 165 cm a vážím 58 kg.Nevíte jak bych mohla asi tak 6 kilo rychle zhubnout ? mám široký boky a to taky nevím snažím se cvičit a držet i dietu ale když mamka udělá něco dobrýho nezdravýho tak prostě neodolám.Už se snažím hubnout asi 2 skoro 3 roky ale nejde to.Prosím zkuste poradit :((

 164. CocaColca 15. července 2010

  Dobrý večer, je mi 14, měřím asi 178cm a vážím 67 kg. Viditelně tlustá nejsem, stejně se mi ale ve škole smějí. Chtěla bych alespoň trošku zhubnout , ale dospělí mě od toho odrazují. Jaký je nejlepší recept?Předem děkuji.

 165. Miro Veselý 16. července 2010

  Lucka boků se prakticky nemáš šanci zbavit. To bývá dáno geneticky a pakliže je máš širší, pak s tím nepohneš. Můžeš cvičit ramena abys to opticky vykompenzovala, jestli cvičíš přímo boky, pak je zvětšuješ (o mohutnější svaly). Hubnutím si při tvých mírách spíše ublížíš, spomalíš metabolizmus.

 166. Miro Veselý 16. července 2010

  CocaColca ve tvém věku je jakékoli hubnutí naprostý nesmysl. Jestli se ti smějí, zajisté to nené pro tvůj vzhled. Pokus se přečíst si knížku třeba Carnegi: jak si najít a udržet přátele. Pak dodrž vše co tam je napsáno a za několik měsícú tě všichni budou uznávat a zvát k sobě. To, zda se děcka někomu smějí opravdu není věcí dizajnu. Pohni se svým sebehodnocením.

 167. majulka 30. července 2010

  Ahojky lidičky potřebovala bych poradit jak účině zhubnout za 1 měsíc alespon 10 kg. Je mi 15 let a vážím 65 kg a měřím 160 cm to znamená nadváha nevim jak se toho mám zbavit je mi děsně když mi ve třídě lidi nadávají jaká jsem koule.Moc vás prosím poradte.Děkuju Majulka

 168. Miro Veselý 30. července 2010

  majulka jestl si dáš motorovou pilou uříznout jednu nohu, mohlo by to vyjít. Neblbni. 10 kil nezhubne ani opravdu hodně tlustý člověk. Ve tvém věku si zaděláš na malér. Nic rychlé v životě nefunguje, tohle jsou pomalé procesy.

 169. Šárka 4. srpna 2010

  Ahoj… Potřebuju zhubnout.Vážím 70Kg,měřím 164cm a je mi 14 let… Když jsem byla mladší a bylo mi asi 12 let,váhu a výšku jsem měla stejnou-157cm a 57Kg.To si myslím,že bylo správné a taky jsem byla se svojí postavou spokojená.Teďka jsem o 2 roky starší a docela dost jsem za tu dobu přibrala.Diety jsem zkoušela,žádné prášky nebrala,ale jedla jsem v menších porcích a často.Každý den jsem si dala snídaní a dodržovala pitný režim vody.Hodně sportuji až do teď.Nestíhám to sice každý den,ale když už teda mám volno,tak si třeba vyjedu na kolem s mamkou,kdy najedem přes 75 Km.Rok jsem navštěvovala taneční kroužek,občas chodím běhat,jezdím na bruslích,plavu,lyžuju a všechno možný..A nepomáhá mi zhubnout..Rok jsem to omezila a zase jsem toužila být aspoň trochu štíhlá.A už nevím,co proto mám udělat.Už se stydím vyjít s kamarádama na veřejné koupaliště..Vždycky se na něco vymluvím,ale tohle nemůžu dělat pořád!! Prosíím poraďte :(:(

 170. Šárka 4. srpna 2010

  Chtěla bych nejvíc zhubnout ve stehnech,kde mám CELULITIDU!!! Pak zmenšit bříško..Jinak jsem se vším spokojená..

 171. Miro Veselý 4. srpna 2010

  Šárka do 18. let je hubnutí bez lékaře naprosto nevhodné a nebezpečné. Nemlsej, nepi sladkou kolu a jestli to nestačí, pak se poraď s lékařem. Dietním režimem by sis mohla navodit poruchy metabolismu. Věnuj se raději pohybu jako vzhledu.

 172. Kiki 5. srpna 2010

  Ahojky potřebovala bych zaručený recept jak zhubnout tak asi 10kg za měsíc a nenabrat zpátky to co zhubnu a nepřibrat ještě víc než kolik ted vážím.Zkouším méně jíst ale pak když to na mě příde snim na co přijdu možná ještě víc než když jim normálně,vážím 67kg a měřím 160cm.Nechci používat prášky a další chemikálie a nechci chodit do fitka tak mi prosím poradte díky Kiki

 173. Miro Veselý 6. srpna 2010

  Kiki nic takového při hubnutí se nedá dosáhnout. Hubnutí je pouze o stravě a sportu. Nikoli o rychlých změnách.

 174. hanula 9. srpna 2010

  ahoj,potrebovalka bych zhubnout je mi 13 merim 160 a vazim 50 kg. chtela bych tak tech 5-7kg zhubnout.us se snazim mesic a zhubla jsem jen 1 kg.není to málo?každý den chodím plavat a behat a furt nic.hlavne potrebuju zhubnout stehna…poradite mi nekdo?

 175. Dominika 9. srpna 2010

  Ahoj, je mi 17 let a chtěla jsem se zeptat jestli je možné zhubnout 20 kg za 4 měsíce? Že bych každý měsíc zhubla 5 kilo. A ještě bych měla dotaz jestli je lepší cvičit hodinu 3x týdně nebo 20-30minut každý den. Díky

 176. Monika 10. srpna 2010

  Ahoj,je mi 16 měřím 159 cm a vážím 54kg.Ještě vloni o prázdninách sem vážila 48 kg.Ale to sem pravidelně sportovala a měla dostatečný pohyb, ale kvůli zdravotním problémům jsem musela přestat. Ta dnešní váha mi ale moc nevad(i když by nebylo špatné ji snížit)í, spíš mi vadí můj “špek“ na břichu.Potřebovala bych zhubnout tak 5 cm. Jak to jde nejlépe? Poradí mi někdo?

 177. Natty 10. srpna 2010

  ahoj, chtela jsem se zeptat kolik se dá zhubnout ua mesíc? já sem kazdý den chodila plavat a běhat jenže jsem moc nejedla a zhubla jsem jenon 1 kg.a hlavně bych chtela aspon trochu zhubnout stehna.kvůli tomu běhám ale nevím jestli to stací.poradí mi nekdo?

 178. Miro Veselý 10. srpna 2010

  Natty za měsíc lze zhubnout 4 kila, pakliže máš z čeho hubnout. Jo a stehna bývají dány geneticky, s tím se boj nepovede. Jestli nemáš bříško, pak je hubnutí naprostý nesmysl.

 179. Mato 13. srpna 2010

  Hej vy ste nevím co kamos mnel 59 kilo a 152 cm a 11 kg zhubl za 18 dní a jenom jedel nekagoricke jídla a 2 hodky deně rychle chuze

 180. FraGGyyy10 13. srpna 2010

  Hej ja jdu jednou za týden na procházku (tak 6 km do kopce a po rovice)
  a zhubnu 2 kg ale pak večer se nacpu takze mne to nepomáha nevíte jak tomu mám zabránit ?? pls poradte

 181. Veronika 18. srpna 2010

  Já mám hrozný strach, že si nezvládnu navrhnout dostatečně pestrou stravu. Bojím se, že si tím mohu ublížit. Můžete mi doporučit nějaké knihy, abych pochopila ty zásady? Chtělo by to asi nějakou dummies edici… Nemám příliš v plánu zhubnout (max tak 3-4 kg), spíš jsem chtěla najet na preventivní režim.

 182. adinka811 28. srpna 2010

  ja sem hrozne tlusta takze potrebuju zhubnout je mi9let a dyztak vam to potom reknu a kdyz budu porad tlusta tak si budu stezovat

 183. dany 30. srpna 2010

  Chtěla jsem se zeptat dělám sport a mám hodně svalové hmoty a bohužel v tomhle sportu je sice potřebná ale já jsem hrozně mohutná a chtěla jsem se zeptat jestli jde svalová hmota zhubnout?děkuji předem za radu :)

 184. natalie 1. září 2010

  ahoj mam 14 let a mam 155cm a vazim 45KG zda se mi ze mam nadvahua i ostatne se sama sobe k moji postave nelibim chtela bych zhubnout aspon 5 kilo mate toho tady hodne k hubnuti ale ja uz ani nevim cemu mam verit nemuzete mi navrhnout jeste nejake dobre stranky o stravovani nebo doporucit nejakou tu knihu prosím? nebo nejake sporty ktere zabirají?

 185. Alena 4. října 2010

  Ahoj je mi 15 let mam 169 cm a vazim 65 kg vim ze sm tlusta a chtela bych zhubnout chtela bych zhubnout aspon 10 kg chtelůa bych poradit jak to mam zhubnout dekuji :D .. …..

 186. Miro Veselý 4. října 2010

  Alena jak zhubnout? Možná přečíst si celý tenhle web. Pak víš všechno.

 187. Eva 5. října 2010

  AHoj, chci se zeptat,je mi 21 let mám 159 cm a moje optimální váha je 50 kilo. Za poslední rok jsem přibrala 4 kila..a už pár měsíců se je snažím marně shodit dolů. Zkoušela jsem hladovky, všemožné diety, prakticky celý den jsem v pohybu a sednu si až večer…Na cvičení moc času nezbývá a stravovat se pravidelně jde taky s potížema. Ať se nacpávám jak cci nebo celý dny hladovím, vypadám pořád sejně, co mám dělat?

 188. Miro Veselý 5. října 2010

  Eva děláš všechno proto, abys tloustla. Nejíš, to až až večer. Předpokládám, že máš stres, hladovíš, necvičíš. To vše je nejčastější příčina obezity. Nastuduj si pravidla zdravé životosprávy a drž se jich. Zajisté nechceš trávit zbytek života jako tlustá vystresová ženská, co celý život hubne a pořád přibývá. Ty sama odpovídáš za svůj vzhled, zdraví, vitalitu. Ty děláš denně rozhodnutí. Přeji ti, ať jsou správná.

 189. Petr 8. října 2010

  Zavítal jsem sem, něco si přečet, ale myslím si, že něco je trochu přehnané. Hlavně odvažování jídla.
  Měl jsem 105 kg a měřím 177 cm. Jím pořád stejně, jen jsem se začal hýbat (několikrát týdně na brusle nebo na kole) a zhubnul jsem za 4 měsíce 10 kilo (a doufám, že to ještě půjde dolů).

 190. Miro Veselý 9. října 2010

  Petr není potřeba vážení jídla, pokud máš představu o tom co jíš. Hubnutí není jediná věc, co nás zajímá. Je vhodné jíst taky vhodné složení jídla ve smyslu sacharidy – bílkoviny – tuk. Pakliže si dovedeš tenhle propočet v hlavě udělt, vážení naprosto nemá smysl. Neublíží však alespoň několik dní sledovat pomocí energetických tabulek, co člověk vlastně jí.

 191. jana 12. října 2010

  Dobrý den,
  prošla sem si váš web a líbí se mi, s jakou upřímností píšete o hubnutí. z vlastní zkušenosti vím, že je na tom spoustu pravdy. Chtěla jsem vás požádat o radu. Přibližně pět let jsem dělala atletiku, ale před dvěma jsem odcestovala do zahraničí a kila šla rychle nahoru. Hlídám si jídelníček a obezitou netrpím. Díky atletice mám však nadbytek svalové hmoty (zejména na stehnech)a hodně se to odráží i na váze. Chci se proto zeptat, zda nemáte nějaký typ na to, jak se zbavit nadbytečných svalů. Není to ani tak z estetických, jako ze zdravotních důvodů (páteř, klouby). děkuji za odpověď

 192. Miro Veselý 12. října 2010

  jana na tohle nevím odpovědět. nehybnost svaly ničí, ale nejsem si jist, zda-li to je dobr nápad.

 193. Tereza 31. října 2010

  a kde jsou ty rady?? Spíš,aby jste jim pomohl hubnout a oni na to nemuseli myslet,tak na to ještě upozorňuješ a nepomáháš…tohle jsem si celý pročetla,ale nepomohlo mi to! Když to schrnu tak tam nemáš nic! chtěla sem aspoň kolikrát deně bych asi měla jíct kolik vypít vody atd… Ale tady prostě není nic.. !! jenom lidi lákáš na tu chuť,který se chtějí zbavit!! Sice si upřímný….ale nic jsem si z toho článku nevzala!! prostě HALUZ!

 194. Miro Veselý 1. listopadu 2010

  Je zde 164 článků, já se obávám, že si možná ani nic vzít nechcete.

 195. Te 17. listopadu 2010

  Dobrý den,
  Váš web mě velmi inspiroval.Mám 175cm/88kg,28let,stresové zaměstnání,nepravidelná strava,vášeň pro coca-colu.Jsem ten člověk,co jí vypije 2l denně a pak už vlastně nemusí ani moc jíst,jediná zdravá věc na mém jídelníčku je snídaně.Před třemi týdny jsem začala chodit hrát squash,chodím teď tak 2krát až třikrát týdně a zhubla jsem za tu dobu 3kg,což je víc než zdravý způsob 2 kg měsíčně ,ale samozřejmě jsem za to ráda a motivuje mě to dál,tak jsem našla Vaše stránky.
  Chci požádat o radu v plánování hubnutí,píšete,že je třeba stanovit si postupné reálné cíle – pokud bych jako první milník zvolila dobu do Štědrého dne,kolik tak přibližně kg je reálné si stanovit?

 196. Miro Veselý 17. listopadu 2010

  Plánujte raději cenimetry než kila. 2 kila (i centimetry) měsíčně je naprosto reálné.

 197. Klára 22. listopadu 2010

  Ahoj Miro, absolutně mě nadchl Tvůj web, žádný (jak se říká ) „med kolem úst“, nejlépe dokážou poradit stejně jen Ti, kdo si tím vším sami prošli.. je mi 21 let, při výšce 161 kg se houpu mezi 75-78 kg, nikdy jsem nebyla hubená, vlastně ani tak akorát a říkám si, že je nejvyšší věk s tím něco udělat. Párkrát se mi podařilo zhubnout 5-8 kg a většinou jsem se dokázala na váze udržet ( ve svých 14ti jsem měla šílených 96kg!!!bylo mi ze sebe samotné zle) vlastně doteď nikomu neukazuju fotky z dětství, protože bych se musela propadnou hanbou..
  Teď už ale vidím, že moje tělo trpí (jsem hrozně unavená, celulitida na stehnech, neforemné břicho), dříve jsem byla asi i přes vyšší váhu pevnější. Od příštího týdne jsem se přihlásila na kurzy STOB – tance a do toho ještě chodím 2x-3x týdně plavat, tak doufám, že společně s užitím rad z jídelníčku dosáhnu svých „vysněných“ 63 kg. Někdo si asi říká, že i to je moc, ale já jsem realista a když to půjde ještě níž, bude to jedině milé překvapení a ne zklamání, když to jinak nepůjde. Chci Ti moc poděkovat za „nakopnutí“ a určitě dám vědět, jak to jde, či nejde =)

 198. Miro Veselý 22. listopadu 2010

  Klára držím palce, ve STOBu by to mělo hladce fungovat. Základem však bude pořád jenom strava. Jestli má hubnutí fungovat, ty kalorie se nedají ošálit. Ať se ti daří.

 199. Michaela 7. prosince 2010

  ahoj miro, ja jsem misa a chtela bych od tebe nějakou radu jak nejrychleji zhubnout mam 47 kg a chtěla bych se snížit aspon na 43kg
  jestli mi můžeš poradit jak to udělat tak mi prosim porad ja chci v léte vypadat v plavkách štíhle.
  Ahoj Míša

 200. Miro Veselý 7. prosince 2010

  Michaela hubnutí z tak nízkého čísla na ještě nižší může být hodně nezdravé. Spíš se zaměř na to abys vypadala v plavkách zdravě. Pakliže ovšem nestojíš o vychrtlý look bledé anorektické dívky jenž vypadá jako 11-ti letý kluk.

 201. Karolína 8. prosince 2010

  Dobrý den,
  Váší webovou stránku sleduji už delší dobu, moc mě zaujala tak tedy má otázka. Mám stejný problém jako Michaela. Vážím 55 kg a chtěla bych do léta zhubnou alespoň 4 kila.Vím, že Vám tohle nepříjde rozumné, ale před letními prázdninami jsem měla 51 kg, nepříjde mi to zrovna nejveselejší přibrat za půl roku 4kg se snažením zdravější výživy.(Dostala jsem nabídku na modeling od mé známé, na castingu mi řekli, že jsem přibrala a že bych měla zhubnout.Tohle nehodlám poslouchat, jsem mladá na to abych držela nějaké šílené diety, ale zlepšení jídelníčku mi určitě neuškodí). Závodně tancuji a zdá se mi, že 4x týdně treninky mi moc neprospívají právě naopak, tedy hlavně mé stehna.Tance se vzdávat rozhodně nehodlám, jen si chci snažit zlepšit jídelníček(možná i dieta by mi prospěla, jenže všude se píše jak zhubnout 20 kilo apod., tak krutou dietu si myslím, že nepotřebuji.Byla bych moc ráda, kdyby jste mi odpověděl na otázku jak si zlepšit jídelníček při zhubnutí 4 kil, nebo jak nepřibrat a nebo ještě lépe jak zhubnout stehna, nebo napsat článek typu „O pár kilo méně či O něco lepší postava“ Předem děkuji za odpověď. Přeji pěkný zbytek dne.

 202. Miro Veselý 9. prosince 2010

  Karolína při těchto debatách naprosto chybí věk. Jestli ti je 45 a přibralas 4 kila za půl roku, je to špatné. Jestli ti je 17, pak je to spíše normální.

  Ze stehen se zhubnout nedá. Jestli je na tréningu zatěžujete, sval roste. Chcete tančit (příčina) ale nechcete sval (následek).

  Kritéria modelingu sou svázány s penězi lidí, jenž na dívkách vydělají. Ne na zdraví. Proto nedovedu dát smysluplější odpověď, než: neblázněte s modelingem. je to agresivní, nezdravý byznis, jenž vás po dvacítce vyplivne jako neupotřebitelnou starou ženskou. Co budete dělat pak?

  Není možno napsat článek jak se stravovat pro menší stehna. Čtěte, nalistujte si zdravou výživu, učte se. V tomhle vám nikdo nepomůže.

 203. Standa 10. prosince 2010

  Ahoj je mi 13 mám 70 Kg a 163 cm. Podle mě 7 kg ještě není taková nadváha ne(jako né že bych nechtěl tu nadváhu zhubnout nadváha jako nadváha)? Ale vypadám jak kdybych měl 100 Kg navíc mám i prsa z toho a fakt to nevypadá hezky :D. Už mě štve jak maj všichnu blbí kecy atd. a myslí si kdo ví jaký jsou chytrý když se smějou někomu kdo má břicho. Četli jsem něco už z těch článků a potřebova bych stejně poradit.
  dík

 204. sofie 21. prosince 2010

  ahoj je mi 12 let merim 165 cm a vazim 55 az 60 kg je to dobra vaha nebo spatna vaha ???

  chtela bych vedet jak na tom jsem bude nekdo tak hodny ktery tomuu rozumi a rekne mi spravnou odpoved???

 205. Jaroslav Hruška 2. ledna 2011

  já mám naprostej zmatek při vážení jídla. BMI kalkulačka mi vypočítala 9000 KJ denně. Jak mám asi zjistit kolik KJ má rohlík? Mrkev? A na všech výrobcých je :odhadováno na 100 g

 206. Zdenka 5. ledna 2011

  pro Jaroslav Hruška
  Na stránkách http://www.STOB.cz je databáze potravin, myslím dost obsáhlá.

 207. maile 7. ledna 2011

  ahoj je mi 13 a vážím s mojí malou vejškou 40kg .mam hrozně moc přebytečných tuků na břiše.prosím poraďte mi jak co nejrychleji zhubnout aspoň 5kg.díky(ps:měřím pod 150cm)

 208. nikk 10. ledna 2011

  ahoj, poradte prosím, jsem závislá na stravováni na intru, jak si mám upravit jídelníček??

 209. Miro Veselý 11. ledna 2011

  nikk moc málo dat na jakoukoli odpověď. Jestli strava na intru nesedí, musíš hledat jiná řešení.

 210. maile 12. ledna 2011

  odpovězte prosím

 211. Miro Veselý 13. ledna 2011

  maile na více místech zde je napsáno, že děti nemají hubnout a jakýkoli zásah musí (ne měl by, musí) řídit lékař, jinak je riziko trvalého poškození zdraví.

 212. Aleš 13. ledna 2011

  ahoj, měřím 175 cm, vážím 87 kg. Kolik by mohl být odhadem můj denní příjem v Kj, abych začal hubnout. (potřeboval bych napsat kolik Kj mám odhadem sníst v den, kdy hraju např. 1,5h fotbal a kolik Kj v den, kdy zrovna nesportuju) Jsem student..chtěl bych se dostat zpět na váhu 77 kg. děkuju za odpověď.

 213. Miro Veselý 13. ledna 2011

  Aleš já se obávám, že takhle přesně vám to nikdo neřekne. Jestli má být ve sportu výkon, musíte jíst a ne hubnout. Jestli hubnete, jezte pouze normálně. Do diéty bych nešel jestli ste student.

 214. Darek 26. ledna 2011

  Ahoj. Vážím něco přes 58,5 kg. Měřím 171cm. Je mi 18 let. Nevíte, jak mám zhubnout? Hubnu přibližně 400gramů/den. Zdá se mi to moc málo. Chtěl bych tak na 52-47kilo. Nevíte, co bych měl ještě dělat, popř. nedělat? Na cvičení už moc sílu nemám po celém dni ve škole. Děkuju za odpověď.

 215. Miro Veselý 26. ledna 2011

  Darek předně nemáš moc čísla vhodná na hubnutí. Hubhout téměř púl kila za den to je naprosto nesmyslné. Jestli to je pravda a trvá to víc jak týden tak utíkej k lékaři a to bez prodlení. Při tvé normální váze to bude spíše těžká ztráta tekutin, než hubnutí a múže se jednat o vážné onemocnění.

 216. Darek 26. ledna 2011

  Já mám zas pocit, že hubnu pomalu a málo. Snažím se nejíst a hodně cvičit. Problém je, že často omdlívám. Hlavně v tělocviku. Profesorka už mi chce kontrolovat svačiny, ale já vážně nemám chuť jíst víc, jak polovinu jablka. A tekutin mám dost. Denně vypiju cca 2 litry zeleného čaje. Prý se po něm hubne, je to pravda? Mám pocit, že ze svých spolužáků jsem nejtlustší, chtěl bych to změnit.

 217. Miro Veselý 26. ledna 2011

  Darek já vás neviděl, ale z toho, co zde píšete bych vám na rovinu řekl, že by mohlo stát za úvahu, aby ste se podíval po některé knížce na téma mentální anorexe. Netvrdím, že je to váš případ, ale jisté znaky zde z toho co píšete, cítím. Jestli ve škole sníte púl jabka pak se nedivte že nemáte sílu cvičit. Tohle je cesta k pomalému metabolizmu. Jestli pak budete chtít hubnout, ostane vám hladovění => mentální anorexe, zdraví v hajzlu. Jestli začnete jíst, budete tloustnout. Opravdu si to raději pořádně prostudujte.

 218. Veronika 30. ledna 2011

  Ahoj lidi ;) je mi 15 let,před rokem jsem vážila 69 kg..byla jsem taková „silnější“ :D no a tedka po roce vážím 58 kg.. chtěla bych vám poradit jak zhubnout,je to celkem jednoduchej princip..Musíte mít hlavně nějakou inspiraci ,silnou vůli,a nesmíte to hned vzdát..u mě to začalo tak,že jsem se jednoho krásného dne naštvala a přestala jsem jíst..(vím,že to byla blbost,ale prostě jsme to udělala) váha mi začala klesat a všichni mi říkali jak moc jsme zhubla atd…já měla z toho dobrý pocit (a to byla moje inspirace) a jsem přišla na to,že když omezím nějaké potraviny,budu jíst v menších porcích a budu se víc hýbat tak to půjde skoro samo..tak tedka jím ráno jogurt a piškoty (vcelku ráno si dám cokoliv) potom menší oběd,pak na svačinu si dám ovoce a na večeři si dám nějakou zeleninu..musíte příjt na potraviny,které jsou zdravé a navíc vám budou chutnat a tak si vbec nebudete myslet,že nějaou dietu držíte,budete se cítit skvěle a pomalu vám pujde hmotnost dolu a dolu..já si dala takové předsevzetí že chci docílit 53-55kg..měřím 168cm..nevim jestli se mě to podaří,ale už když si to řeknu tak zpětně,tak je to velký úspěch 10 kg za rok ;) tak doufám,že jsme aspon trchu poradila ..jinak doporučuju cvičení Zumby a skákaní přes švihadlo,rotoped a běhání…a fakt silnou vůli…já když si řkenu,že budu cvičit,tak cvičím i dvě hodiny..nejefektivnější je cvičit dvě hodiny,protože pulhodiny spalujete cukry atd..a potom teprve tuky,,tak skvělou zábavu :)

 219. Darek 30. ledna 2011

  Dobrý večer.
  Nadále se mi daří hubnout +-400 gramů za den. Jsem moc rád, ale zdá se mi to málo. Ve škole se mi pořád smějí, že mám anorexii, ale mi se nezdá. oni jsou štíhlí, oni to neřeší.
  Jen jsem se chtěl zeptat na nějaké efektivnější hubnutí.

 220. Miro Veselý 31. ledna 2011

  Darek pokud se chceš zabít, opravdu existují efektivnější a rychlejší zpúsoby.

 221. Darin 7. února 2011

  Darek, za chvili s tebe bude kostra jsi nemocny bez se lecit kdyz ti to prijde malo,tohle by se melo zhazovat max.za tyden a ne za den!!!

 222. lili 7. února 2011

  Dobrý den měřím 153cm a vážím 44,5kg-je to hodně? popřípadě bych potřebovala poradit náká základní právidla o tom jak shubnout tak 2-3 kila. Předem děkuji,máte to tu opravdu dost poučné

 223. Makinka 9. února 2011

  Popovídám svůj příběh. Jsem napůl ze Slovenska a jak víte, Slováci jsou velice temperamentní, společenský, a hlavně velice žravý národ. A to se přeneslo i do naší kuchyně a stravy, když jsem byla mladší. Na základce nebyl problém pro mě nejíst do 10 hod, pak jsem sluplnula 5 rohlíků s máslem a se salámem, oběd ve škole, pak doma a pořád se něco nosilo na stůl. Hrozná kvanta jídla. Pamatuju že jsem chodila pořád do spíšky a ujídala čokoládu, a nedala jsem si pokoj, dokud nebyla fuč celá. A hlavně strašně těžká, smažená, tučná jídla…Tak si nakonec dokážete představit jak jsem mohla vypadat…. Naštěstí ne jak sud sádla, protože jsem byla vzdycky sportovní typ člověka. Plavala jsem ,dělala jsem sportovní gymnastiku(i přes špeky jsem dělala šňůry jako by se nechumelilo), ráda jsem jezdila na kole, lyžovala od mala….atd. To byl problém…myslela jsem si: Když mám pohyb tak můžu sníst cokoliv aniž bych přibrala… Chááá veliká chyba….Takže ve druháku na gymplu jsem vážila pří výšce 166 cm 70 kg!!!
  Kde nastal zvrat??? Nejříve jsem přestala mít chutě večer po antikoncepci, pak jsem začala pracovat, nejdříve za barem po večerech o víkendech, jinak brigády ve vinohradě…Postupně jsem shodila na 63 kg a připadala jsem si fajn. Pak přišel můj nynější přítel a řekl mi že pořád to není ono…V té chvíli mě to zarazilo a nechápala jsem to, vypadala jsem přece mnohem hůř,ale tak on mě neznal ani z fotek…Po pár hádkách jsme se na měsíc odloučili a já měla jen práci a ze smutku jsem neměla vůbec chuť k jídlu(moje obživa byla pouze voda a pár hrstí suchých korflakeů)Dostala jsem se na 55 kg! a to už bylo moc málo,taky jsem se necítila…Přítel mě sice moc žádal ať se k němu vrátím, ale jen ať se už se sebou netrápím a jsem spokojená hlavně já se sebou. Ted´ mám asi 58 kg, studuji, bydlíme spolu a váhu nikdy řešit nepřestanu protože už jsem si na to zvykla se hlídat, jediné čím se udržuji, je počítat kalorie a věřte, není to nic světoborného, pomůže vám tato stránka: http://www.kaloricketabulky.cz P.S. a sladké si neodpustím:-)

 224. Makinka 9. února 2011

  Darek, jsi určitě milý a hodný člověk, pokud si z tebe utahují spolužáci, nemyslíš, že to je kvůli tomu, že jseš hubený. Na to že jsi o hlavu vyšší tak vážíš tolik co já. Co tě k tomu vede, abys nejedl?

 225. Darek 10. února 2011

  Makinka, no, já bych chtěl celkem dělat modeling. Navíc všichni kluci kolem mě jsou hodně hubení. A kdybych pro hubenost umřel, vůbec by mi to nevadilo. Už jednou jsem zhubnul na cca 50 kilo. Teď mi to moc chybí. Rodiče sice nadávají, že jsem hubený, ale já to asi vidím jinak. Prostě velikost M je moc. Už mi zase normálně fungují orgány (při těch 50 to nebylo ono). Teď chci dojít na 52, ale kdybych se dostal na 47, vůbec by mi to nevadilo. Prostě.. když jsem hodně hubený, přestávám vnímat okolní svět. To je to, co chci.

 226. Miro Veselý 11. února 2011

  Darek je jasné, že říci si nedáš. Nepředpokládám, že si vemeš co i jenom jedno z mých slov k srdci. Čili já je napíši a ty je múžeš ignorovat.

  Modeling je postaven na konstrukci modelu krásy. To se řídí pravidly. Pole těch seš zajímavý těch pár chvil svého nejlepšího mládí. Pak seš naprosto bezcenný. Světla reflektorú zamíří na mladší a hubenější kluky a holky. Nemáš pocit, že dát život za pár chvil které bez tak vydělají někomu jinému je riskování života hodně nevýhodná cena? Volá se to manipulace. Podlehls vizi. Nenech se zničit. Zajdi k lékaři, dokud není pozdě. Alespoň si kup některou knížku o mentální anorexii, nebo poruše příjmu potravy. Ať víš, jak velikou blbost na sobě provádíš.

 227. Darek 12. února 2011

  Stačilo by mi jednou udělat nějaké fotky až budu hubený (mezi 52-47 kg). Je to můj sen na tu váhu znovu zhubnout. Mohl bych pak na to vzpomínat. Můj život nemá moc cenu, tak proč bych se nemohl cítit dobře a třeba pro to umřít? Je to moje volba, znovu do léčebny nechci. Chtěl jsem na této stránce jen požádat o radu jak efektivněji hubnout.

 228. Miro Veselý 14. února 2011

  Darek ty ale nechceš hubnout efektivně. Ty hubneš destruktivně a v tom ti zde neporadíme. Zde hubnou tlouštíci směrem k normálu, nikoli normální směrem ke smrti. Lituji. Darku, co píšeš smrdí spíše depresí.

 229. lili 25. února 2011

  Dobrý den měřím 153cm a vážím 44,5kg-je to hodně? popřípadě bych potřebovala poradit náká základní právidla o tom jak shubnout tak 2-3 kila. Předem děkuji,máte to tu opravdu dost poučné

  prosím odpověste mi je to opravdu důležité-pro mě děkuju :-D

 230. Miro Veselý 25. února 2011

  lili ty čísla nevypadají moc na hubnutí.

 231. lili 27. února 2011

  Děkuju ti moc že si mi odpověděl tkhle vím jak na tom jsem.Jsem ti za to vděčná,dík za radu :-D

 232. kájulka 6. března 2011

  Ahojky miro chtěla by jsem poradit je mi 13 let měřím 160 a vážím 70 kilo před rokem jsem měla 63 a pak se to nějak zvrtlo chtěla bych poradit jak to zhubnout tak aspon na 62 prosím hraju sport ve škole taky sportuju a reprezentuju školu ale potřebovala by jsem motivaci ale nehci aby o tom věděli rodiče atd. prosím jinak dík

 233. Miro Veselý 6. března 2011

  kájulka v dětství je hubnutí riskantní, je li nutné, musí jej řídit lékař.

 234. adéla 13. března 2011

  Ahoj je mi 14 let a meřím 153cm dříve jsem vážila něco mezi 49 a 50kg poté jsem zhubla na 39-40kg ani nevím ják se mi to povedlo ale mezi tím jsem šla na 14letou prohlídku k doktorce a ta mi řekla že usím přibrat jinak že má podezření na anorexii což se mi zdálo jako absurdita a tak jsem si řekla že tohle prostě není pravda no a začala jsem jíst o něco víc po měsíci jsem přibrala na 41kg nejdřív to moc nešlo ale snažila jsem se jíst jídla s větší energetickou hodnotou no a ted vážím 44,3kg nejak tak.No a jsem s tím nespoojená chtěla bych alespon na 42kg zase zhubnout připadám si taová trochu oplácaná na břichu a přitom cvičím každý den běhám a snažímse jíst mírně ale někdy si k obědu dám víc jídla nejím moc teplé a mín piju myslíte že je to tím? prosím napište mi radu DĚKUJI

 235. D. 13. března 2011

  Ahoj!
  Je mi 12 let vážím 68 kg a měřím 168 cm. Ze své váhy jsem moc smutná. Nerada bych jednou skončila se 100 kg a chtěla bych moc zhubnout. Vlastně zrovna si píšu jídelníček. Už moji rodiče měli se svojí váhou nemalé problémy a já se prostě moc bojím. Mamka moje zhubla za svůj život skoro 80 kg! Ted je hubená a má krásnou postavu ale musím myslet na to co si za svůj život musela projít. Můj tatka je tak akorát prostě chlap :-). Měří asi 185 cm a co si budem na mé váze a výšce bude mít podíl asi i ta genetika. No horší je to že ted ve škole právě probíráme toto téma a řekněme že naše ůča je taková hrubá třeba můj spolužák váží asi 70 kg a ona se mu normálně posmívá a ponižuje! Je mi z toho smutno a jeho moc líto ale zároven lituju i sebe. Mě nikdo ve škole nepomlouvá že jsem tlustá alespon né mě do očí ale i tak…Porad mi prosíím jak mám zhubnout co nejrychleji :-) jedna kalkulačka mi řekla že nemám hubnout a jenomupravit jídelníček je to pravda? A zvýšit pohyb prý…:).

 236. Margrethe 13. března 2011

  Adél spíš se snaž váhu si udržet. Ted mi je 16. Ve 14 jsem taky pořád chtěla hubnout ale čím víc jsem se hlídala tím to bylo horší. Ve finále jsem přibrala o 10 kilo a teď to zase pracně schazuju. Navíc za chvíli se vyloupneš protože dospíváš takže ty dve kila se ztratí hned ;-)

 237. Sirana 14. března 2011

  Ahoj Miro,
  Mám na Vás dotaz. Zhruba rok držím dietu a chtěla bych se ubezpečit, že to co dělám, dělám aspoň z převážné většiny dobře a že si tím moc neškodím.
  Je mi 19, měřím 165 cm. Co si pamatuju, vždy jsem byla silnější, v extrému jsem měla 78kg. Od loňského roku, kdy jsem byla na 72kg jsem zhubla na 60 plus ještě bych chtěla tak 2-3kg shodit. Denně jím asi 5000-6000 kj, snažím se pít dostatek tekutin, omezila jsem kávu a sladké nápoje. Stravuji se 5 za den, přičemž vařím z různých knih s recepty při dietě. Přiznávám, že na cvičení jsem líná, ale moji dva psi mě k procházce donutí. Druhá věc k přiznání je, že ne celá rodina jí jako já, čímž mi dělají chutě- a tak si vždy první víkend v měsíci dám 2 dny, kdy sním na co mi chuť přijde. Léto a Vánoce z části vysadím. Po dosažení oné „vysněné“ váhy bych chtěla přejít na 8000kj na den a tím se udržet.
  Je v tom nějaký háček?

 238. Miro Veselý 15. března 2011

  Sirana máš pár kil navrch, to není dúvod na tak drastické omezení příjmu jídla. K tomu ty výjimky, to bych viděl černě. Múže se ti zpomalit metabolismus. Raději jeď na větších číslech a drž se toho dlouhodobě.

 239. Dominika 20. března 2011

  Ahoj!
  Jmenuji se Dominika je mi 12 let a vážím 68 kg a měřím něco kolem 165 cm. Váhu jsem trošku zdědila po rodičích. Jsem hodně vysoká a prostě mě připadá že jsem strašně ,,mohutná“ . Ve škole mě nidko neuráží a neposmívá a taky jsem za to ráda! Moje mamka váží asi 71 kg
  a dřívě měla něco kolem 100 kg. Můj taťka váží taky něco kolem 100 kg a měři asi 185 cm. Nyní se snažím držet na své váze. Nedržím dietu
  pouze jsem si upravila jídelníček a obohatila ho o nějakou tu zeleninu a ovoce. Bohužel jsem takový typ že to prostě poruším! Co mám dělat
  abych alespoň zhubla na těch 60? Prosím, bude takové upravení jídelníčku stačit?

 240. Miro Veselý 20. března 2011

  Dominika jak zde již bylo mnohokrát opakováno, hubnutí dětí musí řídit lékař a to pouze je li hubnutí nutné. Upravení jídelníčku ve prospěch ovoce a zeleniny je skvělý nápad. Raději než jakékoliv omezení ve stravování se zaměř na pohyb.

 241. Veronika 24. března 2011

  Ahoj.. Potřebuju poradit…Měřím 174 cm a vážím 62 kg.. Ale chtěla bych to dát na 56… Potřebuju vědět,jak zhubnout,ale né pomalu,trošku rychlejším postupem,…Ráda cvičím,takže pohyb mám,ale nevím co se týče jídla, co přesně můžu a jaké množství a taky kolikrát denně… Mám celkem alergii na ovoce a zeleninu,můžu banán, okurky a ředkvičky a hroznové víno..Toť vše… zkoušela jsem držet dietu tím stylem,že jsem ze začátku skoro nic nejédla,ted jsem zacala jist normalne a nabrala jsem dve kila..Predtim jsem mela 66… Nechci jít zase nahoru… Jen dolů… Předem děkuji za radu…

 242. 300kg 25. března 2011

  pomoc musim zhubnout 300kg sqd

 243. Jirka 26. března 2011

  Veroniko tak na těch 56 zapoměn,to už je moc málo. Při 174 bys vypadala jako špejle. Udržuj se okolo těch 62,a rozhodně nedrž diety že nic nejíš,ničíš si celý organismus kvuli nedostatku živin. Přečti si tyhle stránky celé. PS: nechápu jak někdo muže mít alergii na zeleninu. Prostě řekni že ti moc nešmakuje a hotovo ;)

 244. Zdenka 26. března 2011

  Zdravím, potřebovala bych poradit.
  Vždy jsem pravidelně sportovala, minimálně 4krát v týdnu. Nikdy jsem tedy neměla problémy s váhou, přestože jsem často jedla nezdravě- ve fastfoodech, pozdě večer, tabulku čokolády denně,..
  Kvůli problémům s achilovkou jsem musela během minulého půlroku výrazně omezit pohyb a nebrala jsem cca 8kg. Ani nejde o příbytek na váze, ale z vysportovaného těla se stalo tělo oplácané.
  Přestala jsem tedy pít všechny slazené nápoje i kávu, přestala se stravovat nezdravě a dokonce nejím ani čokoládu. Jím pravidelně a v malých porcích, k večeři jen zeleninové saláty,..přestala jsem jíst bílé pečivo.
  Ale přes veškerou snahu se mi za poslední dva měsíce nepodařilo shodit ani půl kg.
  Co můžu dělat?
  Prosím, poraďte!
  Děkuji

 245. Miro Veselý 26. března 2011

  Zdenka jestli máš opravdu nadbytečné tukové zásoby, pak musíš snížit příjem asi o 2 tisíc kJ na den proti tomu, co by ti s váhou nehlo. Čili udělej si analýzu jídla. Váha, energetické tabulky a výpočet. Jdi na nějakých 8 000 kJ na den pro začátek.

 246. Kristýna 27. března 2011

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jestli existují nějaké sladkosti, které se dají občas při dietě sníst? Mám totiž opravdu velké chutě na sladké, ještě jsem svoji dietu neporušila, ale nemám k tomu daleko. Dále se chci zeptat, zda si dají porce přepočétávat jinak než na kcal. Je to pro mě velmi nepřijemné. Raději bych věděla, že si mám dát k snídani dva plátky tmavého pečiva a ne tři nebo že si mám dát k svačině dva plátky tmavého pečiva a ovoce nebo podobně. Prosím, poraďte. Děkuji.

 247. Miro Veselý 28. března 2011

  Kristýna zkus umělé sladidlo huxol, tekuté kápnout třeba do nízkotučného tvarohu. Žel, umělá sladidla jsou podezřelá z rizika onemocnění rakovinou, čili těžká volba.

  Přepočty na plátky chleba si udělej nejlépe sama. Pár krát odvážíš chléb a příště již víš odhadnout, kolik to je.

 248. lenka 31. března 2011

  Někde jsem slyšela,že hodně pití vody(asi 2-3l),,prolévají pupek“ a tak ho zvětšují,je to pravda.A také bych se ráda zeptala jestli opravdu tak hodně vadí,že se jí jen 2×denně protože já se tohoto zlyzvyku snažím zbavit aspoň tak půlroku a neumím to vydržet prostě si neumím třeba mou normální snídani(např:težký chléb se sýre plus jablko)rozvrhnout a rozdělit na snídani a svačinu,prostě se nikdy nedokážu přemoci a to jablko sním i svačině a pak jím až oběd k němuž také sním poměrně dost věcí,které si nedokážu rozvrhnout do úseků.Nemáte nějakou radu,nebo nápad já nevím třeba si dát hlavu pod vodu? :-D prosím odepiště už nevím jak dál….

 249. Miro Veselý 31. března 2011

  lenka voda s pupkem nic nedělá, je potřeba pravidelně pít. Naproti tomu jíst pouze 2× denně je spolehlivá cesta k obezitě.

 250. lucik 5. dubna 2011

  Dobrý den bude mi 19 měřím 168cm a 57kg za posledních 7 týdnů jsem dala dolů 5-6 kg a teď jsem si přečetla že se hodně lidem stane to, že zhubnou a pak se jim to zastaví..jde tomu nějak předejít? (chci mít 52kg) a mám ještě problém, po mé dietě (není drastická) mi modrají nohy, nevíte čím to je?

 251. paja 6. dubna 2011

  Zdravim. Mam problem se svou vahou. Merim neco pres 185cm, je mi 16 let a vazim okolo 75kg. Nejak zvlast to poznat neni, jen me ta vaha trochu strasi, jelikoz jsem posledni dobou zacal rychle pribirat, prestoze do vysky uz moc nerostu.

 252. tj 7. dubna 2011

  Zdravím. Před 3 týdny jsem změnil svůj jídelníček dle Vašich rad, jím už prakticky jenom zeleninu, tmavé pečivo, rýži, kuřecí maso, sem tam těstoviny nebo brambory. Piju prakticky jenom vodu. Nejsem schopen říct, kolik to dělá kJ, např. obědový salát nedokážu zvážit, netuším kolik energie má které pečivo apod., ale zcela jistě je to za den výrazně méně, než jsem měl dřív. Ze 103 kg jsem asi po pěti dnech ztratil 2 kg, ale od té doby naprosto nic, ani půl kila. Dá se z toho usuzovat, že dělám něco špatně, nebo je to jakýsi „přeprogramovávací“ čas, během kterého nelze očekávat hubnutí? Nejde mi o to zhubnout přes noc, je mi jasné že je to běh na dlouhou trať, ale nejsem si jistý, jestli nedělám něco špatně, jestli jsou podobné „přestávky“ normální. Díky za rady. TJ

 253. Miro Veselý 7. dubna 2011

  tj při 103 kilech bych to viděl na hubnutí tak snad kilo týdně. Jestli váha stojí, papáte více, než je potřeba a tomu vážení jaksi neutečete. bez znalostí alespoň orientačních kolik energie co má se nehnete.

 254. paja 13. dubna 2011

  Jinak, kolik asi spálím kalorii, když denně nachodím cca 3km?

 255. paja 15. dubna 2011

  Jinak abych to upřesnil. Dříve jsem měl denní hodnotu podle toho, co jsem sečetl tak 6500kj, 90g bílkovin, 204 sacharidů, 40g tuků a 390mg cholesterolu. Nyní jsem to omezil na 2 845kJ, 41,40g bílkovin, 73,80g scharidů, 23,80g tuků a 331,00mg cholesterolu. Předtím váha stála, kolik bych nyní mohl zhruba zhubnout do léta, pokud nyní mám 78kg a výšku 185cm?

 256. ptacisko 18. dubna 2011

  Co chceš ještě paja hubnout? Máš normální váhu. Pokud nejsi s něčím spokojený, tak spíše pracuj na zpevnění postavy.

  Ono paja nachodit 3km může být při tvé váze 250 kcal nebo také 500 kcal. Záleží na rychlosti chůze a na terénu.

  Těmto stránkám fandím. Sám jsem ještě před nalezením těchto stránek udělal podobné rozhodnutí. Rozhodl jsem se změnit životosprávu s tím, že hubnutí bude vlastně vedlejší efekt, ač požadovaný. Takže se člověk pak nehroutí, když se zrovna váha nehýbá, maximálně to zamrzí. A i lidem v okolí říkám, že nemají čekat zázračný návod. Jediné, co funguje je: Jíst, nežrat (a hlídat skladbu) a pohyb, pohyb a ještě jednou pohyb. Díky tomu už jsem za 9 měsíců dal dolů 34 kilo.

 257. Terka 18. dubna 2011

  No já nevím.. mám takový problém, že mě kolikrát ani nenapadne jíst, třeba dnes jsem měla jen gulášovou polévku, kterou bych ani neměla, kdyby mi ji taťka neudělal :D Opravdu nejsem hubená, naopak, tohle mi škodí, vím, ale nevím co s tím udělat, možná tak si dávat budíka .. ehm.. ale i tak, když jsem si sestavila takový ideální jídelníček je to okolo 3 000 kJ, při čemž pochybuji, že snídani ( 1000 kJ z celkového počtu ) vůbec budu stíhat. Takže v podstatě.. ať už sportuju sebe víc nemohu zhubnout. To navíc mám se sportem trochu problém. Ne se sportem, ale se srdcem. Stačí 1 km na kole a tep se mi vyšplhá na 150/ min i víc, na tlak se ani neptejte. Prý následek puberty.. Mělo by se to spravit časem, nebo léky na uklidnění. Jinak jsem naprosto zdravý člověk :D Nějaké rady, prosím? =) :D

 258. Miro Veselý 18. dubna 2011

  Terka něco si k hubnutí načti, pak tě nenapadne tak šílená věc, jako 3000 kJ na den. To je moc málo.

 259. zdena 19. dubna 2011

  dobrý den prosím o radu,je mi 40let ,před třemi měsíci jsem vážila 77kg ,držím redukční dietu o 4100kj,tet vážím 63 váha je už tři týdny na stejné hodnotě,víc sportovat nemužu ,cvičím co druhý den doma protože mám roční dítě ale při mé výšce 153 jsem stále s velkou nadváhou co dál,mám snížit příjem?

 260. Miro Veselý 19. dubna 2011

  zdena poraďte se s lékařem. 4100 kJ je moc málo, zničíte si zdraví takhle…

 261. zdena 19. dubna 2011

  děkuji za odpověd,4100kj je rada mého lékaře s přesným jídelníčkem,jen jsem chtěla vědět proč už nehubnu a váha stojí,štítnou žlázu mám v pořádku ale při jídelníčku 6500kj jsem rok vytrvale tloustla a přibrala 9 kg

 262. Miro Veselý 19. dubna 2011

  zdena pak nedovedu radit.

 263. bla156 21. dubna 2011

  Jaktože je pod takovým blábolem tak mocná diskuze?:D

 264. Me 22. dubna 2011

  Zdravím, Miro, Váš web a Vy jste pro mě inspirací, takže i já jsem se rozhodla se svými „mišelinkami“ něco dělat. Začala jsem jíst 5x denně, pošťourala se v energetických obsazích jídla a upravila jídelníček, začala pravidelně cvičit. Za 4 měsíce mám dole 9 kg. Ale jak píšete, hudnutí je pomalé :o)

 265. Miro Veselý 26. dubna 2011

  bla156 možná proto, že lidé nečtou a hned se ptají… :-)

 266. Miro Veselý 26. dubna 2011

  Me gratuliji, to sou skvělé výsledky!

 267. Lucka 19. května 2011

  Každé ráno mám k snídaní ovesné vločky. Vím, že jsou docela výživné. Chci trochu zhubnout. Mohu je jíst i nadále? :)

 268. Miro Veselý 19. května 2011

  Lucka jasně. Dej těch 40 – 50 gramú (menší púlka hrnku) k tomu něco bílkovin, třeba kus sýra a hodně veliký kedluben. Lžíčku olivového oleje a máš solidní základ dne i hubnutí.

 269. Míša 9. června 2011

  Ahoj je mi 14 let, měřím 170 cm a vážím 59 kg, mám tlusté stehna, zadek a špek na břichu. Jím asi 5x denně po malých porích, sportuju každý den, jezdím na koni, plav, občas běhám, a posiluju tak 3x týdně. Jám ovoce a zeleninu, snažim se nejist sladké, nejim ani mastná jídla, omezuju to. Nemohl bys mi napsat jídelníček co mám jíst nebo aspon so jíst a čemu se vyhnout jo a nepiš jže jsem naa hubnutí příliš mladá a že jsem v pubetě ..to slyším furt..díky

 270. Miro Veselý 9. června 2011

  Míša pouze vůl ti bude doporučovat hubnutí.

 271. nela 11. června 2011

  dobrý den co mám vše dělat abych zhubla tetka v poslední době cvičím podle sebe.běhám jen když se mi chce.jsem asi 136cm a vážím asi39kg.pomožte mi prosím jak zhubnout do týdne?.moc sladkostí nemám.co my pomuže??

 272. Danielka 11. června 2011

  Ahoj potřebuju pomoct s mojí váhou je mi 12 měřím 168 cm a vážím 65 kg s mojí vysportovanou postavou je moc těžké něco udělat prosím pomůžete mi ? :)

 273. jakuborobo 14. června 2011

  vaše upřímnost se mi líbí ale nemusel jste nás posílat pryč

 274. Dagmar 29. června 2011

  Poprvé jsem tyto stránky- ve slovenštině – navštívila v únoru 2011. Moje hmotnost 95kg, výška 175.Vytiskla jsem si komentář ke svým „parametrům“, hledala dál na internetu..Dnes vážím 75 kilo, jsem plná energie a spokojená. Díky Mirovi, který, ač o tom neví, mě pořádně „nakopnul“ a bez zbytečných servítků sdělil, jaké zdravotní komplikace mě čekají, díky Sebekoučinku Ivy Málkové.Všem hubnoucím(i budoucím) držím pěsti, věřte si, mějte rádi sami sebe a pečujte o zdravé tělo i ducha.

 275. Miro Veselý 29. června 2011

  Dagmar dík za report, skvělé výsledky. A Iva Málková opravdu umí.

 276. makinka 9. července 2011

  ahoj je mi 17 a vážím 51kg a měřím 166cm ale nejsem spokojena chtela bych važit alespon 47kg ale vůbec se mi to nedaří mám přítele který mi sice říká že nechce abych schazovala kila že se mu takhle líbim ale sama sobe se nelíbim delam modelink a potřebuju bejt ješte hubenejší ale žádná dieta nezabíra dokonce sem zkoušela vůbec nejíst a jenom cvičit ale nic…tak mi prosim poradte dekuju makina

 277. Miro Veselý 9. července 2011

  Zde se nevěnujeme hubnutí pro modeling ani hraničním stavúm typu poruchy příjmu potravy.

 278. Kristýna 10. července 2011

  Dobrý den, potřebuji radu. Mám 164 cm, 22 let a skoro 95 kg. Jediné co vím, že jím hrozně nepravidelně, protože mi studium a práce nedovolí jíst ve stanovenou dobu. Pravidelně se stravovat se mi možná podaří až po dokončení studia, ale to je ještě v nedohlednu. Nevíte, co jiného by mohlo trochu snížit mou váhu?

 279. Miro Veselý 10. července 2011

  Kristýna při nepravidenlné stravě jsi naprosto bez šancí. Naopak, brzo pudeš přes 100 kilo a pak hezky 110 kilo… Jestli se ti takový scénář nelíbí, pak bych doporučil tu stravu opravdu začít kontrolovat. Jinak budeš celý život vzpomínat, jak fajn bylo býti štíhlá ve svých 95 kilech.

  Nehazarduj. Neříkej mne ani sobě, že si nemúžeš vyšetřit pár minut abys do sebe hodila něco zeleniny a k tomu rozumnou porci jídla. Otevřu plastový téglik a jím. Stačí si to jídlo večer připravit. Jako to opravdu neberu. Taky sem byl tlustý a tvrdil sem podobné nesmysly.

 280. Katka 12. července 2011

  Prosím poraďte mi jak mám zhubnout alespoň 5 kg je mi 11 a vážím 37kg :(

 281. mathe 17. července 2011

  Je to zvláštní kolik lidí je hubených a cítí se tlustí… :D vlastně je to i můj případ, vím že nejsem tlustá měřím 172 a vážím 62 ale vážila jsem i 57 a to byla moje ideální váha a každé kilo navíc je znát :/ Jinak já hubla jinou metodou :) svoji vlastní, samozdřejmě přečetla jsem si všechny možný knížky o rozumném hubnutí a vycházela jsem z toho akorát jsem si to trochu přizpůsobila. Myslím že v první řadě by měl člověk zjistit co je jeho největší problém, já například jsem jedla skoro pořád maso a vůbec žádný jogurty a zeleniny a ovoce jsem taky nesnědla moc, tak jsem si dala pravidlo že když už jsem ten den měla chleba tak už jsem si ho nedávala, když už jsem měla jogurt tak už jsem si další ten den taky nedávala, tím pádem jsem začala jíst mnohem víc věcí než jen rohlík se salámem a v kaloriích je to totální rozdíl dát si k večeri jogurt a nějaký oříšky, dýnový semínka a nebo pořádnej obrovskej celozdrej orhlík namazanej vrstvou másla a salám k tomu :D a svačiny jsem si dala pravidlo že budou taky bud ovoce a nebo zelenina a zase to byla razantní změna proti mýmo oblíbenýmu salámu no a pak už to jelo samo :) zhubla jsem z 65 na 55 v 55 jsem se vyděsila a snažila jsem se přibrat a pak se mi to chvíli ustálilo na 58 jenže pomaličku se vracím k nesprávným návykum a mám 62 :/ takže jdu zase nasadit zdravý zásady a snad mi to tentokrát vydrží :) mimochem hubla jsem necelý kilo za týden a teprve po roce se mi to vrátilo ještě ne zcela na původní váhu ale jestli budu pokračovat tak jak ted tak brzo budu mít 65 ale myslím že na mladou holku to je dobrý :)
  Miro: zajímalo by mě jakej je podle tebe nejlepší alkohol? smaozdřejmě měla bych vynechat všechny ale když už jdu pít tak co si mám vybrat? zajímalo by mě co je menší zlo- pivo, slazený bílý víno nebo velký panák vodky? :D a mám spíš pít silnější panáky a mín nebo sladký? asi spíš ty silnější logicky ne? jinak myslím že nejlepší možnost je dát si suchý víno ale to nepiju takže nevím :/
  ještě záverem bych chtěla říct že máš opravdu krásný stránky a přečetla jsem jich už dost ale i tam mě tady plno věcí překvapilo :)

 282. Miro Veselý 17. července 2011

  mathe alkohol je při hubnutí naprosto kontraproduktivní. Nepít. Jestli to je nutné, tak vinný strik, nejlépe 2 díly vody.

 283. Eva 29. července 2011

  Dobrý den,je mi 20let,měřím cca 160cm a vážím 58kg,nikdy jsem tolik nevážila.Asi tak před 2rokama jsem vážila nějakou dobu 56kg,hrozně mě to štvalo tak jsem ráno vstávala a nic nejedla,první jídlo jsem měla až oběd a to třeba svíčkovou nebo řízek se salátem a potom jsem už nejedla.Denně jsem pila 2l denně a za cca 3 měsíce jsem schodila na 47kg,což bylo užasné,tělo jsi zvyklo.Vydrželo mi to asi rok a pul.No a ted mam opět tolik kg,cvičím heat a zumbu třikrát týdně,bohužel vařím i v noci přitelovi a to sama nezdrava a smazena jidla,jime hodne steaky a bifteky.Poradte jak se udrzet a nejist kdyz musim varit,a jeste jeden dotaz,uz cvicim tak dva mesice,nic jsem nezhubla,teda nedivim se kdyz musim varit a tim padem ochutnavat,a k tomu cviceni-kdyz jsem nezhubla tak mi narostli svaly,cim to je?je to tim ze jim hodne masa??bojim se cvicit dal.Diky

 284. Miro Veselý 30. července 2011

  Eva přečti si něco o racionální výživě a drž se toho. Jinak budeš nabírat. Jestli vaříš po nocích, nekoštuj to. Nejsi povinna vařit smažené. Připrav rozumné jídlo. Jestli tvúj přítel chce řízky, ať si je připraví sám. Snad jej nechceš vlastní rukou vykrmit?

 285. Rudolf 1. srpna 2011

  Ahoj Miro, je mi 15 let, měřím 175 cm a važím 72 kg. Jsem líný tip člověka, ale chci to změnit a něco se sebou udělat a hlavně zhubnout, všechny tvoje rady sem si přečetl a něco i vyzkoušel, ale ne a ne zhubnout, mohl by si mi prosím poradit? Nerad bych dále ztloustnul..děkuju

 286. Miro Veselý 1. srpna 2011

  Rudolf přečti si nejméně 3 knížky o výživě třeba od Kunové, Málkové. Pak se toho drž a nebudeš nabírat. Jo, ale v patnácti nesleduj váhu, to jsi v rústu. Kontroluj pouze obvod pasu. A nejlépe poradit se s lékařem, hubnutí v dětství a dospívání není dobrý nápad.

 287. Týna 3. srpna 2011

  Ahoj Miro je mi 16 let, měřím 165 cm a mám 65kg. Pořád se pokouším zhubnout a tak prostě nejím. Vím že to není správné a začínám mít k jídlu odpor. Myslíš že by to mohlo jednou skončit třeba anorexií? Mělo by se jíst 5krát denně malé porce ale já sním sotva jedno jídlo denně. Moc bych si přála zhubnout a za 4dny hladovění jsem zhubla 3kg ale prý se nehubnou tukové zásoby ale svalová hmota a po rychlém hubnutí většinou nastane jojo-efekt. Dá se nějak jojo-efektu předejít když nebudu jíst? Prosím poraď mi jak zhubnout a napořád!… děkuji ti předem za odpověď..

 288. Miro Veselý 3. srpna 2011

  Týna jíst jednou denně již je anorexie. Řeš to u lékaře, jde o vážné onemocnění. Zničíš si život.

 289. Týna 3. srpna 2011

  Aha tak děkuju za odpověď.. A to můžu mít anorexii i když tak vůbec nevypadám?.. já myslela že anorexii mají dívky které jsou kost a kůže….

 290. Miro Veselý 3. srpna 2011

  Týna mentální anorexie znamená v překladu „rozhodnutí nejíst“. Dobrovolné nepřijímání potravy. Předchází tomu období drastického omezování jídel, agresivního cvičení, pakliže se nají pak to jde vyzvracet a vycvičit. Přečti si o tom něco, je to zákeřná nemoc. Jíst jednou denně je naprosto nevhodné, je to sebepoškozující přístup ke zdraví. Jestli jsi tlustá, musíš jíst naprosto pravidelně a vhodná jídla. Nejíst je cesta do pekel. Podvýživa a ješte múžeš tloustnout, jestli to jedno jídlo denně je nevhodné.

 291. Týna 3. srpna 2011

  Já nezvracim ani necvičim…pouze nemám chuť k jídlu tak si říkám proč něco jíst když nemám hlad… nejsem zas tak tlustá ale chtěla bych ještě něco zhubnout.. občas jezdim na kole a na bruslích..už jsem zhubla 15kg.. a chci ještě aspoň 5kg zhubnout a když moc nejím tak hubnu..

 292. Miro Veselý 4. srpna 2011

  Týna tak jo. Jak si to hezky umíš vše zdúvodnit, že?

 293. Týna 4. srpna 2011

  No tak já nevim… není to správný nejíst ale já už nevim co mám dělat..

 294. gabriela 6. srpna 2011

  ahoj miro jemi 12let a vazim 59kg chtela bych zhubnout ale nevim jak

 295. Tomáš 7. srpna 2011

  Ahoj je mi 22 let, 170cm 66kg obvod v pasu 78… je to v pořádku ? :) dík

 296. tomas 12. srpna 2011

  prosim ahajky lidi mam holku a nevim jak mam zhubnout je mi 15 let a porad nevim co dal vazim 80 kg a nevim jak zhubnout poradite mi ?

 297. Eliška 14. srpna 2011

  Ahojky Míro :) mám jeden menší problém je mi 16, měřím 161 cm a vážím 46, vím že si teď říkáte proč sem ta holka proboha píše, ale mám jeden problém a to že mám úzký pas asi 60 cm a široký boky ale jako by na stehnech, prostě takovy hrbolek a nevím co by mi pomohlo ho zničit, potrebuji zhubnout ale netuším zrovna jak… Moc tě prosím o radu… Moc děkuji Eliška

 298. Miro Veselý 14. srpna 2011

  Eliška naslepo nelze něco říci. Jdi k lékaři, ať to posoudí. Mnoho žen má přirozeně širší boky. To je ostatně normální ženská postava. Nezkoumej to. Některým klukúm se líbí dívky tlusté, jiným štíhlé. Jestli máš štíhlý pas, jsi zdráva. To je vynikající. Nesnaž se vypadat jak retušované anorektičky z magazinú. Pakliže ti to moc vadí, začni posilovat ramena, což opticky vyváží širší boky. Ale bokú se nezbavíš, ty jsou dány geneticky.

 299. luca 16. srpna 2011

  ahoj miro, prosim te o radu je mi 20 let a meřím 166cm a važím 56 kg před rokem jsem mela 52 kg .docela mi stloustly boky ,břicho, a stehna . cvičila jsem 2 mesice 30 min na bežícím pasu a 30 min klasice posilovani 2x-3x tydne a žadne vysledky jsem na sobe nevidela .a myslim si že by melo jit neco videt. muže v tom hrat třeba problem ze štítnou žlazou ,že nemužu zhubnout?za 14 dni jdu na vyšetřeni. tak nevim jestli mam dal cvičit anebo počkat jak dopadne vyšetření .dekuji za radu luca :-)

 300. Miro Veselý 17. srpna 2011

  Miro Veselý počkej na výsledky vyšetření, ale nečakám problém. Podle čísel nejsi tlustá a tak žádné hubnutí není na místě. Máš pas nad 80 centimetrú? Jestli ne, hubnutím si naděláš spíše problémy. Stravuj se rozumně a to cvičení je určitě dobrý nápad.

 301. tomas 17. srpna 2011

  miro cau poradis mi mam nahore clanek o mne tak si ho pls precti a porad mi pls

 302. Miro Veselý 17. srpna 2011

  tomas přečti si to zde, pod 18 let to musí řešit lékař.

 303. EDIT 17. srpna 2011

  ahoj..budu tady asi za tu nejtlustější..ale je mi 18 a při výšce 174 cm vážím 98 kilo..je to dost..ale geny tomu taky trochu pomohly a po mamce mám podle doktorky těžký kosti..potřebuju poradit..hubnout se mi nedaří..

 304. Miro Veselý 17. srpna 2011

  EDIT čti o hubnutí něco odborného textu. hubnutí se nedaří ze dvou dúvodú. 1. když nevíš co dělat a pak děláš hlouposti a nebo 2. když víš co dělat máš, ale nechce se ti. Jelikož se ptáš, platí zřejmě bod číslo 1. Všechno podstatné zde o hubnutí nalezneš. I odkazy na další literaturu.

 305. Klára 5. září 2011

  Ahoj,
  je mi 14 let,měřím cca 175cm,vážím 85(+- 1 kg)…mám strašný problém….jsem tlustá…stehna a břicho=katastrofa…potřebuju radu…nejsel až tak ošlivá..ale moje tváře sou jako by napuchlé..takže mi to kazí celkový dojem tváře…bříško…vypouklé…stehna jako kýty od krávy….strije..na stehnách na bříšku,na bocích,na prsách…jsem zoufalá..už mě nebaví být tlustá…je mi jedno jak dlouho to potrvá…hlavně potřebuju pomoc s mým přežíráním…když si dám porci na oběd mám dost..jenžeon je tak strašně dobrý že si přidám další porci,a pak je mi až někdy nazvracení..ael nezvracím…3 týdny jsem omezovala sladké,jedla zdravěji,nepřejídala se,pila hodně vodu….zhubla jsem každý týden 1 kg…ale pak sem chytla takou žravku….že sem se přejedla..až mě bylo zle….a pak to šlo od znova…přejídání…prosím..chci se zeptat…jak bych na to měla jít..a ještě jak se zbavit strijí? ..prosím co nejdřív o odpověď….děkuju předem…

 306. Klára 5. září 2011

  ..Byla bych spokojená kdybych měla…65 kilo…to si myslím je tak akorát…

 307. Klára 5. září 2011

  jo…a ráda sportuju… a dělám volejbal…miluju ho…i basketbal mě dost baví….:)

 308. Míša 5. září 2011

  Ahoj
  Je mi 12 a vážím 59kg zhubla jsem z 64kg na těch 59 a dál mi to prostě nejde =( =( =( =( =( sportuji: jezdím hodně na kole,provádím aerobik,zumbu.Chodím se svými psy na mnoha kilometrové procházky a pod 59kg se prostě nedostanu.Moje „kamarádky“ se mi smějí jedna zmých spolužaček zhubla dvojnásobek za měsíc a já se snažím 4měsíce a niiiic =( ani newím kdy jsem naposledy měla čokoládu apodobné sladkosti ale je už to hodně dávno a ani mi to nechybí jím o hodně míň než dřív a malé porce ale já se ztoho asi zblázním nic nepomáhá pomoooooooooooooc. poradí mi tu někdo ????

 309. tomas 13. září 2011

  miso pls jak si zhubla z 64 kg na 55 kg pls porad mi

 310. tomas 13. září 2011

  teda na 59 kg pls jak si to dokazala

 311. Poly 23. září 2011

  Dobrý den. Je mi 15 a při svých 174 cm vážím 65 kg. Aktivně hraji basket (4x týdně a je to záběr). Jím tak normálně a mám velký přísun vitamínů. Jak mám zhubnout? Chci se dostat aspoň na 57 kg. Děkuji

 312. tomas 24. září 2011

  poly poradim ti chces?

 313. Poly 24. září 2011

  Jo chci poradit jak zhubnout..

 314. tomas 25. září 2011

  sportuj jen jak to de ja taky sportuju mam nahore clanek a sportuju co se da az se celej strham a za tyden uberu 5kg takle pokracuj az do te vahy co chces udelat =)

 315. Poly 26. září 2011

  no, ale já takhle makám a nic.. ALE DÍKY.. :)

 316. linduš 28. září 2011

  Zdravím každého, kdo si tento můj příspěvek čte :) Své míry se neodvažuji zveřejnit…určo postačí, když napíšu, že se už pár let denně přejídám, mám nadváhu i zdravotní problémy, špatnou pleť a.t.d. Proč píšu? – Jen tak :) Fandím Vám všem lidičkám, kteří se snaží hubnout, stát se krásnějšími, dokonalejšími šťastnějšími a oblíbenějšími, snad se Vám to podaří. A když si náhodou nebudete vědět s hubnutím rady – přestaňte koukat jen na sebe…

 317. Jiři 30. září 2011

  Na zhubnutí mám jednoduchý recept.
  Není-li vaše obezita způsobena nějakou nemoci, pak bude moje metoda 100% fungovat.
  Zapomeňte na léky, čaje, odborníky a zkuste následující:
  1.1.2011 jsem vážil 116,0 kg
  Dnes 30.9.2011 vážim 102,8 kg
  Jím 1/3 toho co jsem jídával. Konzumuji hodně ovoce (pozor- některé má hodně cukru) a zeleniny.
  Hmotnost jde sice pomalu dolu, ale trvale.
  Vážim se denně po toaletě. No a to je vše.

 318. Saprin 6. října 2011

  Dobrý den, už dlouho jsem nemocná s depresemi tzn. beru dost antidepresiv a antipsychotik a kvůli problémům s menses depotní injekci, kterou si ale nemůžu vynachválit ale zato mám při 163 cm 113kg. Je pravda, že se nehejbu ale jím fakt málo ale taky ujíždím na sladkým, jsem na něm prostě odchovaná. Napadlo mě, že bych začala hrát tenis, sama o zed. Je to dobrý nápad, když k tomu budu jíst po 3 hodinách? Děkuju za odpověď.

 319. Miro Veselý 6. října 2011

  Saprin hubnutí při tomhle druhu lékú je značně obtížnější. Tenis bych neradil, mohl by zatěžovat klouby. Sport určitě je dobrým nápadem, ale dokud nebudete kontrolovat sladké, s váhou nehnete.

 320. Saprin 7. října 2011

  já ale se sladkým vážně asi nic neudělám, když mám depku nebo i jen tak prostě ho musím mít nebo jinak prášek, po kterým se tloustne, to je mi panečku volba. Asi blbá otázka (jako na muže) ale myslíte, že bych mohla tloustnout po té injekci? Kouknu se ještě po netu, jaké mají zkušenosti jiné ženy. A když jsem tak tlustá, jaký pohyb byste navrhoval? Děkuji za odpověď.

 321. Miro Veselý 7. října 2011

  Saprin jestli dostáváte psychofarmaka, dúvod tloustnutí bývá dvojí. celkový útlm pohybové aktivity, člověk je jako spomalen. po druhé múže být lhostejnost, nebo prostě chuť jíst. to ztěžuje vše ostatní. pohyb jako stacionární bicykl, orbitrek, chúze jsou ideální, ale jestli si vyhradíte právo mlsat, naprosto zapomeňte na hubnutí. cukroví nevysportujete, nejste-li dvacetiletá atletka s denním několika hodinovým profesionálním tréningem. snad spíše pátrejte proč si vúbec sama povolíte mlsat? chcete hubnout? zakažte si sladké. tvrdě. vše ostatní jsou výmluvy jak nehubnout.

  jestli chcete zústat suchá, nelezte do vody.

 322. djanula 12. října 2011

  Saprin, sport a jakýkoliv pohyb je nejlepší lék na deprese. Vím, o čem mluvím. A jak píše Miro, sladké se nevysportuje, vždyť jedna tatranka dodá do těla skoro tolik energie, jako pořádný oběd. Nedejbože víc tatranek. Já mám taky strašně ráda sladké, ale zjistila jsem, že když pořádně jím, tak ta chuť mizí. A když přece jen, tak si nechám pomalu rozpustit v puse dva čtverečky kvalitní 75% čokolády. To fakt pomáhá. A ještě jedna rada: dobrá kamarádka může pomoct se sportem i s depresí. Ale člověk se nesmí schovávat.

 323. Klára 13. října 2011

  …dala jsem sem dotaz,a odpovedi jsem se nedočkala…potřebuju pomoct!!!

 324. Miro Veselý 13. října 2011

  Klára jestli si to zde projdeš, tak se dočteš, že ve věku 14 let zde nikdo radu nedostane, hubnutí dětí je téma pro lékaře. Já poradit nedovedu.

 325. tomas 19. října 2011

  lidi mužu se na něco zeptat?

 326. Klára 25. října 2011

  no šak já śpíš potřebuju radu…jak si správně sestavit jídelníček,abych byla nasycena dlouho,a přitom měla vše co potřebuju..ael to už snad dokážu sama…a omlouvám se za zbytečný dotaz,..a děkuju..:)

 327. htrylcova 6. listopadu 2011

  ahoj Klára jsem ve steljnym věku jako ty a měla jsem podobný problém… tak mi sem napiš a ja ti zkusim poradit…..mě osobně se povedlo za tři měsíce zhubnout 6 kilo asi to není moc ale je fakt že jsem stále ve vývinu a neměli bysme to s hubnutím přehánět

 328. sara 23. listopadu 2011

  zhubla jsem 10 kg

 329. Anka 26. listopadu 2011

  Hezky den, je mi 26 let, merim 158 cm a vazim 59 kilo. Pred rokem jsem vazila 52, coz bylo me postave umerne. Znicehonic jsem zacal pribirat. Nyni 14 dni cvicim, vlastne denne, zhruba 20 min, pomoci ps 3 a wii, kde jsou ruzne hry na cviceni. Omezila jsem sladkosti a jidlo celkove. Ale za 14 dni jsem zhubla pouze 1 kilo. To mi prijde malo. Myslite ze se to jeste „rozjede“ ?Dekuji za odpoved

 330. Honza 26. listopadu 2011

  Ahoj potřebuju poradit měřím 189cm a vážím 107KG je mi 15 , skoušel jsem toho už dost chodil sem do posilovny a teď si ji chci poridit i domu ale pořát jen nabiram a nabiram , předem děkuji za odpověď.

 331. Nika 1. prosince 2011

  je mi 22 a vazim 96kil mam tri deti pohybu mam celkem dost prochazky behani okolo deti jim trikrat za den nekdy jenjenou a nejak mi to nejde zhubnout poradite mi nekdo co mam udelat?? dekuju

 332. Petr Nezveda 15. prosince 2011

  Se vším co zde bylo napsáno souhlasím. Nicméně – bez pohybu to nepůjde. Musíte více energie vydávat než přijímat. Musíte přetvořit tuky na svalovinu.

 333. Dominika 17. prosince 2011

  Ahoj, podle mě neexistuje žádná správná dieta jak rapidně rychle zhubnout, za prvé to není zdravé. a především za druhé nastává jojo efekt. Já hubnu asi dva měsíce, každý den se snažím jíst do 4000 kalorií, a výsledek je opravdu zaručen. Nejhorší pro mě bylo neujídat pozdě u televize, ale když jsem se to už odnaučila, nedělá mi to už žádný problém. Když mám na něco ale stejně chut jdu si vyčistit zuby, a pak mě to přejde;)) Samozřejmě miluju sladké, a nedokážu se ho vzdát, takže ho stále jím, ale opravdu se snažím držet zkrátka. Jinak se snažím co nejvíce sportovat, hraju tenis, atd:) a pokud zrovna nemám nic v plánu tak se snažím jít aspo’n na procházku, ono se to nezdá, ale taky hubnete i takovejma drobnostma:) za dva měsíce jsem zhubla 4 a půl kila, sice se vám to může zdát málo ale já se spokojená, protože i když občas zhřeším a zblajznu čokoláadu nebo něco podobného nenasává jojo efekt a váha stoupne jen o minimum… nejdůlěžitější je jíst pravidělně 5 krát deně, a né moc kalorické bomby, a když už, tak pak k večeři třeba jen jogurt nebo jablko.. takhle se podařilo zhubnout mě, jenom mi vadí, že mi nejvíc zhubli nohy, zadek, a prsa.. a prsa jsem vůbec nechtěla nevíte proč? Jo, a abych nezapoměla každej den dělám 5 sérií po třiceti cviků na břicho, těch je na internetu spousta:) rychlé diety jsou na nic! Tak hola do toho:) vyplácí si to, jsem na sebe pyšná:)

 334. Tereza 20. prosince 2011

  Ja si myslim,ze je blbost,kdyz nas nutite do trubicek a cokolady,kdyz muzeme tancovat zumbu!
  Ja va reknu ze je to dost protibny clovek a dla si jen srandu!
  Ja jsem ucitelka zumby a ucila jsem holcicky baculate.
  A ony nakonec byly jako male trubicky akorat hubenoucke!

 335. trix 30. prosince 2011

  Dominiko ? tak to jsi dobrá, když hubneš s denním příjmem 16 740 kJ … když u muže je kolem 9000 maximum… a s tím posilováním děláš taky pěknou pitomost. Když budeš cvičit každý den, tak si zničíš svaly. A pokud děláš poctivě tak jak píšeš… 5 serií po třiceti cviků a jeden cvik děláš 10-15x tak bys udělala asi 2250 posilovacích pohybů… což by tě vyčerpalo natolik, že i s tabletkami na regeneraci svalů bys nebyla schopna se další den pohnout.

 336. tera 6. ledna 2012

  dobrý den chtěla bych pomoc nevím jak zhubnout

 337. Domca 7. ledna 2012

  dobrý den potřebuju poradit nejim sladke,sportuju a ne a ne zhubnout zkoušela jsem vše ale misto toho přibíram nevi si už rady jak zhubnout.

 338. Miro Veselý 7. ledna 2012

  Domca co takhle nastudovat si něco z témy zdravá výživa? Ono sladké je moc obecný pojem. Hubnutí nelze někdy startovat pouze omezením sladkostí. Někdy je nutné snížit taky slanosti a mastnosti.

 339. Barbuška 14. ledna 2012

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat co mám dělat je mi 14 let a trpím nadváhou možná už i obezitou měřím 172 cm a vážím 70 kg. Chodím i pravidelně sportovat,do posilovny i na treningy ale kila mi neubívají.Co by jste mi poradil..??

 340. Miro Veselý 15. ledna 2012

  Barbuška na hubnutí ve čtrnácti bych doporučil více číst. I zde je napsáno, že v takovém věku je naprosto nevhodné hubnout. Je potřeba upravit stravu na normální racionální výživu.

 341. Evka 21. ledna 2012

  Ahoj, mám 12 let a 45kg. Je to hodně! Má docela široké stehna a 2 špeky… Já se na ten hnus už nechci dívat…

 342. Monika 31. ledna 2012

  Dobrý den, chci poděkovat za vytrvalost M.V. a že nám chce pořád pomáhat. V těhotenství jsem přibrala 23 kg. A teď mám 64kg. Chci se jen zeptat jestli je šance zpevnit si tělo doma? Mám roční holčičku, sice chodíme sem tam na procházky, ale nemáme tu pořádně kam jít, je to malá vesnice a všude jsou silnice bez chodníků a velký provoz.A na posilovnu nemám peníze. Tak se bojím, že když budu jest pravidelně a nebudu mít tak moc pohybu, abych spíš nepřibrala. Cvičím doma. Běhám na místě atd. Děkuji.

 343. Miro Veselý 31. ledna 2012

  Monika radil bych konsultovat osobního trenéra, já se ve cvičení moc nevyznám. Doma lze cvičit, jenom to není snadné rozhodnout se kdy. Přibírání lze předejít správným stravováním, sport je až na druhém místě. Zejména sladké si zakažte naprosto striktně.

 344. Kačka 7. února 2012

  Dobrý den,
  Mám 13 měřím 156 cm a vážím 64 lg.Dost se za to stydím.Můj problém je že jsem nenažraná.Prosím poraďte kolik bych měla zhubnout a jak toho docílit Děkuji K.

 345. Alzbeta 9. února 2012

  Dobry den
  Chci vam tady popsat svuj problem mozna ze mi poradite
  Vdala jsem se v 18 mela jsem rozjetou skolu vazila jsem 65 merim 165 ……..bylo mi docela fajn sice jsem porad chtela nejake to kylo zhubnout ale slo to .Behem roku meho manzelstvi jsem mela tri potraty a dost problemu s psichykou a pribrala jsem neskutecne rychle 45 kg .Jsem clovek ktery si docela hodne zaklada na svem vzhledu kvuli sve vaze jsem se vzdala uplne vseho co rada delam jsem .nejhorsi je ze jsem Madarka mam docela tmavou kuzi a tady v Cesku se na me lidi divaji jako na neco nechutneho .jednou se na me podivala uplne cizi clovek tak strasne pohrdave a daval docela najevo jak se mnou opovrhuje .Snazim se zhubnou pomoci Breussovi diety ale nejdeto je mi s toho vseho smutno .
  Hlavne ze me casto si kladu otazku jak jsem to mohla dopustit nedavno mi tchan rekl ze si pro sveho syna prectaavuje uplne jinou zenu a ze nikdy nebudu umet zit atrasne me to zdrtilo a takovehle podobne vety me nici ……………
  Prosim poradte mi jak na to jak mam postupovat v hubnuti aby jsem se zase mohla citit stastne a aby jsem zase mohla zit a ne prezivat . Moc moc moc dekuji :-)

 346. Miro Veselý 9. února 2012

  Alzbeta nevázal bych osobní štěstí právě na vzhled a hmotnost. Pokud jde o hubnutí, začněte u lékaře a pak si přečtěte několik knih o výživě a začněte se řídít tím, so tam stojí.

 347. Kíkima 9. února 2012

  Mě zhubnout nejde zkoušela jsem to už milionkát.!!BOHUŽEL

 348. Mpeople 12. února 2012

  Dobrý den, potřebovala bych poradit.

  Všeobecně se ví, že by semělo jíst 5x denně, to znamená v 7h, 10h, 13h, 16h, a 19h, že? Jenže…. když já mám třeba školu až na 10hod, budu vstávat v 9hod. Přijde mi tedy uplně zbytečné vstanout v 7hod, posnídat a pak si jít dál lehnout – vždyt nemám hlad, když spím…. A nehledě na to, že se mi nebude chtít vstavat jen kvuli snídani.

  Tak mi poradte, co se v takových situacích dělá? mám si dát snídani v 9hod, ve 12 svačinu, oběd v 15hod, druhou svačinu v 18hod a večeři až v 21hod? To asi ne, že??? Nebo vynechat první svačinu? Tzn. v 9hod snídaně, ve 12hod oběd, v 15hod svačina a v 18hod večeře? To by sedělo. Měla bych to co 3 hodiny, ale byly by to jen 4 jídla. Jak se to teda řeší?

  Děkuji za odpověd.

 349. Ema 15. února 2012

  Mpeople : A nestačí, když si dáš normálně v 9 snídani, dopolední svačinu vynecháš, ve 12 si dáš oběd, kolem 15 – 16 hodin odpolední svačinu a kolem 19 večeři ? A k tomu můžeš přidat jako druhou večeři (když budeš mít chuť) nějakou zeleninu. Já bych to udělala takhle.

 350. Kačka 21. února 2012

  Dobrý den,
  Mám 13 měřím 156 cm a vážím 64 lg.Dost se za to stydím.Můj problém je že jsem nenažraná.Prosím poraďte kolik bych měla zhubnout a jak toho docílit Děkuji K.

 351. Miro Veselý 21. února 2012

  Čili Kačka ani se neobtěžuješ trochu si to zde přečíst, přímo úkoluješ jiné lidi, aby se rozpohybovali a zdělili ti, co máš dělat. Kdybys to zde četla věděla bys, že ve třinácti nemáš co hubnout. Omez mlsání, nasaď sport a zapomeň na hubnutí. Jestli máš jakékoli jiné dotazy, konzultuj je se svým lékařem.

 352. monca 15. března 2012

  ahoj potrebovala bych zhubnout aspon 10 kg ale kdyz nejim cely dny tak se mi pak blbe usina nejim sladky nesnidam neobjedvam a nevecerim jen dodrzuji pitny rezim co mam delat abych zhubla ?

 353. Miro Veselý 15. března 2012

  monca začni normálně jíst.

 354. karolina 18. března 2012

  dobry den vazim 60kg merim 175cm a je my 25let a mam 3deti a posledni holcine je 18mesicu.chodim 1x tidne na zumbu a uz sou to dva tidny co doma posiluju bricho jezdim 100x na kole v leze a pak jeste skracovacky 100x to delam kazdi den a v jidle mam hodne ovoce zeleniny potrebuju bricho do cervna dolu a je dost velki a dole povysli staci me jen ta zumba a posilovani nebo jeste jini sport?mimo bech to neni pro me.dekuju moc za radu

 355. Nikíí 26. března 2012

  Ahoj Karolina že vážíš 60kg a měříš 175cm to je doceela rekord!! Ty nemusíš vůbec hubnout!! :) musíš mít nádherný tělo… za to já ne!! měříim 153cm a vážim 40Kg?? hele jak mám zhubnout?? :/

 356. Nikíí 26. března 2012

  JO a je mi 13 :(

 357. monik 1. dubna 2012

  potřebuju zhubnou 10 kg tak za 2 měsíce mohly byste mi prosím napsat jídelníček ? je mi 15 a vážím 88 kg chci za ty měsíce vážit tak 75 kg

 358. Ifča 4. dubna 2012

  Takže já jsem taky pořád dietovala až jsem se dobrala k vysokým číslům na váze. Pak jsem našla dukanovu dietu a během půl roku mám 22 kilo dolů, a jedu dál. Bez hladovění, doporučuji každému.

 359. Bobinka 7. dubna 2012

  Dobrý den, je mi 59 let a celý život bojuji s nadváhou,ale nikdy sem neměla 81kg /160 jako ted.Pomalu a jistě mi to vyšplhalo do této výše.Už víc jak rok se snažím zhubnout ale nedaří se mi.Mám výživu naštudovanou ale pokaždé po nějaké době ulítnu na jídle a je jedno jakém.Beru léky na vysoký tlak a prý jsou v nich betablokátory které znesnadňují hubnutí.Prosím o radu jak na to.

 360. Iwca 7. dubna 2012

  Dobrý den, mohu se zeptat,čím bych mohla nahradit pečivo ??

 361. Miro Veselý 8. dubna 2012

  Bobinka doporučuji pracovat na tom, abyste neulítla na jídle. Zelenina před každou problémovou situací je základem.

 362. Miro Veselý 8. dubna 2012

  Bobinka třeba ovesnými vločkami?

 363. Bobinka 9. dubna 2012

  DĚKUJI,DNES TO BYL ÚLET ALE ZASE SE VRÁTÍM K UMÍRNĚNOSTI,VLOČKY VYZKOUŠÍM.

 364. lubka72 16. dubna 2012

  Dobrý den,musím jen povrdit,že vše,co zde píšete naprosto funguje..Je mi 40 let a před 10 ti lety jsem při výšce 170 cm vážila i 105 kg a teď mám 62 kg.Tu „nálož“ jsem shodila během 1.5 roku,kdy jsem dost omezila sacharidy a hýbala jsem se a teď,abych váhu udržela,to děláme doma tak,že si jídlo vážíme( hlavně sacharidy),třetinu jídla tvoří zelenina,žádná majonéza(tatarku dělám z jogurtu),uzeniny,paštiky,smažené…chodíme běhat,do fitka,do sauny a tohle prostě funguje.Jelikož mi zbyla kůže na břiše,tak jsem před 14-ti dny byla za odměnu na plastice břicha :-) Chce to být disciplinovaný a je dobrá podpora okolí,není to vůbec jednoduché(ale to jistě všichni víme,že?)Přeji pěkný den Lubka K.

 365. Ivaaa 22. dubna 2012

  Dobrý den, je mi čerstvých 19,před 14-20 dny jsem vážila 67,5 při výšce 170. Nyní jsem klesla na 62,5. Není to trochu hodně za necelé 3 tydny ? Mám náročnou praxi 2x tydne v nemocnici kdy vstávám ve 4. Nehladovím, (na praxi se snažím když je čas odběhnout aspon pro kousek ovoce)…píši si jídelníček, jím pravidelně v malých dávkách,večeře jsou nejméně kalorické. A hodně sportuju, téměř každý den.. Přestala jsem sladit čaj,kafé a piju jen vodu, nebo magnesii…

  Chtěla bych se zeptat jestli vadí moc, když je nějaká událost (pouť,oslava apod.) jestli vadí ,když člověk někdy trochu ulítne :)

 366. Miro Veselý 23. dubna 2012

  Ivaaa opravdu výjimečné akce nejsou problém, jestli u vás nespustí lavinu výjimek a několika (tý)denní pokračování ve výjimkách.

 367. Zrna 30. dubna 2012

  Dobrý den, chci se zeptat… Hubnu již tak přes měsíc a měla jsme 4 kg dole.. nejím tučné, sladké, nepiju slazené vody, jim 5x denně male porce..Ale ted se jistě váha zastavila a už tak 3 tydny nechce jit pořád dolu.. čim by to mohlo byt ? mám ještě snížit porce? někdy nesním ani 5000KJ za den.. pohyb mám, o víkendu jsem přijela po fotbalovém utkání, stahaná, vyběhaná a grilovali jsme ..ale v pondeli soupnu na váhu a o kilo víc ( že by tím žebírkem??).. pořád to lítá mezi tim jedním kilem.. chci aby to šlo dolu :(

 368. Zrna 30. dubna 2012

  Dobrý den, chci se zeptat… Hubnu již tak přes měsíc a měla jsme 4 kg dole.. nejím tučné, sladké, nepiju slazené vody, jim 5x denně male porce..Ale ted se jistě váha zastavila a už tak 3 tydny nechce jit pořád dolu.. čim by to mohlo byt ? mám ještě snížit porce? někdy nesním ani 5000KJ za den.. pohyb mám, o víkendu jsem přijela po fotbalovém utkání, stahaná, vyběhaná a grilovali jsme ..ale v pondeli soupnu na váhu a o kilo víc ( že by tím žebírkem??).. pořád to lítá mezi tim jedním kilem.. chci aby to šlo dolu :(

 369. Miro Veselý 30. dubna 2012

  Zrna jestli sníte opravdu pouze 5000 kJ a pak na to nasadíte výjimky, tipnul bych to na podvýživu a jojo efekt. výsledky hubnutí nelze posuzovat dle váhy, pouze na základě centimetrú v pase.

 370. anonym1 5. května 2012

  Dobrý den, vážím 71,5kg, měřím 185cm, 17 let. Už nemám pas 107cm, který byl maximální, teď mám pas 86,5cm, ale chci 79cm jako v dubnu 2010, chci být opět na pohled výrazněji štíhlý (ale ne anorektický) jako tehdy.
  Už týden hubnu marně, hubnu 2kg týdně, poslední jsem 100g nabral, jím pořád stejně, bez výjimek, nehýbu se.
  Co dělám špatně? Je možné, že už tělo nechce dál hubnout (v tomhle tělo neposlechnu)? Možná dělám nějakou chybu? Možná mám být trpělivější na rychlost hubnutí?
  Časový cíl: do 30.6.2012 chci mít obvod pasu 79 cm
  Jím mezi 4500-4700kJ,
  Pitný režim: vypiju 3-4 litry Coly Light a 1-2 litry zeleného čaje (louhovaného) za den.
  Kolik živin (cukry, tuky atd.) mám přijmout za den mě nezajímá.
  Znám velmi hubené zdravé lidi, já byl též zdravý, takže jsem pevně rozhodnut zhubnout tolik, kolik plánuji, sice netuším, kolik budu mít kg při 79 cm v pase, ale také jsem si stanovil, že na méně než 65kg nepůjdu.
  Také ale zmíním, že 2x v životě jsem byl dokonce anorektik, jednou ve 13 letech mě před léčebnou nakonec zachránily množící se výjimky ve stravě(chyběly mi méně dietní pochoutky), ale více štíhlý jsem zůstal. V létě 2010 (psychické problémy), jsem ani nezpozoroval úbytek váhy(okolí však ano a váha u lékaře také úbytek potvrdila), neměl jsem v úmyslu hubnout , ale skončil jsem v nemocnici, po propuštění jsem začal rychle nabírat, postupně jsem se vyjedl až na 107cm v pase.
  Anorexii bych se tedy také rád vyhnul. Můžete také říci pár věcí o přílišném zhubnutí po obezitě? V knihách jste o tom určitě musel něco přečíst.
  A také rady navíc o hubnutí (jen pohyb je pro mě tabu, navíc jsem ze zdravotních důvodů osvobozený od tělocviku lékařem a také pokud bych chtěl začít dělat jakýkoliv sport, musel bych se s ním poradit)
  Děkuji předem za odpověď

 371. anonym1 5. května 2012

  A také hubnout jsem začal v listopadu 2011, hubnutí se na 2 kg za týden zrychlilo až po čase

 372. Miro Veselý 6. května 2012

  anonym1 nevyznám se ve výživě mladistvých, tam je trocha jiná situace jako u dospělých. Jestli se nemáte s kým poradit, stavil bych na racionální výživu. Přečtěte si několik knih o výživě a jděte podle toho, co se dovíte. Žádná kola ve vás nemá co pohledávat. ani tolik kofeinu, k lékaři se raději vyberte ať s vámi ten sport probere, bez něj to nebude fungovat. Možná tak lze zhubnout, ale co pak?

 373. Jméno Příjmení 8. května 2012

  Dobrý den Miro, mám 2 otázky ta 1. chtěla jsem se zeptat, jestli je to možný že mám furt stejnou váhu, ale přibívají tukové polštářky na břiše a celkově zvětšují boky a pas ?
  2. otázka je..
  Je mi 15, měřím 171 cm a vážím kolem 55 kg.
  Všichni mi říkají že jsem hubená, ale vubec si tak nepřipadám.Myslíte, že mají pravdu, podle váhy ?Furt mám chutě a furt se mi chce něco jíst, na sladký sice moc nejsem,ale spíše jím hodně sýr.
  Děkuji předem za odpověď

 374. Miro Veselý 8. května 2012

  Jméno Příjmení je to možný jestli necvičíte. Svaly ochabují tuk přibývá. Typické při chronických dietařkách. Jsou podvyživené a někdy si daj pamlsek. Tak to pomalu vzniká. Obraťte se na lékaře, dle čísel ste štíhlá a to co považujete za obezitu mohou být prostě normální ženské tvary.

 375. elizabeTH 13. května 2012

  a člověk má najednou pocit že to za to opravdu stojí….

 376. Ivaaa 22. května 2012

  Mě se povedlo z původních 67,5 kg při výšce 170cm zhubnout za dva měsíce na 60kg.. Ze začátku se váha nechtěla hnout ale pak pomalu to šlo po dvou kg dolu. pořádně jsem snídala, jedla pravidelně,abych netrpěla hlady, ale málo. Ted jím opravdu jen když mám hlad,ale málo. Organismus si časem zvykne. Přestala jsem cokoliv sladit,jíst sladké (ikdyž jsem je milovala),ale když člověk chce tak to jde. Nepočítám žádný KJ. Prostě sahám pro zdravých potravinách. Hejbu se 4-5x tydně,dle nálady.. Ale stejně je nejlepší dieta stres a trápení :(…

  chtěla bych se zeptat,esi má hubnutí nějakej vliv na odběr krve (dárcovství) ?.. Dneska jsem šla dávat, ale poslali mě domů, protože nateklo pouze cca 80ml…

 377. Miro Veselý 24. května 2012

  Ivaaa to je dotaz pro ošetřujícího lékaře, ne do diskuse. Každopádně je ten hmotnostný úbytek dost strmý, tipuji že ste podvyživená a to zvykne končit jojo efektem za trvalého pocitu hladu. Raději si něco k tomu hubnutí prostudujte, ať nenarazíte jako desetitisíce jiných žen.

 378. Lucie 2. června 2012

  Ahoj, s hubnutím již mám zkušenosti, a to ne jen dobré bohužel…když mi bylo 17 dala jsem se na „zdravou“ stravu a zhubla 18 kg na 72 kg (měřím 172), což je podle mého lékaře pro mě váha tak akorát vzhledem k mé tělesné stavbě (vážím víc než na kolik vypadám). Jenže pak mi mou váhu narušila babičina kuchyně, dnes je mi 22 a i když jsem poté zase zhubla „normální“ stravou (5 jídel denně) jím pořád stejně a ted jsem přibrala zase 5 kg přestože se nic nezměnilo. Doktorka mi řekla, že pokud jsem v depresi, tělo se tomu stavu snaží bránit „ukládáním zásob“ tak jsem se chtěla zeptat jestli někdo nemáte podobnou zkušenost…

 379. dandy 5. července 2012

  Ahoj Miro.
  Je mi 36, na začátku roku jsem vážil 122kg teď mám 99kg a jsem zvědavý kam až to půjde. Zatím s tím nemám problém. Úplně jsem vyloučil sladkosti. Jím jen zeleninu, ovoce a trochu masa(kuře, ryby atd.) Měl jsem dost vysoký cholesterol, tak jsem s tím začal konečně něco dělat. Asi po měsíci jsem ztratil úplně chuť na sladké. Dnes si klidně dám vychlazený meloun místo zmrzliny a doslova si to vychutnávám. Nebo některé hrušky, jablka, banány -kam se hrabe čokoláda. Máme doma normálně sladkosti – žena děti- znáš to, ale já si toho nevšimnu. Doslova jsem tyhle chutě odřízl a mám pokoj. Schodil jsem 23kg a snad to půjde takhle i dál. Ale co mě trochu trápí je uvolněná kůže, zatím to není takový problém, ale bojím se, že jestli ještě schodím 10kg tak už mi to bude vadit. Ty jsi s tím problém neměl? Dík dandy

 380. Miro Veselý 5. července 2012

  dandy uvolněná kúže je opravdu nepříjemným problémem a to proto, že s tím nic nelce dělat. Špatně to vypadá a odstranit to dovede pouze chirurg. Čili pakliže by to nebylo moc ošklivé, asi se bude lépe s tím smířit. Gratuluji k výsledku, ať to de dál!

 381. piškot 68 21. dubna 2014

  Dobrý večer máte zajímavý článek a dost mě zaujal .Taky sem už prošla všelijakými diety ale ztroskotala jsem .Věřím že vždy je nějaká naděj .Měřím 163 cm a vážím 85 kg a je mi 45 roků.Není problém si najít čas na jídlo nebo si ho udělat ale kombinace jídel mí moc nejde.Přejí příjemný den.

 382. Martin Bartoň 1. května 2018

  Zdravím ve spolek, napsal jsem k tématu také pár vět. Za zmínku určitě stojí, že cestou ke zhubnutí není nízkotučná strava, jak mnozí doporučují. Tělo se přepne na spalování tuků, až když omezíte příjem sacharidů.

Pridajte komentár: