Tabletky na hubnutí

Hubnutí ilustraceNa trhu je mnoho přípravků, které slibují rychlé hubnutí. Dají vám naději, že zaplatíte-li, můžete dále jíst, co hrdlo ráčí, a nebudete přibírat. Není ale preparátu, který by takhle fungoval. A víte, odkud to vím? Z televize. Podívejte se, prosím, na některé obtloustlé celebrity naše nebo světové. Mají o něco lepší finanční situaci než normální občan, lepší známosti, lepší lékaře. Zkusili nejednu dietu a nic. Stále je vidíme otylé.

Myslíte si, že kdyby byla nějaká tabletka, nezkusili by ji? Zkusili, i kdyby stála obrovský majetek.

Možná se vám někde vzadu ve vzpomínkách vynoří dokonce i reklama, ve které se některé ze známých osobností daly (za těžké peníze) slyšet, že díky některému přípravku zhubly třeba třicet kilo. To je super. Ale není to na nich jaksi vidět. Kdyby ty, nebo kterékoli jiné pastilky fungovaly, myslíte si, že by celebrity byly ochotny předvádět se v reklamách s třicetikilovou nadváhou?

Proto nevěřte reklamě. Je to byznys s vaší leností.

Výživové doplňky na hubnutí

Kromě léků na hubnutí jsou na trhu i mnohé volně prodejné preparáty. Kromě již zmíněného přípravku, který zabrání tukům, aby se vstřebaly je všechno ostatní více či méně neúčinné. Na hubnutí se nabízejí nejednou až absurdní prostředky za ještě více absurdní částky. Například jablečný ocet v tabletách a podobně. Ušetřete si peníze, tyto preparáty nefungují. Ověřte si to rychlým pohledem na ulici. Vidíte ty tlustých lidí? Kdyby existoval preparát, díky kterému se dá zhubnout, všichni by ho používali, i kdyby stál majetek.

Obezita není důsledkem nedostatku tablet v těle

Celý problém s léky na hubnutí je ten, že obezita je způsobena nevhodným životním stylem. Na ten vám žádná tabletka nepomůže. Pokud děláte chyby, obvykle přijde trest. Neznalost zákona neomlouvá. Ani když zhltnete tabletku. S touto informací už víte dále naložit. Doporučuji, abyste neztráceli čas hledáním barličiek. Užívání léků na hubnutí totiž obvykle není nic jiného. Je to snaha jako „zpevnit vůli“; ke krokům, do kterých se nám nechce. No hledat způsoby nejeden je prostě stejně nezdravé, jako být tučným.

Pokud máte s nadváhou problémy, proveďte změny v životním stylu. Nemusí být vždy drastické. Někdy i malé změny stačí k tomu, aby člověk přestal přibírat. Zcela zrušte pamlsky a sladkosti. Upřednostněte zdravější jídla a jezte hodně zeleniny. Začněte pravidelně cvičit – stačí rychlé procházky. Omezte stres a řádně se vyspěte každou noc. Mnoho lidí jen na základě těchto změn začne hubnout. Nepotřebují k tomu ani léky na hubnutí, ani hladovění. Stačí přestat dělat ty nejhrubší chyby ve výživě, pitném režimu a ve sportu.

Komentáre k článku: Tabletky na hubnutí

 1. jitule 22. července 2009

  asi je to pravda, ale já sem zkoušela hubnout tak, že jsem pravidelně chodila cvičit , nedržela žádný extra diety a nejedla po 7 hiodině a furt nic!!!! Pak sem k tomu přidala prášky a kilča šla dolů!!! už půl roku necvičím ze zdravotních důvodů a přitom žáddný jojo efekt……………… taky sem práškům nevěřila a ejhle;) ….ale rozhodně lejde jenom ležet na gauči u TV cpát se brambůrkama a jíst prášky po kilech ;)

 2. Věrka 9. srpna 2009

  Tabletky některé pomáhají, ale ne samy o sobě. Některé vyvolávají chuť k činnosti, jiné se snaží o to, aby člověk neměl chuť na jídlo, ale pokud se nepřidá sport, tak nikdo nezhubne. A je fakt, že stačí procházky :D

 3. cleira 9. října 2009

  Nejsou tabletky jako tabletky… Některé „doplňky stravy“ pomáhají například urychlit spalovací proces. Jsou to přípravky založené na vláknině a chromu. Samy o sobě vám zhubnout nepomohou, ale aktivují některé své složky například při pohybu. V takovém případě pozitivně působí na přirozenou látkovou výměnu a metabolismus a tím se procentuálně podílejí na vaší snahou zhubnutých kilech. Za všechny bych jmenovala například BIO Aktivní C.L.A. 1000. Vyzkoušeno, chváleno :o)

 4. Míša 4. prosince 2010

  jitule prosím tě a jak se ty tabletky co jsi brala jmenují? já se nepřejídám a cvičím skoro každý den a ne a ne něco shodit… malý pomocník by s emi celkem hodil, protože jinak mě to uplně demotivuje…:-) díky

 5. Kristýna 17. května 2011

  Jednou jsem si sehnala tabletky na hubnutí a velice zabíraly první týden jsem do sebe nebyla schopná skoro nic nacpat. až mě to děsilo a né bezdůvodně za 7 dní bylo skoro 7 kilo dole, ale přestala jsem je po měsící brát a do roka byly kila zpět. Dávejte hlavně pozor na léky co jsou na předpis a na internetu se dají od někoho snadno koupit !!! Ty co jsem brala já byly Lindaxa a musím říct pokud nemáte nadváhu alespoň 50 kilo tak bych je nebrala, protože to pro Vás nemusí být určeno, může to být zdraví škodlivé.

 6. jJanka 4. července 2011

  Ahojky slečny :-), taky mám malinko navic ..chtěla bych shodit takovych 7kg. Máte něco co opravdu zabíra a kolik to tak asi stojí? Jaký je jojo efekt při vysazení těchto prášků..:-)

 7. Nika 1. prosince 2011

  pani Kristino a jak se jmenovaly ty tabletky na to hubnuti mam docela velkou nadvahu dekuj

 8. Jana 31. prosince 2011

  Ahojte chtela jsem se zeptat ktere to jsou ty prasky na hudnuti mam uz dve deti a kila mi nejdou dolu.Uz jsem zkusila vsechno potrebuji 7kg jestli o necem vite napiste mi dekuji

 9. simona 9. října 2015

  Chci zhubnout jak na to .

Pridajte komentár: