Jak zhubnout bez cvičení a diety

V tomto článku je přesný postup, jak se dá zhubnout bez cvičení a diety. Bohužel nejde to ale bez námahy a omezení ve stravě.

Budu zcela důsledný a dotáhnu to do konce: Zhubnout bez cvičení a bez diety se dá. Ale jaksi tuším, že by mohly vzniknout dva nedorozumění.

  • Dokud se nedohodneme na tom, co je to dieta, tak je zle.
  • Zatímco si neujasníme co rozumíme slovem cvičení, tak je zle.

Nuž a dokud si neujasníme pojmy budete si asi myslet, že jsem se zbláznil, když chci tvrdit, že se dá zhubnout bez cvičení a diety.

Mnoho tlustých lidí si totiž život představuje tak, že mohou jíst a vysedávat před televizí. K tomu by přijali návod, jak zhubnout vedle toho. (Nejraději v spánku a nejraději přes noc alespoň minus 20 kilo!) Je to jeden z těch nápadů, jak se stát přes noc milionářem, nebo jak si vyléčit rakovinu pokud požádáte vesmír o pomoc. Podívejme se tedy na to, jak by se dalo zhubnout bez cvičení a diety.

miro Veselý Miro Veselý. „Já sám jsem hubnul bez cvičení a následky nesu dodnes. Ztráta svaloviny znamenala oslabení. Po zhubnutí se ozvali potíže s páteří a ty se už nezbavím. Cvičením se sice dají napravit, ale páteř už zdravá nebude nikdy. Pokud to tedy jen trochu dokážete, během hubnutí se hýbejte. I chůze je lepší, než nic! Když pro nic jiného tak proto, že díky tomu nemusíte jídlo snížit na úroveň redukční diety ai to vlastně chrání svalovinu.“

Jak hubnout bez diety

Dieta je slovo, které označuje určité úpravy výživy, které vedou k nějakému účinku. Například pokud má někdo problémy se žlučníkem, bude jíst upravenou stravu, čili „žlučníkovou dietu“. Diabetik potřebuje jiné omezení a pro něj bude „diabetická dieta“. Obézní jsou zvyklí, že na hubnutí zde je „redukční dieta“. Tedy dieta, jejíž efektem je redukce hmotnosti.

Redukční dieta je špatný nápad a nepotřebujete ji držet, pokud chcete zhubnout!

Redukční diety jsou známé z poloviny minulého století, tehdy se v klinické obezitológii objevili rozpisy, které drasticky omezují množství jídla. V dnešní době již víme, že je zbytečné tak drasticky sáhnout do stravy.

  • Pokud jste obézní a nedrželi jste dosud žádnou dietu, postačí, když přejdete na zdravou stravu. Ani ji netřeba nějak omezovat a vaše tělo začne hubnout.
  • Pokud jste obézní a diety jste již drželi, tak už víte, že nefungují. Nejvyšší čas, abyste si dali do pořádku dietami poškozený metabolismus a pak začali hubnout normálním životním stylem. Ne aďlšími dietami!

Právě proto platí, že na hubnutí není potřeba držet žádnou dietu. Dokonce je to tak lepší, protože redukční dietu i tak nemůžete držet dlouho (i tak byste to naštěstí nevydržely!).

Bohužel, neznamená to však, že můžete jíst co chcete a přitom, že by se dalo hubnout. Obávám se, že dost přísná opatření ve stravě udělat musíte.

Čím uvolněnější jste předtím byli pokud jde o to, co sníte, tím obtížnější se vám bude couvat zpět k normálu.

Normálně totiž je jíst přiměřené množství běžného jídla. Ne mlsat, ne jíst všeobecně známé nevhodné potraviny.

Nebo je tu snad ještě někdo, kdo by nevěděl, že uzeniny, sladkosti, tučná jídla, slané krekry, sušenky, smažené, fritované či smetanové a máslové jídla jsou nevhodné? Ne. Všichni to víme.

A víme i to, že někteří autoři se vám budou snažit dokázat, jaká je slanina, či smetana zdravá. Dobře se to poslouchá. Vinař zas bude tvrdit, že pití vína je zdravé. Výrobce medu zas bude přísahat jaký je zdravý. Nenaleťte prodejcem naděje, kteří říkají vždy přesně to, co chcete slyšet.

Stačí použít selský rozum. Co máte v břiše? Tuk. Přesněji, živočišný tuk. No a chcete se ho zbavit. Dává vám smysl jíst tutéž látku, které se chcete zbavit? Mně ne.

Takže pokud chcete zhubnout bez diety, dá se. Ale nesmí to být jedení nevhodných jídel. Stačí jíst zdravou, ne dietní, vyváženou stravu. A to není dieta!

Jak hubnout bez cvičení

A hned začněme tím, že se dohodněte, co to je cvičení. Většinou si představíme sklapovačky, činky, podřepy, zvedání kladky … Takové cviky nepotřebujete cvičit, pokud chcete zhubnout.

Na hubnutí vám s přehledem postačí rychlá chůze!

Stačí 40 minut až hodina denně. Nepotřebujete s tělem dělat nic jiného a vaše tukové zásoby pokoříte velmi účinně.

Chůze je totiž aerobní aktivita a takové cvičení jsou při hubnutí vysoce efektivní.

Teď se asi ozve několik trenérů. Ti budou tvrdit, že řádný trénink je nezbytný pro zdravé hubnutí. Je pravda, že silový trénink je při hubnutí vhodný. Dokonce to může podpořit i hubnutí.

Mimochodem ještě k trenérem. Co vám asi tak pořadí trenér? Pokud vám řekne že máte jít denně chodit, nemůže od vás inkasovat nic. Pokud vám navrhne kruhový trénink, párkrát do týdne může inkasovat za své služby. Neporadí vám, abyste doma hodinku tančili. Nazve to aerobic a můžete platit.

Problémem však je to, že je namáhavý a pro mnohé lidi při hubnutí může tak přísný režim změnit život na trestanecké lágr. Je mnohem vyšší riziko, že jim pak rupnú nervy. Zkuste si to představit.

  • Jeden den můžete co chcete. Koláček, klobásu, polehávat, pít pivo … Pak se rozhodnete hubnout.
  • Druhý den musíte jíst jen fádní věci (v porovnání s obdobím před). K tomu abyste jezdili na kole, chodili, cvičili s činkami?

Takto má nyní vypadat život? Abyste vyhýbali tučným (zvou na grilování), přátelům (zvou na pivo) a pamlskům?

Nedivím se ani trošku nikomu, kdo hubnutí nezvládne a přestane s tím.

Čím tvrdší režim si napařovat, tím větší šance je, že selžete.

Neberte si příklad ani z pořadů jako jsou Extrémně přeměny. To je show před kamerami. Ve skutečnosti to v pozadí vypadá trochu jinak.

Jasné – pokud máte ke cvičení vztah, je to skvělé a můžete ho přidat k hubnutí v rozumné dávce. Ta je zhruba v objemu kolem 6000 až 12000 kJ spálené energie pohybem. Takový objem zátěže je bezpečný a zdraví prospěšný i dlouhodobě.

Jak zhubnout bez cvičení a diety? Dá se to.

  • Dieta je zakázána, ale zdravá strava povinná.
  • Cvičení je povoleno, ale ne nutné. Chůze však je povinná.

No a nakonec – neoddělujte jedno od druhého!

  • Hubnout bez cvičení jen omezením stravy to už je dieta. V takovém režimu ztrácíte aktivní hmotu a to s mnoha nežádoucími účinky na zdraví. Takže to je postup, který verelo nedoporučuji.
  • Hubnout cvičením bez změny ve stravování se vám také nepodaří. To, žo se dnes běžně sní je tak mnoho, že amatérským sportem nespálíte. A sportem ani „nespálíte“ ty škodlivé účinky, které má nevhodná strava na zdraví.

Dejte si realistický cíl a výsledky se dostaví!

Pridajte komentár: