Pilulky na hubnutí

Nebylo by úžasné mít takovou pilulku? Zhltnete, zhubnete. Bohužel zatím nemáme tabletku, která by se postarala o bezproblémové hubnutí. Nevěřte reklamě. Některé firmy udělají vše proto, aby vám prodali svůj produkt. Budou lhát, zavádět, manipulovat, lákat vás „zkus a uvidíš“ ;. Vy ho vyzkoušíte a následuje zklamání. Obezita zůstává u vás a vaše peníze v lékárně.

Pak si člověk položí otázku, jak to vlastně je. To fakt firmy prodávají neúčinné preparáty? To přece není možné. Ale pokud se podíváte v lékárnách po různých tabletách určených na hubnutí, či spalování tuků, můžete si přečíst ty maličké písmenka na krabičkách. Tam je napsáno složení. A z něj bývá dost snadné posoudit, co za preparát držíte v rukou. V závěru článku se k tomu ještě vrátím. Ale nejdříve je dobré vždy si připomínat, že:

Obezita není důsledek nedostatku pilulek v těle

Pokud jste tlustí, není to proto, že by vám chyběl některý volně prodejný preparát. Není to proto, že jste chodili málo do lékárny.

Obezita vzniká jako následek nevhodného životního stylu. Vím, někdo možná je nemocný a užívá léky, které mohou urychlit přibírání. V tomto článku je seznam léků z nichž se tloustne. Ty mohou situaci zhoršit. Ale i tak obvykle v pozadí problémů stojí životní styl a ne léky.

 • Pokud žijete převážně sedavým způsobem, jste na dobré cestě k tloustnutí.
 • Pokud se nestravujete optimální, snadno začnete přibírat.
 • Pokud žijete ve stresu a málo spíte … Vždyť víte.

Pokud žijete tímto způsobem, namáháte své tělo. Začnete přibírat. Myslíte, že pokud pak začnete užívat jakoukoliv pilulku „na hubnutí“ ;, tak že se něco změní? Ne.

 • Pokud sníte nevhodné jídlo, žádná tabletka nezpůsobí, že by nevhodné části z jídla ve vás nějak zmizely.
 • Pokud pár hodin v kuse sedíte, má to na tělo nepříznivý účinek. Tento účinek nelze smazat ani tréninkem. Natož nějakou pilulkou.
 • Pokud své tělo týráte tak, že celý den nic nejíte a celou noc vykrást ledničku, není tabletka, která by způsobila normalizaci vašich návyků.

Ale právě to jsou příčiny, pro které jste přibrali. Pokud tabletka na hubnutí neví odstranit příčiny, pak je jasné, že si o to méně pořadí s následky. Proč? Protože mnoho lidí si naivně myslí, že tabletkami by se zhubli, ale přitom neplánují změnit svůj životní styl.

Představte si to stejně, jako kdyby vám do loďky tekla voda.

 • Pokud ucpat díru, voda přestane natékat. Odstranili jste příčinu.
 • Pokud vodu necháte natékat dírou a budete ji vylévat hrnkem, není to řešení. Právě toto je ale představa lidí, kteří chtějí pilulky na hubnutí. Že léky jejich zhubnou a oni mohou dále chodit na hostiny.

Většina pilulek na hubnutí slibuje, že vás zbaví nejekého problému, který způsobuje, nebo udržuje obezitu. Technicky se může stát i to, že pokud budete hubnout změnou životního stylu, že některé pilulky by vám mohli trochu i pomoci. Například pokud si na trénink dáte některý „spalovač tuku“; může to pomoci. V těchto tabletách bývají většinou látky s podobným účinkem jako káva. Budete čilejší, více se vám bude chtít cvičit. Může to věci pomoci, ale nemusí.

Pilulky na hubnutí – směs ničeho a všeho

Často jde o to, že jednotlivé preparáty v tabletce sice jistý účinek mají, ale v reklamě je značně nadsazený.

 • Slibuje reklama, že „tyto pilulky na hubnutí zmírní chuť na sladké“? Zákazník věří, že po užití přípravku nebude mít chuť na sladkosti. Jak však změříte zda je vaše touha po sladkém o několik procent nižší, než kdybyste si tabletku nedali? (Ne, nebude nižší. Na snížení touhy [anglicky craving] po něčem sice existují léky, ale ty vám může předepsat jen psychiatr.)
 • Slibuje reklama že v tabletách na hubnutí je ocet, který zpomalí vstřebávání sladkostí a sníží tak glykemický index? Doufejme, že tomu nevěříte. Ale pokud ano, můžete si to zkusit – ocet se dá i koupit. A ještě rozumnější by bylo nejíst sladkosti.
 • Láká vás představa že některé pilulky na hubnutí omezí vstřebávání tuku z potravy? Zde jsme zase u logice. Nebylo by logičtější jíst normální stravu a ne mastné jídla? Ušetřili byste a tablety i za jídlo. Protože pokud si takovou pilulku dáte a sníte nevhodné jídlo, tak máte na krku prudkou průjem. Při troše štěstí ne až zcela na krku.

Žádné doplňky výživy nepomohou vyřešit problém s obezitou. Fakt! Zato mohou být dobrým řešením otázky, kam s výplatou.Pilulky na hubnutí bývají pořádně drahé. Tlustí lidé bývají často zoufalí. Tak proč na nich nevydělat? Všeobecně je známo, že tlustí by chtěli zhubnout a většinou nechtějí změnit svůj životní styl. Tak jim podstrčíme alespoň falešnou naději. A ať za ni pořádně zaplatí.

Problém číslo dvě jsou případy, kdy někomu pilulky na hubnutí pomohly. Pak vzniká šum, ve kterém se ztratí informace. Pokud se někdo rozhodne shodit zcela vážně, zpravidla začne jednat. Možná změní stravu, začne cvičit a někdy si i koupí některé pilulky na hubnutí. Nebo koktejl, to je vlastně jedno. Díky změně životního stylu má výsledky, ale může nabýt pocit, že bez výživového doplňku by to nebylo tak dobré. Tato chyba se stává často.

Placebo efekt při pilulky na hubnutí

Nejúčinnější složkou pilulek na hubnutí je víra, že se něco změní. Pokud si koupíte nějaké bobule, které slibují změny, možná jste ve stavu kdy jste blízko rozhodnutí začít hubnout. Pokud začnete užívat pilulky, každý den si spolu s tím znovu uvědomujete, že chcete zhubnout. Možná přitom začnete mírně omezovat ty nejhorší „klady“; (Ve smyslu trámy, břemena). Nedáte si koláček. Z kuřete nesníte kůži. Chléb nenatřete mastí. Nekoupíte si sladkou limonádu. Párkrát do týdne jedete na výlet. Mnoho lidem stačí udělat takové malé změny a začnou hubnout. Ne, pilulky jim v tom nepomohly pomocí účinné látky. Pomohlo jim, že opakovaným myšlením na cíl se začali chovat tak, aby jej snadněji dosáhli.

Takže pokud vám takovým způsobem tablety pomohou zvýšit sebedůvěru, nebo prostě připomínají záměr, má to význam. Když jsem začínal hubnout, také jsem takové berličky používal. V úplných začátcích, například, jeden koktejl na hubnutí. Dost rychle jsem si uvědomil, že ho nepotřebuji. Ale dále jsem ho kupoval, protože mi velmi chutnal. Dělal z hubnutí cosi příjemnější. Nahradíte běžné jídlo něčím výborným. I tak se dá. Dnes bych ho už nepil. V jedné dávce bylo asi 30 gramů cukru, pár gramů bílkovin a žádný tuk. Nic zdravé a už vůbec ne vhodné při hubnutí – mňamka, která vám vybuduje akorát podvýživu. Mimochodem, kdybyste si chtěli takový koktejl vyrobit doma: do sklenice dáte lžičku sušeného mléka a jeden a půl polévkové lžíce cukru. Trocha kávy, zamíchat, vypít. Dávalo by vám to smysl při hubnutí? Ta lžíce cukru asi ne. Ale když to koupíte v krásné krabičce s barevným potiskem v lékárně, je z toho koktejl na hubnutí. Dodnes ten produkt vidět v prodeji.

Každý rok se na trhu objeví několik nových a skvělých pilulek na hubnutí. Prodávají se nejednou za ohromující cenu. Stačí, aby se párkrát objevily v reklamě a lidé to hned houfně kupují.

No všechny skvělé pilulky na hubnutí jsou skvělé jen v reklamě. Znáte ve svém okolí osobně někoho, kdo by díky nějaké tabletce opravdu řádně zhubl? Já ne.

 • Je to tím, že lidé si takové pilulky sice potichu koupí, ale velmi se s tím nechlubí. Kdo už by se chvástal tím, že neumí kontrolovat sám sebe?
 • Ani nezhubnou. Komu by se chtělo pak chodit po známých a vyprávět „víte, jak hlupák jsem naletěl reklamě a minul 30 eur na tabletky, které mi vůbec nepomohly zhubnout“ …?

Kdyby se totiž na trhu opravdu objevil preparát, který by opravdu způsobil hubnutí, nastal by kolem toho tak masivní rozruch, že byste se o tom dozvěděli během pár týdnů. Ne od výrobce. Ne od prodavačů a lékárníků. Od přátel a známých – zvěstovali by vám to už viditelně štíhlejší lidé, které znáte. A bylo by je stále více a více.

Dokud se to nestane, nebojujte se svou obezitou tabletkami. Pokud vás lákají na úžasný nový prostředek proti obezitě, nejdříve zkoumejte. Pochybné nabídky mívají mnoho společných znaků. Vždy slibují to, co imponuje tučným. Výrobce přesně ví, co chtějí slyšet tlustí lidé. Vyvolá ve vás pocit naléhavosti a potřeby.

 • Vy možná ani nevíte proč jste to koupili.
 • Výrobce ví, proč jste koupili. Podlehli jste jeho manipulativní marketingu.

Pokud tedy chcete, mám tu pro vás jeden seriózní tip:

Znám výborný doplněk stravy na hubnutí!

Je to to nejlepší, co najdete na trhu. Bohužel není levný a navíc to nestačí užívat jednou denně. Musíte užívat několik různých bobulí denně a kúra vás vyjde i na několik eur denně. Bohužel. Ale zato je to 100% přírodní bázi. Tento výživový doplněk se jmenuje zelenina.

 • forma: Bobule, listy a jiné formáty.
 • Dávkování a způsob podání: Kilo až dva denně. Jedna bobule kedlubny ráno. 5 bobulí rajčata svačina. 3 různobarevné papriky oběd. Jedna okurka na svačinu. Jedna dušená brokolice večeře. Nebo grilovaná, vařená, dušená. Můžete užívat jako polévku nebo salát.
 • užívání: Užívejte tento výživový doplněk denně vždy před jídlem. Pak jezte rozumnou stravu v rozumné dávce a začnete hubnout velmi rychle. Ověřeno, spolehlivé.
 • Kontraindikace: Neužívejte v případě alergie na konkrétní druhy zeleniny.
 • Interakce: Poraďte se s lékařem. Zelenina může zpomalit vstřebávání potravy a tedy i některých léků. Většinou ale není překážkou.
 • Ovlivnění řízení motorových vozidel a obsluhovat stroje: Zelenina příznivě ovlivní vaši pozornost.
 • Nežádoucí účinky: Nadýmání nebo pokud to chcete méně slušně, tak prdění. Ne vždy a ne u každého. Pokud je to velmi špatné, zkoumejte zda nejste alergičtí na některý druh zeleniny.
 • Předávkování: Zhruba do dvou kil denně se nebude nic špatného dít. Problémy by mohly nastat jen kdybyste jedli pár kilo odstavených zeleniny denně. Tam by se mohli začít kumulovat některé vitamíny až na toxickou úroveň.
 • balení: Jednotlivě nebo v plastových obalech.

Jak se pilulky na hubnutí vlastně vyrábějí?

Vyrobit není problém. Z Číny si za pakatel objednáte pár desítek kilo nějakého prášku, vymyslel název a máte to hotové. Ještě nějaký ten schvalovací proces, ale to je spíše formalita. Není problém vyrobit. Ale prodat. Je to byznys a tomu je podřízeno vše. Pozor na to!

Výrobci potravinových doplňků umějí docela přesně, co chce slyšet zákazník, aby koupil. V návodech av popisech různých preparátů se nepíše, jak a zda látka účinkuje. Píše se takový text, který ji prodá. I za cenu jisté deformace, či vynechání faktů. Nebo přehánění.

 • Kulturista chce slyšet slova „anabolický“, „růst svalů“ a „zvýšení síly“. Proto na přípravcích pro kulturisty najdete tato slova a superlativy typu MEGA, MAX, ULTRA, HIGH, MUSCLE a podobné.
 • Obézní chce slyšet slova „spalování tuků“, „termogeneze“, „rychlé hubnutí“, „dieta„. Proto takové nápisy najdete na výrobcích určených pro tučných. Nápisy jako fatburner, FATKILLER, MEGADIÉTA, SLIM, LINIE, FIT a podobné.
 • V nedávné době prodávají i fráze „čistý přírodní výtažek“, „organická kvalita“ ;, „bio“ ;.

V mnoha potravinových doplňcích se sice nachází účinná látka, ale v takovém malém množství, že je prakticky zcela zbytečné přípravek užívat (a platit). Ujistěte se proto o složení přípravku a také o tom, zda je uvedeno na jednu nebo více pilulek, nebo se jedná o 100 gramů. Nekupujte si žádné doplňky výživy, pokud přesně nevíte, co potřebujete doplnit, proč a kolik.

 • Například L-Carnitin je považována za látku, která napomáhá při spalování tuků. Proto mnoho výrobců velkými písmeny na obal napíše „Výrobek obsahuje L-Carnitin, který pomáhá spalovat tuky!“ To zaujme mnoho obézních. A zákazníci ho dychtivě kupují. To, že v jedné dávce se nachází například 25 miligramů L-Carnitinu si zákazník možná přečte, ale pokud neví, jaké je účinné dávkování (minimálně 500 mg najednou, před aerobním cvičením), vyhodil peníze zbytečně. A podle nejnovějších studií je dokonce nejisté, zda je bezpečné karnitin užívat.
 • Produkt někdy obsahuje řadu účinných látek, ale všechny v neúčinném množství. Výrobce pak operuje tím, že „synergický efekt vzájemně potencuje účinky“. Zní to dobře, ale účinky jsou často nulové. Končí to většinou tak, že zákazník zkouší. Jednou si koupí to, jindy ono.

Doplňky vitamínů a minerálů při redukční dietě

Pokud pravidelně sníte přes kilo zeleniny denně a jíte celozrnné pekařské výrobky, pokud tomu pestré jídla, velmi pravděpodobně nepotřebujete nic doplnit uměle. Raději si kupte dražší exotické ovoce, jako vitamíny v tabletách. V případě, že přece jen chcete nějaký ten multivitamin hltat a máte více než 35 let, zvažte Geriavit Pharmaton. Prakticky totéž složení má i GS Geriastim. O užívání takového preparátu je však vhodné poradit se s lékařem.

Jak si ověřit tvrzení o pilulky na hubnutí

Pokud si vyberete některý výrobek a uvažujete o jeho koupi, dejte tomu ještě trochu času. Skočte na Google a najděte si web PubMed. To je server s velkým množstvím klinických studií. Je v angličtině, ale i pomocí automatického překládání se umíte rychle dopracovat k informacím, pokud neumíte anglicky. Informace, které zde naleznete jsou seriózní a dá se jim důvěřovat.

Jak postupovat? Zjistěte si jak se účinná látka (z pilulky na hubnutí kterou zkoumáte) píše anglicky a dejte tuto látku vyhledat. Vyjde vám mnoho výsledků. K celým studiím se zdarma nedostanete, ale velmi často nás zajímá jen průběh a výsledek. Často zjistíte, že výsledky studie jsou rozporuplné. V té chvíli víte, že nemá smysl platit za preparát, který tuto látku obsahuje.

Pridajte komentár: