Jak se zbavit pneumatiky na břiše

Když se tak projdete po městě, mnoho lidí si pěstuje postavu, jako kdyby byly reklamou na michelinské logo. A nemám na mysli logo oněch pověstných michelinských hvězd, po kterých touží každý šéfkuchař! Mnozí z těch, co jsou tlustí by chtěli mít ploché břicho, nejlépe za pár dní, čili rychle. Jak se tedy zbavit té pneumatiky na břiše?

Asi na úvod je dobré dohodnout se, o jaké příčině velkého břicha se bavíme. A také o tom, zda mluvíme o obezitě, nebo o zdravém člověku, který má normální postavu a jediným jeho (její) snem jsou pověstné cihličky na břiše. Takže nejdříve:

Příčiny, proč může být pupek tak velký

U každého to může být trochu jiné. Zatímco jde o trochu zvětšeném obvodu pasu, příčin může být několik.

 • Nafukování. Po změně stravy to splaskne a problém je vyřešen. Platí to spíše krátkodobě.
 • Hodně vlákniny. To se může týkat štíhlých lidí, protože vláknina zas až tak velký objem neudělá.
 • Onemocnění. Poměrně vzácná situace, ale pokud se stravujete zdravě, sportujete a není objektivní důvod proč by mělo bříško růst, poraďte se s lékařem.
 • Těhotenství. I to se může přihodí.
 • Začínající nebo pokračující obezita. Asi nejčastější případ, proč se pás zvětšuje.

Odteď v tomto článku budu předpokládat, že jsme se dohodli na tom, že bříško přibíráte ve smyslu obezity. Že tučně. Ještě však udělejme jedno vyloučení: nastavme si měřítko.

 • Možná máte normální postavu a zaznamenali jste první náznaky změny v obvodu pasu. Tehdy je ideální čas zbavit se ho. Nedosáhnete sice ploché břicho za týden, ale může to jít poměrně rychle. Není tak důležité zda to bude za 3 dny, nebo za měsíc. Důležité je zastavit růst. Trocha si zkontrolujte stravu. Možná něco přibylo, co tam předtím nebylo. Začněte cvičit. To postačí.
 • Možná máte ony pověstné pneumatiky na břiše a pak je čas udělat několik změn v životě.

Pokud člověk přibírá do břicha, je to vždy znak, že něco v životním stylu není v pořádku. Velmi často jsou příčiny obezity stejné. Dříve, než začnete cokoliv dělat, analyzujte co se stalo. Musíte znát příčinu, proč jste tlustí. Nejčastěji je to z těchto důvodů:

 1. Nepravidelná strava. Větší část dne nic, večer všechno. Typické u zaměstnaných lidí co nic nestíhají.
 2. Obžerství. Zde jsou porce velké a jídla časté, možná i pravidelné. Často jde o závislost od jídla, nebo si člověk jídlem řeší nějakou nevyřešenou situaci.
 3. Nedostatek pohybu, většinou však spíše žádný pohyb.
 4. Nedostatek spánku.
 5. Stres.

Zatímco neodstraníte příčiny vzniku pneumatiky, nemá smysl nasadit žádné diety. Nejdříve odstraňte příčiny.

 • Často už jen to stačí, že začnete hubnout!
 • Pokud nedokážete odstranit příčiny (tedy žít zdravěji) tak je marné zkoušet diety. Čekal by vás jojo efekt.

Pokud jste připraveni najít příčiny a změnit svůj životní styl, pak se můžete pustit do práce.

Tuk na břiše – jak se ho zbavit

Odstraněním příčin tučnenia nejdříve zastavíme přibírání. Začněte jíst přiměřené množství jídla. Pravidelně.

Asi jedinou účinnou metodou, jak se zbavit tuku v břiše je snazší aerobní cvičení.

Každým cvičením zajistíte, že tělo potřebuje palivo. Aerobní cvičení však je takové, které dokáže začít používat tuk jako palivo. To je přesně to, co chcete.

Ono to velké břicho totiž ve skutečnosti je velké proto, že je v něm tuk. V prostoru okolo střev, orgánů, jater. Tam všude jsou doslova natištěné chuchvalce tukových zásob. Ty tělo nepustí, pokud začnete dítěte.

Vím, nejraději byste našli rychlý recept typu „jak zhubnout na břiše za 3 dny“nebo „jak se zbavit břicha za 4 týdny“ a podobné nesmysly.

Spalování tuků na břiše je totiž dosti pomalý proces. Pokud si nasadíte poctivý trénink, jste schopni hubnout relativně rychle. V průměru lze 2 až 4 kila za měsíc. Ale nebude to jen z břicha. Hubnutím se zbavíte i některých druhů podkožního tuku.

V praxi pozorujeme jisté rozdíly mezi muži a ženami.

Jak se zbavit břicha – muži

Muži se často vůbec nezabývají tím, jak se zbavit tuku na břiše. Spíše si užíváme něco pivečka, klobásku, slaninu. Jen když je to už vážně pak se spatříme. A to je v jistém smyslu výhoda.

Muž, který dosud nikdy nehubne bude hubnout mimořádně rychle a snadno!

Ani nemusí držet nějakou dietu. Stačí, pokud se začne stravovat vhodnými potravinami a do života zařadí sport. To je vše! Váha sice bude klesat pomaleji, ale to je jen výhoda. Důležité je, aby tato opatření byla trvalé. Nelze počítat s tím, že byste shodili pneumatiku a vrátili se k nezdravé stravě. To byste přibrali.

Pokud takový dosud nedietujúci muž nasadí dokonce nějakou mírnou dietu na hubnutí, bude hubnout velmi rychle. Většina žen z toho bude na mrtvici od závisti.

Jak se zbavit břicha – ženy

U žen je totiž situace obvykle zcela jiná. Otázky jak se zbavit tuku na bocích, či na stehnech jsou často již od puberty až nečekaně časté. Mnoho žen, které mají sklon k tloustnutí se tomu snaží zabránit. Zkoušejí různé zaručené diety, jsou na nízkosacharidové režimu, případně v posilovně cvičí na strojích.

To vše obvykle vypadá tak, že používají kanón na vrabce. Tvrdou dietu nasadí na začínající bříško.

Ideální příležitost jak spojit nepříjemné se zbytečným je dieta!

Jejich tělo na dietu zareaguje. Možná jen trochu. Ale po pár let diétovania se metabolismus chtě – nechtě zpomalí. Nuž a naše milá dietářky má pocit, že přibírá i ze vzduchu. V praxi ví, že tloustne i při množství stravy, které jiní považují za přísnou dietu. A proto neví co dál. Jak se zbavit té pneumatiky kolem břicha? Méně jíst se nedá, kdyby jídla více, tak se bojí že přibere.

Mnoho žen je v tomto stavu a proto to mají těžší. Dříve, než začnou regulovat obvod pasu, budou muset nastartovat svůj metabolismus. A to je proces doslova na dlouhé lokty. Jenže ony chtějí mít ploché břicho. Hned, nejpozději zítra ráno! A když ne hned, tak potom nic.

Cviky na břicho – jsou cestou, nebo ne?

Cviky typu sklapovačky a zkracovačky jsou určeny k tomu, aby se něco stalo s břišním svalstvem. U štíhlého občana takové cvičení povede k tomu, že si vypracuje cihličky. Asi je nebude moc vidět, ale tak je to normální.

Obézní člověk však zpravidla má problém s něčím, co se jmenuje uvolněná břišní stěna. Psal jsem o tom v článku o bolestech zad. Pokud tedy chcete někde začít, je dobrý nápad, pokud začnete dělat kondiční cvičení, které by vedlo ke zpevnění břišního svalstva. To vás ochrání nejen od bolestí zad, ale je to výhodné. Díky pevnému břiše můžete normálně rovnou stát. Takže takové cvičení je výhodné.

Běžnými cviky lze posílit:

 • přímý břišní sval,
 • vnější šikmý břišní sval,
 • vnitřní šikmý břišní sval,
 • příčný sval břicha,

různými rehabilitačními cviky se dají ovlivnit i menší svalové řetězce a skupiny. Asi nejznámější cviky jsou:

 • zkracovačky,
 • šikmé zkracovačky,
 • zkracovačky s nohama kolmo,
 • zkracovačky na míči nebo na Bosu,
 • izometrický můstek (někdo to nazývá statická deska),
 • obraty v sedě se záklonem,
 • sad-leh,
 • zvedání nohou v závěsu na žebřin,
 • jízdní zkracovačky a mnoho jiných.

Pokud chcete takovým tréninkem ovlivnit břišní svaly, můžete cvičit často. Břicho je vhodné cvičit 3 až 5 sérií po 10 – 20 opakování. U štíhlých při snaze o cihličky můžete cvičit s přidanou zátěží. Takové cvičení ale dělejte až když máte perfektní techniku ​​a kondici. Chybná technika je velmi riziková na úrazy – paradoxně je riziko nejen že dostanete pruh, ale i hernie disku je možný problém!

Samotné cvičení sklapovaček však neřeší tukové zásoby. Cvičením nijak podstatně neovlivníte ani viscerální ani podkožní tuk. Právě o to ale mnohým jde. Ve snaze o hubnutí spodního břicha cvičí cviky na spodní část bránice.

Chůze je nejlepší cvik na ploché břicho!

Je to paradox. Člověk by čekal, že nejúčinnější jsou sklapovačky, ale není to tak. Sklapovačky jsou spíše jakýmsi podvědomým sebamrskačstvom. Trestem za hřích obžerství. Narostl bachor? Tak ať si to odcvičíte.

Bohužel sklapovačky jsou cvičení převážně anaerobní, takže na pálení tuků má malý vliv. Zato chůze je na hubnutí ideální. Je bezpečná a pokud dáte řízné tempo, tak už po dvacáté minutě pěkně pálíte tuk.

 • Nic to nestojí.
 • Nejste vázáni na posilovnu.
 • Můžete to spojit s poslechem hudby, nebo rozhovorem.

Pokud se tedy chcete blížit k plochému břichu a máte nadváhu, chůze je pro vás řešením. Počítejte však s tím, že úplné zhubnutí z obezity se obvykle nedaří. Na nějaké fakt ploché břicho zapomeňte, pokud jste nyní obézní. Budete rádi, pokud bude poměrně rovné. Navíc, pokud jste si zdemolovali postavu obezitou, tak je ve hře i přebytečná kůže. Té se dá zbavit chirurgicky. Ale ani to už není cesta k celkem dokonalé postavě.

No a nakonec: Pokud zhubnete hodně kilo, může se stát, že vám bude viset přebytečná kůže. Proto je dobré myslet na to dříve, než začnete být příliš tlustí.

Pridajte komentár: